CK Pohoda Keňa Zájezd č. RE/EAK910-24

Keňa – Kombinace Safari A Bílých Pláží

Keňa

Splňte si svůj sen o nekonečných pláních Afriky, o velkých stádech zvířat ve stínu…

12Počet dnů:

03.12.2024Termíny od:

69 990 Kč Cena od:

12 - denní zájezd

Splňte si svůj sen o nekonečných pláních Afriky, o velkých stádech zvířat ve stínu Kilimandžára, o tyrkysových vodách Indického oceánu. Připojte se k nám na nezapomenutelný poznávací zájezd do Keni. Vydáme se na fascinující safari do národních parků Tsavo. Budeme mít jedinečnou příležitost pozorovat divokou zvěř v jejich přirozeném prostředí a strávit 2 noci v kempu uprostřed národních parků, což nám umožní plně ponořit se do krásy africké divočiny. Návštěva ostrova Wasini nám nabídne jedinečný pohled na podmořský svět u korálových útesů a setkání s pestrou mořskou faunou a flórou zanechají nezapomenutelné dojmy. Objevíme kouzlo vodopádů Sheldrick. Navštívíme Mombasu, bránu do historie a kultury. Závěr naší cesty nás zavede na bílé písečné pláže Diani Beach u Indického oceánu, kde budeme relaxovat. Užijeme si klidné chvíle na slunečních paprscích, procházky po bílém písku a koupání v tyrkysových vodách oceánu. Poznávací zájezd do Keni spojuje neopakovatelné dojmy z africké divočiny s idylickou atmosférou tropického ráje.

Zájezd do Keni provází Petr Horák , garance malé skupiny.

Bamburi - NP Tsavo Est - NP Tsavo West - Diani Beach - Wasini Island - Kisite Mpunguti - Mombasa – Shimba Hills

Vstupní vízum: očekává se zrušení vstupního víza do Keni. V platnost by měla vstoupit registrace ETA (cca 32 USD), o aktuální situaci vás bude CK informovat.

Očkování: není vyžadováno povinné očkování, doporučená je prevence proti malárii, tyfu, hepatitidě A, B.

Časový posun, počasí: ČASOVÝ POSUN
časový posun v létě: + 1 hodina oproti ČR
časový posun v zimě: + 2 hodiny oproti ČR

Ubytování: ano

2x pláž Bamburi – hotel Severin See lodge, 2lůžk. pokoje se soc. zařízením. Hotel umístěn u pláže v krásné tropické zahradě s bazény.
1x Sentrim Tsavo Camp, každý z prostorných 2lůžk. safari lodge má vlastní soc. zařízení. Vyvýšený soukromý balkon s nádherným výhledem na západy slunce a kopce s divokou zvěří.
1x Voyager Ziwani Camp, ve stínu majestátní hory Kilimandžáro. Camp je často označován jako "klenot Tsavo". 2 lůžk. safari lodge s plně vybaveným soc. zařízením zaručují vysokou úroveň soukromí.
5x Diani beach – hotel Papillon lagoon Reef, 2lůžk pokoje se soc. zařízením. Hotel v tradičním svahilském stylu nabízí venkovní bazén, plážový bar, restauraci. Volnočasové nabídky – potápění, fitness centrum, tenis. Strava all inclusive.
CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

hotel/safari lodge

UBYTOVÁNÍ
9x ubytování – z toho 7x hotel****/*** 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, 2x safari lodge – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
- 2x pláž Bamburi – hotel Severin See lodge, 2lůžk. pokoje se soc. zařízením. Hotel umístěn u pláže v krásné tropické zahradě s bazény.
- 1x Sentrim Tsavo Camp, každý z prostorných 2lůžk. safari lodge má vlastní soc. zařízení. Vyvýšený soukromý balkon s nádherným výhledem na západy slunce a kopce s divokou zvěří.
- 1x Voyager Ziwani Camp, ve stínu majestátní hory Kilimandžáro. Camp je často označován jako "klenot Tsavo". 2 lůžk. safari lodge s plně vybaveným soc. zařízením zaručují vysokou úroveň soukromí.
- 5x Diani beach – hotel Papillon lagoon Reef, 2lůžk pokoje se soc. zařízením. Hotel v tradičním svahilském stylu nabízí venkovní bazén, plážový bar, restauraci. Volnočasové nabídky – potápění, fitness centrum, tenis. Strava all inclusive.
- CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

STRAVOVÁNÍ
7x polopenze (na Diani beach strava all incl), 2x plná penze na safari,. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Stravování: polopenze

Doprava: letecky

Nástupní místa: 03.12.- 14.12. odjezd L1

Letecky na trase Praha – Dubaj – Mombasa a zpět

Přehled nástupních míst najdete ZDE

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy s průvodcem do Keni.
2. den:Přílet do Mombasy – transfer na ubytování. Hotel**** v tradičním africkém stylu se nachází na pláži Bamburi , uprostřed krásné palmové zahrady, přímo u Indického oceánu.
3. den:Indický oceán , volno na pláži, relaxace, variantně objevování zajímavosti v okolí vč. mořských parků, Motýlího pavilonu aj.
4. den:Časně ráno snídaně a přejezd na SAFARI do Národního parku TSAVO EST , jeden z největších a nejstarších národních parků v Keni, známý svou rozmanitostí krajiny. V parku nás čekají rozsáhlé savany, výrazné kopcovité oblasti a nádherné scenérie. Park je domovem většiny velkých savců, obrovských stád prachových slonů – slonů červených, nosorožců, buvolů, žiraf, lvů, leopardů, hrochů, krokodýlů, vodušek, kuduů, zeber a nespočtem druhů ptáků. Ubytujeme se a poobědváme v africké savaně. Následuje pokračování odpoledního safari. Návrat na ubytování do safari campu. Po večeři se můžeme zaposlouchat do večerních zvuků Afriky, pozorovat zvířata u napajedla a vstřebávat jedinečnou atmosféru divočiny v kempu.
5. - 6. den:Ranní safari, snídaně a odjezd do národního parku Tsavo West. Budeme projíždět jednou z nejúchvatnějších keňských krajin mezi náhorní plošinou Yatta a pohořím Chyulu . Obojí jsou rysy dávné sopečné činnosti. NP TSAVO WEST , je známý podzemními prameny Mzima Springs , které vytékají na povrch a tvoří tak malý ráj pro mnoho druhů zvířat, a právě krokodýli a hroši jsou často viděni poblíž těchto pramenů. Tsavo West hraje i klíčovou roli v ochraně nosorožců. Safari nám přinese nevídaný pohled na africkou divočinu a pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Zážitky z jeepů s průvodcem zaručují, že každý moment bude naplněn vzrušením a úžasem. Ubytování, oběd a další zážitky na safari – otevřené pláně střídající se s buší savany a polopouštními křovinami, akáciové lesy a stáda zvěře. Návrat na ubytování a večeři do safari campu s výhledy na mystickou horu Kilimandžáro , přímo u břehů řeky Tsavo. což nám umožní krásné pozorování želv, krokodýlů a hrochů.
7. den:Pobyt u moře , pro zájemce je připraven celodenní fakult. výlet do podmořského ráje na WASINI ISLAND a mořského parku KISITE – jedinečný podmořský svět, šnorchlování u korálových útesů, setkání s pestrou mořskou faunou a jedinečnou flórou, pozorování delfínů, želv, plavba na lodi, zážitky a nezapomenutelné dojmy.
8. den:Návštěva MOMBASY – druhé největší město Keni, hlavní město Svahilců, brána historie a kultury. Procházka historickým centrem města, rybí trh, bazar, úzké uličky plné trhů a místního života, starý přístav, společný oběd v ceně výletu, Fort Jesus , postavený portugalskými dobyvateli v 16. století – národní památka nabízející pohled do historie, Mombasa Tusks – slavný symbol města, tyčící se nad cestou, tvořící vstupní bránu města, katedrála sv. Ducha , park starých baobabů aj. Poznáme, že v Mombase se žije "pole pole", tedy opravdu pomalu.
9. den:Pobyt u moře , variantně polodenní výlet do národní rezervace SHIMBA HILLS , která je známá svou rozmanitou flórou a faunou, včetně ohrožených antilop sobolích, buvolů, prasat bradavičnatých. Domov zde našlo i mnoho druhů ptáků. Projížďka rezervací a středně náročný pěší výlet ke kaskádovitým vodopádům Sheldrick . Stezka vede zalesněnou krajinou a nabízí úchvatné výhledy na okolní divočinu a společnost nám mohou dělat přítomné opice. Krásný vodopád, oáza uprostřed lesa, tůňky pod kaskádami, možnost koupání, oběd v místní lodge v ceně výletu.
10. den:Pobyt u moře, odpočinkový den na plážích.
11. den:Dle letového řádu transfer na letiště do Mombasy a odlet s průvodcem.
12. den:Přílet do Prahy.
Afrika - Keňa - safari Keňa - Diani beach Keňa - Diani beach Keňa - exotické ovoce Keňa - napajedlo Keňa - nekonečné pláně savany Keňa - NP Tsavo Keňa - NP Tsavo Keňa - NP Tsavo Keňa - NP Tsavo Keňa - NP Tsavo East Keňa - NP Tsavo West Keňa - poznávací zájezd, safari, NP Tsavo Keňa - safari Keňa - safari NP Tsavo East Keňa - Safari v NP Tsavo Keňa - Shimba Hills, vodopád Sheldrick Keňa - Wasini Island a Kisite Keňa a masajové KEŇA antelope-o 4121962_1920 Poznávací zájezd Keňa Poznávací zájezd Keňa Poznávací zájezd Keňa Poznávací zájezd Keňa

Termíny a ceny

termín od termín do počet dní
03.12.2024 14.12.2024 12 69 990 Kč69 990 Kč69 990 Kč69 990 Kč69 990 Kč rezervovat

Vysvětlivky

  • : dospělá osoba - Dvoulůžkový pokoj
  • : dospělá osoba - Dvoulůžkový pokoj s přistýlkou
  • : dospělá osoba - jednolůžkový pokoj
  • : dospělá osoba - Doobsazení pro ženu
  • : dospělá osoba - Doobsazení pro muže

Cena zahrnuje

  • transfery z/na hotel,
  • místní průvodce,
  • průvodce CK,

Cena nezahrnuje

  • Fakultativní příplatek:

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
PO a ÚT: 10:00 - 17:00
STŘEDA: 10:00 - 15:00
ČTVRTEK: 10:00 - 17:00
PÁTEK: zavřeno

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2024/2025!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2025!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Disneyland, Legoland, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk, Europa park, Playmobil Fun Park aj.

Paříž, nejkrásnější místa, doprava, hotel, snídaně, průvodce - od 4.490 Kč!!

PAŘÍŽ autobusem, VŠE V CENĚ!!! KLIKNI
25. - 28.10.2024
Doprava, 1x nocleh v hotelu, snídaně...

Aktuální kurzy

USA dolar 23,15 Kč
euro 24,74 Kč

Počasí