CK Pohoda Madagaskar Zájezd č. RE/RM305-21

Madagaskar – Přírodní Ráj Planety

Madagaskar

Poznávací zájezd na jedinečný Madagaskar, čtvrtý největší ostrov planety, kde se…

13Počet dnů:

26.10.2021Termíny od:

80 900 Kč Cena od:

13 - denní zájezd

Poznávací zájezd na jedinečný Madagaskar, čtvrtý největší ostrov planety, kde se místní příroda po mnoha milionů let vyvíjí zcela izolovaně od okolního světa. Madagaskar je živoucí přírodní laboratoř se stovkami jedinečných rostlin a živočichů, většinu zvířat a rostlin vyskytujících se na ostrově nikde jinde nenajdeme. Navštívíme deštné pralesy plné lemurů, chameleonů a dalších endemitů. Shlédneme tisícileté baobaby – národní stromy Malgašů, posvátná jezera, hornaté vnitrozemí, pískovcové jehly NP Isalo, scénické vesnice, městečka a oblasti místních etnických skupin, které si dodnes zachovávají svoje tradice a zvyky. Na závěr si užijeme koupání v průzračných vodách Indického oceánu v letovisku Ifaty. Cestování po Madagaskaru je zážitkem na celý život.

Poznávací zájezd na Madagaskar provází Petr Horák , garance skupiny max. 10 osob .

Antananarivo - Ambatolampy - Antsirabe - Ambositra - NP Ranomafana - Fianarantsoa - Ambalavao – Antemoro - Anja - Ranohira - NP Isalo - Tuléar - rezervace Reniala - Ifaty

Orientační ceny vstupného: Ranofana noční výprava 7 €

Isalo cca 32 €

Kapesné: doporučené kapesné 300 € na osobu.

Vstupní vízum: turistické vstupní vízum obdržíte po příletu na mezinárodním letišti Antananarivo cca 35 €

Očkování: při vstupu na Madagaskar není vyžadováno žádné očkování


Žlutá zimnice se v této zemi nevyskytuje. Z nařízení vlády země však záznam o platném očkování může být vyžadován při příletu z endemické oblasti výskytu žluté zimnice (subsaharská Afrika a Latinská Amerika včetně transferů). Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.


Požadavky země na povinnost očkování žluté zimnice se mohou měnit na základě uvážení místních orgánů. Doporučujeme cestovatelům před cestou do cílové země ověření informací na příslušném konzulátu nebo velvyslanectví.

Na co se můžete těšit: výjimečná fauna i flora ostrova
setkání s lemury kata
pískovcové útvary a kaňony NP Isalo
zručnost malgašských řezbářů
baobaby - národní stromy Malgašů
průzračné vody Indického oceánu

Časový posun, počasí: ČASOVÝ POSUN
+ 2 hodiny oproti ČR v zimním období

PODNEBÍ
Madagaskar leží v tropickém podnebném pásmu a má 2 hlavní období - období dešťů od listopadu do dubna (monzuny ovlivňují hlavně horské oblasti ve vnitrozemí) a období sucha od května do října. Podnebí na ostrově se však liší dle nadmořské výšky. Jižní část ostrova je obecně celoročně sušší. Oblasti při pobřeží jsou teplejší s teplotami okolo 21 - 26°C a vlhčí, centrální plošina má průměrné teploty 13 - 19°C.

Ubytování: ano

hotely / lodge bungalovy

UBYTOVÁNÍ
10x ubytování (8x hotely*** a 2x lodge-bungalovy***) vždy 2lůžk. pokoje s příslušenstvím

STRAVOVÁNÍ
10x polopenze, 2x oběd formou pikniku v NP. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Stravování: polopenze

Doprava: letecky

Nástupní místa: 26.10. - 07.11. odjezd L2, L3

Letecky na trase Praha (Vídeň) - Antananarivo a zpět (v případě letu z/do Vídně CK zajistí dopravu na letiště). Po destinaci se budeme pohybovat letecky (vnitrostátní přelet Tulear - Antananarivo) a místním klim. minibusem.

Přehled nástupních míst najdete ZDE

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy/Vídně s průvodcem na Madagaskar.
2. den:Přílet na Madagaskar do hl. města ANTANANARIVO . Odpoledne transfer na hotel v Antananarivo, dle časových možností krátká procházka s průvodcem, originální architektura, večeře.
3. den:Ráno odjedeme typickou zelenou krajinou rýžových polí se zajímavě erodovanými kopci "lavakami" a s scénickými vesnčkami do ANTSIRABE , prohlídka "města rikší " a " vodního města". Bývalé lázeňské městečko s množstvím termálních pramenů u vulkanických jezer, centrum těžby a zpracování polodrahokamů, seznámení s místní kulturou. Cestou zastávka v AMBATOLAMPY , ruční výroba hliníkových hrnců. Ubytování v bungalowech v krásné zahradě v Antisrabe.
4. den:Za poznáním ostrova pokračujeme centrální pahorkatinou směrem na jih, do centra dřevořezbářské oblasti Zafimaniry . Navštívíme městečko AMBOSITRA , pozoruhodná dřevořezba, balkóny, okenice, centrum malgašských řezbářů, možnost nákupu dřevěných výrobků Zafimanirů. Přesun do NP RANOMAFANA , proslulý park chránící tropický deštný les - orchideje, bambusy, stromové kapradiny. Ubytování ve vesnici Ranomafana a fakult. večerní výprava do okolí našeho ubytování za nejmenšími lemury, bodlíny i fanalokou. Ze tmy se na nás budou dívat stovky zářících očí (cca 7 €).
5. den:Taje deštného pralesa NP RANOMAFANA . Procházka deštným pralesem, endemické druhy rostlin, léčivé rostliny, pozorování vzácných ptáků, chameleonů, bambusových lemurů. Zde v parku jich žije na 12 druhů, podaří se nám najít lemura zlatého? Oběd formou pikniku v pralese a odjezd do starého města FIANARANTSOA , hl. centrum kmene Betsileo. Ubytování v Ambalavao.
6. den:Městečko AMBALAVAO , centrum jižní oblasti Betsileo. Další zastávkou bude ANTEMORO , návštěva ruční výroby papíru a papyrusu dle starých tradic ze speciálního stromu Avoha. O pár km dál v parku ANJA , nás čeká první setkání s lemury kata (lemur prstencochvostý), lesní galerie, žulové monolity, fíkusy, liány, orchideje a kolonie lemurů v jejich přirozeném prostředí. Nádherné fotografické scenérie, posvátná oblast kmene Baro - kočovníci, chovatelé zebu. Oběd formou pikniku. Největší náhorní plošinou Madagaskaru, přes krásné bylinné stepi přerušované obrovskými hnízdy termitů (Horombe), dojedeme do městečka RANOHIRA , ubytování.
7. den:Celodenní fakult. návštěva NP ISALO , procházka pískovcovými masívy vytvarovanými do neuvěřitelných útvarů z období Jury. Hluboce zařezané kaňony, přírodní bazény a magické skalní eroze. Výjimečná endemická fauna i flóra - Aloe, Euphorbia, Kalanchoe. Odpočinek a oběd při pikniku v lese Tapia, nádherný a fotogenický západ slunce nad pískovcovými jehlami. Návrat na ubytování do Ranohira.
8. den:Odjezd do letoviska Ifaty. Cestou území místního entika kmene Mahafaly, botanická zastavení, posvátné malované hrobky zdobené úžasnými soškami a rohy býků zeba. TULEAR , bílý přístav, hlavní vývozní uzel pro sisal, mýdlo, bavlnu a rýži, francouzská koloniální zástavba a mj. návštěva typické africké tržnice, plné exotického ovoce, místních výrobků a tradičních oděvů Lamba. Rezervace RENIALA , kde shlédneme jedny z nejstarších baobabů na Madagaskaru a poté nás již čekají dny oddechu na exotických bílých plážích letoviska IFATY . Slunce, ticho, pohoda, jaká může být jen v Africe.
9. - 10. den:Volný den, koupání v INDICKÉM OCEÁNU , letovisko IFATY . Fakultativně lze s místními rybáři vyjet pirogou na půldenní výlet po laguně (cca 12 €).
11. den:Dopoledne čas na koupání. Odpoledne vnitrostátní přelet do města Antananarivo, ubytování.
12. - 13. den:Po snídani, dle časových možností, v závislosti na let. řádu dokončení prohlídky ANTANANARIVO , Staré město, každodenní život obyvatel. Transfer na letiště, odlet do Prahy/Vídně.
Madagaskar - ostrov baobabů Madagaskar - Madagaskar - Ambalavao Madagaskar - Analavory Madagaskar - Antanarivo Madagaskar - fauna ostrova - chameleon Madagaskar - malebné pláže Madagaskar - nejznámější zvíře Madagaskaru - Lemur Madagaskar - NP Isalo Madagaskar - NP Ranomafana Madagaskar - NP Ranomafana - deštný prales Madagaskar - NP Ranomafana - deštný prales Madagaskar - pláž letoviska Ifaty Madagaskar - plody kakaa Madagaskar - úchvatné bílé pláže Madagaskar - Zebu - africký skot Poznávací zájezd Madagaskar Poznávací zájezd Madagaskar Poznávací zájezd Madagaskar Poznávací zájezd Madagaskar Poznávací zájezd Madagaskar, leguán Poznávací zájezd Madagaskar, lemur Poznávací zájezd Madagaskar, lemur

Termíny a ceny

Tento zájezd již nenabízíme.

Vysvětlivky

 • : dospělá osoba - Dvoulůžkový pokoj
 • : dospělá osoba - Dvoulůžkový pokoj s přistýlkou
 • : dospělá osoba - jednolůžkový pokoj
 • : dospělá osoba - Doobsazení pro ženu
 • : dospělá osoba - Doobsazení pro muže

Cena zahrnuje

 • 10x polopenze,
 • 10x ubytování (8x hotely*** a 2x lodge-bungalovy***) vždy 2lůžk. pokoje s příslušenstvím,
 • 2x oběd formou pikniku v NP,
 • dopravu místním klim. minibusem,
 • leteckou přepravu: Praha (Vídeň) - Antananarivo a zpět (v případě letu z/do Vídně CK zajistí dopravu na letiště),
 • letištní taxy a poplatky,
 • místního průvodce,
 • průvodce CK
 • transfery z/na letiště,
 • vnitrostátní přelet Tulear - Antananarivo,
 • vstupné do parků,

Cena nezahrnuje

 • 1lůžk. pokoj 8900 Kč (povinné při nedoobsazení),
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • DOPORUČENÉ KAPESNÉ
 • fakult. návštěva NP Isalo 7. den programu 990 Kč,
 • fakult. služby
 • Fakultativní příplatek:
 • fakultativní výlety,
 • komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu a případné nákazy Covid-19 v ČR i zahraničí 990 Kč,
 • MĚNA A KURZ
 • ostatní vstupné,
 • připojištění Covid-19 (doplňkové pojištění ke komplexnímu pojištění – rozšířená ochrana) Svět - 60 Kč/den
 • spropitné,
 • UPOZORNĚNÍ

Slevy

 • BONUS turistické vízum zdarma při objednání zájezdu do 10.3.2021

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
Po - Pá 12.00 – 17.00

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, TICKET STREAM, TICKET ART, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2021!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2021!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Heide Park, Eurodisneyland, Legoland, Bayern Park, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk aj.

PAŘÍŽ, VERSAILLES, sídla Fontainebleau - od 2.599 Kč!! TERMÍNY NA ROK 2021!!

Nejlevnější PAŘÍŽ autobusem!!! KLIKNI
Doprava, 2x nocleh v hotelu...

Aktuální kurzy

USA dolar 21,64 Kč
euro 25,38 Kč
Chorvatsko kuna 3,39 Kč

Počasí