CK Pohoda Polsko Zájezd č. RE/PL714-24

Polsko - Wroclaw A Polské Zahrady

Polsko

Nechte se unést vůní a barvami a vstupte do světa květinové krásy v botanických zahradách…

3Počet dnů:

31.05.2024Termíny od:

4 990 Kč Cena od:

3 - denní zájezd

Nechte se unést vůní a barvami a vstupte do světa květinové krásy v botanických zahradách Polska, které jsou jedinečnými oázami klidu, barev a vůní. Zveme vás na pohodový poznávací zájezd do jarního Polska, kde si vychutnáme kvetoucí krásu přírody a objevíme nové druhy rostlin a stromů. Navštívíme Wojslawice – jednu z nejvýznamnějších zahrad, prohlédneme si starobylou Wroclaw vč. proslulé Japonské zahrady. Gliwice nám nabídnou tropický svět a Jaworzno "Polské Maledivy" jsou známé svou jedinečnou kombinací parku a tyrkysových jezer. Tak neváhejte a připojte se k nám na této cestě do polských zahrad, kde se můžete zrelaxovat a zároveň se dozvědět spoustu zajímavostí o rostlinách.

Wojslawice – Wroclaw – Malujowice - Plawniowice – Gliwice – Jaworzno – Goczalkowice

Ubytování: ano

hotel***

UBYTOVÁNÍ
2x ubytování v hotelu *** - 2lůžkové pokoje s příslušenstvím

STRAVOVÁNÍ
2x snídaně. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

Nástupní místa: 31.05. - 02.06. Odjezd A

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.

Přehled nástupních míst najdete ZDE

Program zájezdu

1. den:V ranních hodinách odjezd z ČR směr Trutnov – Polsko. První zastávkou budou WOJSLAWICE - prohlídka jedné z nejvýznamnějších dendrologických zahrad nejen ve Slezsku, ale i celém Polsku. Byla založena již roku 1821 v období romantismu, kdy zakládání výstavných zahrad bylo velkou módou. Zahrada má více než 10 tisíc rostlin, které jsou rozděleny do různých sekcí, včetně alpinia, skalniček a kvetoucích keřů. V zahradě najdeme také několik exotických skleníků, které obsahují rostliny ze subtropických a tropických oblastí. Součástí návštěvy bude i komentovaná prohlídka. Pokračujeme do nedalekého starobylého města WROCLAW . V první části prohlídky navštívíme proslulé Japonské zahrady a pokračujeme k moderní multimediální zpívající fontáně . Po ubytování v hotelu v centrální části města, budeme pokračovat podvečerní prohlídkou STARÉHO MĚSTA - Rynek , perla goticko-renesanční měšťanské architektury – Radnice , řada architektonicky zajímavým městských domů – v jednom z nich, Pod Zlatým sluncem, bydleli během svých návštěv Wroclawi císařové Rudolf II. a Ferdinand II., kostel sv. Máří Magdaleny s mostem Pokutnic , jenž je opředen nejednou legendou , slavné pohádkové domy Jeníček a Mařenka a po cestě ke katedrále sv. Jana Křtitele množství pracovitých či dovádivých Krasnoludków (trpaslíků), kteří již patří ke koloritu města…
2. den:WROCLAW – návštěva botanické zahrady Wroclawské univerzity, která je perlou na Ostrově Tumském. Zahrada založena již roku 1811 má rozlohou více jak 7 ha a více než 10 tis. druhů rostlin, včetně tropických a subtropických druhů, jako jsou palmy, banány a orchideje. Přes MALUJOWICE v krajině kolem řeky Odry - zastávka k prohlídce gotického kostela sv. Jakub a, postaveného kolem r. 1250 a PLAWNIOWICE , kde si prohlédneme novorenesanční zámek a zámecký park , který byl chloubou magnátského rodu Ballestrémů, dojedeme do města Gliwice na ubytování..
3. den:GLIWICE - prohlídka nově zpřístupněného a rozšířeného Palmového skleníku , kde na 2000 m2 spatříme tropický svět či pavilon sukulentů a další zajímavosti. Pokračujeme na "Polské Maledivy" do moderně pojatého přírodního vycházkového okruhu u JAWORZNA , procházka parkem Gródek kolem 2 tyrkysových jezer, celou krásnou trasu arboreta upravuje Slezská botanická zahrada. V samém závěru před odjezdem domů navštívíme GOCZALKOWICE - KAPIAS , prohlídka ukázkových zahrad s možností zakoupení rostlin a botanických potřeb. Ve večerních hodinách příjezd do ČR.
Polsko - Jaworzno - park Gródek Polsko - Plawniowice Polsko - Wojslawice Polsko - Wroclav - Japonský most v botanické zahradě Polsko - Wroclaw Polsko - Wroclaw Polsko - Wroclaw - cityscape-6746178_640

Termíny a ceny

Tento zájezd již nenabízíme.

Vysvětlivky

 • : dospělá osoba - Dvoulůžkový pokoj
 • : dospělá osoba - Dvoulůžkový pokoj s přistýlkou
 • : dospělá osoba - jednolůžkový pokoj
 • : dospělá osoba - Doobsazení pro ženu
 • : dospělá osoba - Doobsazení pro muže

Cena zahrnuje

 • 2x snídaně,
 • průvodce CK

Cena nezahrnuje

 • 2x večeře 800 Kč,
 • DOPORUČENÉ KAPESNÉ
 • fakult. služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • Fakultativní příplatek:
 • komplexní pojištění vč. storna zájezdu 140 Kč
 • MĚNA A KURZ
 • vstupy,

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
PO a ÚT: 10:00 - 17:00
STŘEDA: 10:00 - 15:00
ČTVRTEK: 10:00 - 17:00
PÁTEK: zavřeno

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2024/2025!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2025!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Disneyland, Legoland, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk, Europa park, Playmobil Fun Park aj.

MÁJOVÁ PAŘÍŽ s ubytováním - od 4.490 Kč!!

Májová PAŘÍŽ autobusem, VŠE V CENĚ!!! KLIKNI
8. - 11.5.2024
23. - 26.5.2024

Doprava, 1x nocleh v hotelu, snídaně...

Aktuální kurzy

USA dolar 22,79 Kč
euro 24,71 Kč

Počasí