CK Pohoda Itálie Zájezd č. RE/IT589-24

Itálie - Řím, Věčné Město

Itálie
Řím
Oblíbený zájezd s fundovanými průvodci na cestu časem a kulturami, za velkými památkami,…

5Počet dnů:

25.09.2024Termíny od:

7 890 Kč Cena od:

5 - denní zájezd

Oblíbený zájezd s fundovanými průvodci na cestu časem a kulturami, za velkými památkami, do Říma. Přesto, že již dávno není Caput Mundi (hlavní město světa), stále zůstává tím nejúžasnějším městem světa. Řím je doslova muzeem pod širým nebem. Budeme procházet starověkými památkami - Koloseum, Forum Romanum, Pantheon, které nám přiblíží příběhy antického Říma. Vatikán s bazilikou sv. Petra a Sixtinskou kaplí nám představí vrcholnou architekturu a náboženské dědictví. Shlédneme umělecké poklady jedinečných Vatikánských muzeí i Gallerie Borghese. Poznávací zájezd do Říma za velkolepým dědictvím minulosti z dob antického Říma, z dob papežského státu i z doby, kdy se stal kvetoucím evropským velkoměstem.

Doporučujeme: Jedinečné fresky Sixtinské kaple
Antický duch Kolosea
Extravagantní palác Villa d´Este
Caravaggiovy obrazy v římských kostelích

Ubytování: ano

hotel

UBYTOVÁNÍ
2x ubytování v hotelu *** ve 2lůžk. pokojích s příslušenstvím

STRAVOVÁNÍ
2x snídaně. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

Nástupní místa: 25.04. - 29.04. Odjezd A, B
08.05. - 12.05. Odjezd A, B
25.09. - 29.09. Odjezd A, B
26.10. - 30.10. Odjezd A, B

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.

Přehled nástupních míst najdete ZDE

Program zájezdu

1. den:1. den zájezdu: V poledních hodinách odjezd z ČR do Itálie. 2. den zájezdu: Ráno příjezd do ŘÍMA , celodenní prohlídka VATIKÁNU (UNESCO), náměstí sv. Petra s obrovskými kolonádami z dórských sloupů, majestátní bazilika sv. Petra , na jejíž výzdobě se podíleli Raffael, Michelangelo a další, možnost výstupu na kopuli baziliky s omračujícím výhledem na celý Řím. Mohutná vznešenost sv. Petra naše očekávání nezklame - Michelangelova Pietà, Stolec sv. Petra od Berniniho, velkolepá Vatikánská muzea s úchvatnými skvosty a sbírkami antického umění, nenecháme si ujít Raffaelovy Stanze, Pinakotéku a Sixtinskou kapli s Michelangelovým nejslavnějším uměleckým dílem Poslední soud. V oblasti mezi Vatikánem a Tiberou navštívíme Andělský hrad vybudovaný císařem Hadriánem a z terasy, kterou učinila nesmrtelnou Pucciniho opera Tosca, bude překrásný výhled na Řím. 3. den zájezdu: Návštěva TIVOLI (UNESCO) populární letovisko Římanů v období renesance. Extravagantní palác Villa d´Este , pozdně renesanční vila a propracovaná zahrada s vodními chrliči a velkolepými fontánami, letní sídlo kardinála Ippolita d´Este variantně komplex Hadriánovy vily , antické sídlo a zahrady císaře. Odpoledne návrat do ŘÍMA , antické město. Procházka po Posvátné cestě (Via Sacra), odkud byla kdysi ovládána celá Říše římská, monumentální Koloseum – symbol města, Forum Romanum s pozůstatky budov, chrámů i dalších objektů patřících neodmyslitelně k Římu v 1. - 4. stol., císařská fóra, Pantheon - nejlépe dochovaná stavba z dob římské antiky, Santa Maria in Cosmedin. V termínu 26.10. program začíná v Římě a odpoledne je návštěva Tivoli. 4. den zájezdu: Dokončení prohlídky ŘÍMA , nejznámější a nejhezčí památky. Kapitol - náměstí navržené Michelangelem s nádhernými paláci se vzácnými sbírkami soch i obrazů, kašnou a jezdeckou sochou Marca Aurelia z 2. stol., Piazza Navona v místech bývalé arény - oválné náměstí obklopené kavárničkami s Berniniho fontánou, Piazza di Spagna se Španělskými schody , Fontána di Trevi – největší římská fontána je díky Felliniho filmu "La Dolce Vita" známá po celém světě, Piazza del Popolo s barokními kostely Santa Maria dei Miracoli , Santa Maria del Popolo s Caravaggiovými obrazy. Zahrady Borghese variantně Villa Borghese s nejlepší galerií výtvarného umění na světě - Pinakotéka s díly od Botticelliho, Raffaela, Rubense, Tiziana, Carvaggia aj., atmosféra uliček a kolorit města. Ve večerních hodinách odjezd do republiky. 5. den zájezdu: Předpokládaný návrat v odpoledních hodinách.
Itálie - Řím Itálie - Řím - fontána di Trevi Itálie - Řím - Fontana di Trevi 452527835 Itálie - Řím - Koloseum Itálie - Řím - Piazza Navona Itálie - Tivoli - zahrady - Vila d´Este Itálie - večerní Řím Itálie - Villa d'Este v Tivoli Poznávací zájezd - Itálie - Řím Poznávací zájezd - Itálie - Řím - Vatikán Poznávací zájezd - Itálie - Řím - Vatikán Poznávací zájezd - Itálie - Řím, Andělský hrad Poznávací zájezd - Itálie - Řím, Andělský hrad Poznávací zájezd - Itálie - Řím, Piazza Navona Poznávací zájezd - Itálie - Vatikán - bazilka sv. Petra Poznávací zájezd Itálie - Řím - Vatikán, bazilika sv. Petra Poznávací zájezd Itálie - Řím, Andělský hrad Poznávací zájezd Itálie - Řím, bazilika sv. Petra Poznávací zájezd Itálie - Řím, Capitol Poznávací zájezd Itálie - Řím, Forum Romanum Poznávací zájezd Itálie - Řím, Koloseum Poznávací zájezd Itálie - Řím, Pantheon Poznávací zájezd Itálie - Řím, Vatikán - katedrála sv. Petra Poznávací zájezd Itálie - Řím, Vatikánská muzea Poznávací zájezd Itálie - Řím, Villa Borghese Poznávací zájezd Itálie - Řím, zahrady Villy Borghese

Termíny a ceny

termín od termín do počet dní
25.09.2024 29.09.2024 5 7 890 Kč7 890 Kč7 890 Kč7 890 Kč7 890 Kč rezervovat
26.10.2024 30.10.2024 5 7 890 Kč7 890 Kč7 890 Kč7 890 Kč7 890 Kč rezervovat

Vysvětlivky

 • : dospělá osoba - Dvoulůžkový pokoj
 • : dospělá osoba - Dvoulůžkový pokoj s přistýlkou
 • : dospělá osoba - jednolůžkový pokoj
 • : dospělá osoba - Doobsazení pro ženu
 • : dospělá osoba - Doobsazení pro muže

Cena zahrnuje

 • 2x snídani,
 • 2x ubytování v hotelu*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím,
 • průvodce CK

Cena nezahrnuje

 • 1lůžk. pokoj 2000 Kč (povinné při nedoobsazení),
 • 2x večeře 600 Kč,
 • DOPORUČENÉ KAPESNÉ
 • fakult. služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • Fakultativní příplatek:
 • MĚNA A KURZ
 • pobytovou taxu,
 • UPOZORNĚNÍ
 • vstupné,

Řím

Podle legendy byl Řím založen Romulem a Remem v roce 753 př. n.l. Veliké přestavby se město dočkalo za císaře Augusta, kdy už mělo městi milion obyvatel. S rozdělením římské říše ztrácí Řím na významu. Během renezance město opět rozkvétá, později se stává hlavním městem sjednocené Itálie. Dnešní Řím je vděčným cílem pro turisty. Lze zde strávit několik dní, během nich můžete navštívit Vatikán, Forum Romanum, Andělský hrad, Koloseum, katakomby či nesčetná muzea a galerie.

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
PO a ÚT: 10:00 - 17:00
STŘEDA: 10:00 - 15:00
ČTVRTEK: 10:00 - 17:00
PÁTEK: zavřeno

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2024/2025!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2025!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Disneyland, Legoland, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk, Europa park, Playmobil Fun Park aj.

MÁJOVÁ PAŘÍŽ s ubytováním - od 4.490 Kč!!

Májová PAŘÍŽ autobusem, VŠE V CENĚ!!! KLIKNI
8. - 11.5.2024
23. - 26.5.2024

Doprava, 1x nocleh v hotelu, snídaně...

Aktuální kurzy

USA dolar 22,79 Kč
euro 24,71 Kč

Počasí