CK Pohoda Španělsko Zájezd č. RE/E641-21

Španělsko - Svatojakubská Cesta, Burgos, Ávila

Španělsko

Poznávací zájezd kopíruje trasu slavné poutní cesty do Santiaga de Compostela a dále…

8Počet dnů:

29.08.2021Termíny od:

25 990 Kč Cena od:

8 - denní zájezd

Poznávací zájezd kopíruje trasu slavné poutní cesty do Santiaga de Compostela a dále pokračuje až na tzv. konec světa k Atlantickému oceánu. Cestou navštívíme slavná historická města Burgos, León, Astorgu aj. Zároveň jsme pro vás vybrali zajímavé části Svatojakubské cesty vč. Santiaga de Compostela. Nyní popularita této poutní cesty opět stoupá a zatímco dříve hledali poutníci u apoštolova hrobu spásu své duše, nyní lidé putují především proto, aby nacházeli sami sebe.


Burgos – Frómista – León – Astorga – Ponferrada - O´ Cebreiro – Ferreiros – Monte de Gozo - Santiaga De Compostela – mys Finisterre – Fisterra - Ávila

Ubytování: ano

hotel

UBYTOVÁNÍ
7x ubytování v hotelu ve 2lůžk. pokojích s příslušenstvím

STRAVOVÁNÍ
7x snídaně. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Nástupní místa: 29.08. - 05.09. odjezd L2

letecky Praha - Madrid - Praha, po destinaci se budeme pohybovat autobusem.

Přehled nástupních míst najdete ZDE

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy do Madridu. Transfer na ubytování.
2. den:Návštěva města BURGOS , významné historické město (kdysi hlavní město Kastilie, jen několik km odtud se narodil slavný El Cid) se skvostnou gotickou katedrálou (UNESCO) a dalšími nádhernými památkami. Klášter FRÓMISTA , jedna z nejvýznamnějších zastávek na Svatojakubské cestě (UNESCO) s kostelem sv. Martina z Tours.
3. den:Prohlídka města LEÓN , starobylé město s náměstím Plaza Mayor ze 17. stol. a katedrálou, označovanou "leónská kráska", z 12. stol., která má nejkrásnější gotická okna ze všech kostelů na Svatojakubské cestě. ASTORGA , město na francouzské trase Svatojakubské cesty se středověkými hradbami i mohutnou gotickou katedrálou.
4. den:Ráno příjemná procházka poutní cestou přes starý krásný most a vesničku s kostelíkem. Kolem poledne malebná PONFERRADA , poslední zastávka na francouzské trase Svatojakubské cesty před Santiagem, stará čtvrť s majestátním templářským hradem z 12.stol. Procházka městem po Svatojakubské cestě, kde je krásná katedrála, Plaza Mayor, zajímavá muzea. Odpoledne přejezd do zelené oblasti Galície. Výlet na jeden z nejvyšších, ale i nejzajímavějších bodů na Svatojakubské cestě – keltská vesnička s kamennými domky O’CEBREIRO , místo, které je opředeno řadou legend. Za výstup jsou poutníci odměněni pěkným výhledem na rozmanitou krajinu.
5. den:Ráno odjezd na kopec MONTE DO GOZO , kde je poslední poutní kostelík sv. Martina před Santiagem. Odtud poutní cesta (cca 5 km) až ke katedrále do Santiaga. Prohlídka SANTIAGA DE COMPOSTELA (UNESCO) – ve středověku nejnavštěvovanější poutní místo po Římu, ke kterému z různých částí Evropy míří několik tras Svatojakubské cesty. Zdejší mohutná katedrála je architektonickým skvostem, postaveným nad hrobem apoštola Jakuba Většího. Celé historické jádro Santiaga je naplněné starobylými stavbami, které zaujmou každého návštěvníka. V poledne možnost návštěvy mše pro poutníky, odpoledne projížďka vláčkem po městě a okolí, při které je vidět všechny konventy, školy a kostely Santiaga.
6. den:Výlet na konec světa MYS FINISTERRE - malebnou nejzápadnější část, kam někteří poutníci dochází i ze symbolického hlediska ("konec světa - dál už to nejde"). Panoramatická cesta kolem pobřeží, malebné rybářské vesničky, v zátokách sádky na kultivaci slávek a svatojakubských mušlí. Zastávka v rybářské vesničce MUROS, promenáda u přístavu. Odpoledne procházka ve vesničce FISTERRA kolem originálních sípek na obilí HORREO a návštěva dlouhé pláže Playa Langosteira plné mušlí, burza ryb.
7. den:Delší přejezd do Ávily. ÁVILA (UNESCO), přezdívaná "Město kamenů a svatých", město s úžasným středověkým opevněním a branami, mnoha románskými a gotickými kostely, jimž vévodí gotická katedrála. Nocleh.
8. den:Transfer na letiště. Odlet do Prahy.
Poznávací zájezd Španělsko - Avila Poznávací zájezd Španělsko - Ávila - městské hradby Poznávací zájezd Španělsko - katedrála Santiago de Compostela Poznávací zájezd Španělsko - Santiago de Compostela Poznávací zájezd Španělsko - Santiago de Compostella Poznávací zájezd Španělsko - Svatojakubská cesta Poznávací zájezd Svatojakubská cesta - Astorga Poznávací zájezd Svatojakubská cesta - mys Finisterre Poznávací zájezd Svatojakubská cesta - trasa zájezdu

Termíny a ceny

Tento zájezd již nenabízíme.

Vysvětlivky

 • : dospělá osoba - Dvoulůžkový pokoj
 • : dospělá osoba - Dvoulůžkový pokoj s přistýlkou
 • : dospělá osoba - jednolůžkový pokoj
 • : dospělá osoba - Doobsazení pro ženu
 • : dospělá osoba - Doobsazení pro muže

Cena zahrnuje

 • 7x snídani,
 • 7x ubytování v hotelu – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím,
 • dopravu po Španělsku,
 • leteckou přepravu Praha - Madrid - Praha,
 • průvodce CK

Cena nezahrnuje

 • 1lůžk. pokoj 3500 Kč (povinné při nedoobsazení)
 • 5x večeře 1500 Kč
 • Do kostelů není vhodné jít s holými rameny a v šortkách, může se Vám stát, že nebudete vpuštění dovnitř. Doporučujeme mít sebou turistickou obuv a turistické oblečení
 • DOPORUČENÉ KAPESNÉ
 • fakult. služby
 • Fakultativní příplatek:
 • komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu a případné nákazy Covid-19 v ČR i zahraničí 570 Kč,
 • MĚNA A KURZ
 • připojištění Covid-19 (doplňkové pojištění ke komplexnímu pojištění - rozšířená ochrana) Evropa - 30 Kč/den
 • UPOZORNĚNÍ
 • vstupné
 • vše ostatní, co není v odstavci "Cena zahrnuje"

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
Po - Pá 12.00 – 17.00

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, TICKET STREAM, TICKET ART, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2021!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2021!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Heide Park, Eurodisneyland, Legoland, Bayern Park, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk aj.

PAŘÍŽ, VERSAILLES, sídla Fontainebleau - od 2.599 Kč!! TERMÍNY NA ROK 2021!!

Nejlevnější PAŘÍŽ autobusem!!! KLIKNI
Doprava, 2x nocleh v hotelu...

Aktuální kurzy

USA dolar 21,64 Kč
euro 25,38 Kč
Chorvatsko kuna 3,39 Kč

Počasí