CK Pohoda Andorra Zájezd č. 322

Národní parky Andorry a Pyrenejí - letecky

Andorra
Andorra la Vella, Katalánsko, , Besalú, Girona
Zájezd do jedinečné nádherné části centrálních Pyrenejí ministátečku Andorra a NP…

8Počet dnů:

28.08.2022Termíny od:

24 990 Kč Cena od:

8 - denní zájezd

Zájezd do jedinečné nádherné části centrálních Pyrenejí ministátečku Andorra a NP St. Maurici. Spolu s kamennými městečky, bohatou horskou květenou (kvetou zde volně i kosatce) a panoramatem horských velikánů tvoří malebnou horskou krajinu, která Vás okouzlí na našich výletech. Oblast Pyrenejí Vás nadchne dolinami, které jsou plné zurčících potoků, průzračných říček a kaskád.

Ubytování: hotel ***+

hotel s bazénem

Stravování: polopenze

Doprava: letecky

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy. Přílet do Katalánska. Ubytování.
2. den:Přejezd do Andorry . Po cestě návštěva zajímavých městeček. GERONA – malebné historické město s pěknou katedrálou, která skrývá unikátní gobelín Stvoření, krásné uličky starého města. BESALÚ – malé, ale velmi pěkné historické městečko ve vnitrozemí, založené již Římany se zachovalou románskou architekturou známé svým kamenným středověkým opevněným mostem. Příjezd do ANDORRY, nejvýše položeného ministátečku Evropy, ubytování.
3. den:Výlet v oblasti trojmezí Andorra – Francie – Španělsko. Výjezd na sedlo PORT D’ ENVALIRA (2408 m). Krátká vycházka na hřeben mezi Francií a Andorrou s vyhlídkami na obě strany. Přejezd do údolí VALIRA D’ORIENT, odtud výlet do oblasti mnoha jezer a jezírek, ESTANY DELS PESSONS, DE LES FONTS, RODO a další. Cesta malebnou krajinou podél potoků a jezírek, kterou uzavírají vrcholy Pic dels Pessons (2846 m) a Pic de Pibus (2858 m).
4. den:Výlet do údolí VALL D’ INCLES přezdívané též květinové údolí. Cesta podél říčky Riu de Jucla k největšímu jezeru Andorry ESTANY DE JUCLA, které obklopují vrcholky rozeklaných hor tvořících hranici s Francií. Zastávka u nejvýznamnějšího poutního místa Andorry NOSTRA SENYORA DE MERITXELL.
5. den:Příjezd do jednoho z nejkrásnějších koutů Pyrenejí NP ST. MAURICI do městečka ESPOT. Podnikneme výlet k průzračnému jezeru ESTANY DE SANT MAURICI obklopenému nádhernou kulisou skalnatých vrcholků, které se zrcadlí v zelenomodré hladině. Odtud vede cesta k mohutnému VODOPÁDU SALT DE RATERA a poté k neméně nádhernému JEZERU DE RATERA.
6. den:Výlet do severozápadní části Andorry do střediska ORDINO ARCALIS. Odtud výlet k jezerům ESTANYS DE TRISTAINA a ESTANY DE CREUSSANTS, procházka po naučných stezkách.
7. den:ANDORRA LA VELLA – nejvýše položené hlavní město Evropy (1080 m). Staré město je charakteristické svými kamennými ulicemi a domy. Po cestě k pobřeží zastávka u kostela LA SEU DE URGEL, který hrál v minulých dobách významnou úlohu v duchovním životě obyvatel pod Pyrenejemi. Dojezd k pobřeží.
8. den:Odlet z Katalánska do Čech. Přílet do Prahy.
np-st-maurici-03 np-st-maurici-05 np-st-maurici-09 np-st-maurici-10 np-st-maurici-12 np-st-maurici-21 np-st-maurici-27 np-st-maurici-34

Termíny a ceny

termín od termín do počet dní cena
28.08.2022 04.09.2022 8 24 990 Kč rezervovat

Cena zahrnuje

  • letenku do Španělska a zpět
  • dopravu autobusem/minibusem po Španělsku a Andoře
  • 7x ubytování v hotelích ***/****
  • 7x polopenzi

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 40 000 Kč (příplatek: 480 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 3500 Kč)

Andorra la Vella

Hlavní město Andorra la Vella leží ve výšce 1079 metrů n.m. a je vlastně jedním obrovským supermarketem, k němuž jsou v létě ucpány veškeré příjezdové cesty. Toto malé město má velice staré centrum. Od 15. stol. tu existuje Consell General, svého druhu parlament, který byl kdysi volen z členů předních místních rodin. Od roku 1839 zde však mají volební právo všichni dospělí muži, od roku 1970 i ženy. Rada se schází v Casa de lo Val, typickém katalánském horském paláci z roku 1586. V této budově se uchovává i veškerá dokumentace, která se týká země. Navštívit můžeme kuchyň a jídelnu, radniční sál a kapli San Armengol.

Katalánsko

Katalánsko je jedním ze 17 autonomních společenstvích Španělska. Tvoří ho čtyři provincie (Barcelona, Girona, Lleida a Tarragona) a jeho hlavním městem je Barcelona. Rozkládá se na ploše 32 114 km2 a žije v něm přes 7 535 000 obyvatel. Katalánsko sousedí s Francií a Andorou, Aragonií, Valencií a Středozemním mořem.

Besalú

Historické městečko ve vnitrozemí, založené v dávných dobách Římany. Známé svým kamenným středověkým opevněným mostem.

Girona

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
PO a ČT: 10:00 - 17:00
ÚTERÝ: 12:00 - 17:00
STŘEDA: 10:00 - 15:00
PÁTEK: zavřeno

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2022!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2022!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Disneyland, Legoland, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk, Europa park, Playmobil Fun Park aj.

PAŘÍŽ a zámky na Loiře - od 4.690 Kč!! TERMÍNY NA ROK 2022!!

PAŘÍŽ autobusem!!! KLIKNI
Doprava, 2x nocleh v hotelu, snídaně...

Aktuální kurzy

USA dolar 23,67 Kč
euro 24,75 Kč
Chorvatsko kuna 3,29 Kč

Počasí