CK Pohoda Irsko Zájezd č. RE/IRL574-21

Velký Okruh Irskem, Ostrov Sv. Patrika

Irsko

Jedinečný poznávací zájezd do země, která se stala vyhledávanou turistickou oblastí…

13Počet dnů:

10.08.2021Termíny od:

27 490 Kč Cena od:

13 - denní zájezd

Jedinečný poznávací zájezd do země, která se stala vyhledávanou turistickou oblastí Evropy. Země, kde se po dálnici svezeme jen pár mil kolem hlavních měst a pak na nás čekají již jen spousty klikatících se uzoučkých cestiček, louky protkané kamennými zídkami, stejně jako viktoriánská sídla. Země, kde řada prehistorických památek čeká nezměněná již tisíce let, země s keltskou minulostí a hluboce zakořeněným křesťanstvím.

Poznávací zájezdy provází Mgr. Tomáš Rezler

Cherbourg - Rock of Cashel - NP Killarney – Muckross Abbey - Ring of Kerry - Adare - Cliffs of Moher - Burren - NP Connemara – Letterfrack - Kylemore Abbey – Westport - Sligo - Carrowmore - Omagh - Londonderry - Hrad Dunluce - Causeway Coast - Giant´s Causeway - Bushmills - Carrick-a-Rede-Rope - Belfast - Mont Stewart House - Downpatrick – Tara - NP Wicklow Mountains - Glendalough - Dublin - Coventry

Doporučujeme: Moherské útesy a scenérie Ring of Kerry
hrabství Sligo a prehistorické památky
pulzující čtvrť Temple Bar v Dublinu

Časový posun, počasí: ČASOVÝ POSUN
Velká Británie, Irsko má časové pásmo GTM +0, tudíž je zde o hodinu méně než v České republice.

Ubytování: ano

hotel

UBYTOVÁNÍ
10x ubytování (9x hotel – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, 1x 4lůžk. kabina na trajektu)

STRAVOVÁNÍ
9x snídaně. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

Nástupní místa: 10.08. - 22.08. Odjezd A, B + Plzeň

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem s možností občerstvení a trajektem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení zájezdu.

Přehled nástupních míst najdete ZDE

Program zájezdu

1. den:Odjezd z republiky ve večerních hodinách (cca 22:00 hod. překročení hranic z ČR).
2. den:Odpoledne příjezd do Cherbourgu (dle časových možností krátká prohlídka), nalodění na trajekt do Irska, plavba Atlantikem, nocleh v kajutách.
3. den:Kolem 10:00 hod. připlujeme do Dublinu, naší první zastávkou bude ROCK OF CASHEL s nejzachovalejším románským kostelem v zemi a zříceninami obří středověké katedrály a hradu.
4. den:Proslulá a jedinečná krajina NP KILLARNEY . Prohlídka KILLARNEY , které je zároveň východiskem k památkám v okolí jezer, návštěva opatství MUCKROSS ABBEY , tradiční cesta poloostrovem Iveragh, R ING OF KERRY podmanivé horské a pobřežní scenérie, Bog Village, Waterville , vyhlídka Moll´s Gap aj.
5. den:Zastavíme v okouzlující vesničce ADARE , domky s typickými doškovými střechami. Procházka u fantastických útesů CLIFFS OF MOHER (Mohérské útesy). V oblasti dolního toku Shannonu navštívíme oblast BURREN "skalnatá země", vydáme se k POULNABRONE DOLMEN a přesvědčíme se o výjimečnosti irské krajiny, oblast holých a skalnatých návrší je botanicky i historicky velmi zajímavá.
6. den:NP CONNEMARA , kraj plný močálů, hor a vřesovišť, kterému dominují dva horské hřbety. Zastávka v městečku LETTERFRACK a v návštěvnickém centru parku. V případě hezkého počasí lehká turistika a výstup na Diamantovou horu s krásnými výhledy do okolí. Malebné opatství KYLEMORE ABBEY , impozantní stavba, krásná viktoriánská zahrada, procházka po břehu stejnojmenného jezera. Zastávka v malebném městečku WESTPORT , pod horou Sv. Patrika . Odjezd na sever do hrabství Sligo s nejvyšším počtem prehistorických památek. Ubytování v oblasti Donegalského zálivu.
7. den:SLIGO , prohlídka města na březích řeky Garavogue s dominantou horských dvojčat Knocknarea a Benbulben, dům nejslavnějšího irského básníka W. B. Yeatse, opatství SLIGO ABBEY a návštěva jednoho z nejvýznamnějších irských prehistorických pohřebišť v CARROWMORE (kamenné kruhy, dolmeny, hrobky). Pokračujeme do OMAGH , kde navštívíme Ulstersko-americký NP věnovaný Irům, kteří emigrovali do Severní Ameriky. Na závěr jedno z nejhezčích severoirských měst LONDONDERRY , městské hradby, historické centrum, katolická čtvrť Falls.
8. den:Pobřeží Atlantského oceánu - nejmalebnější úsek pobřeží CAUSEWAY COAST . Zastávka u romantické zříceniny hradu DUNLUCE , který vévodí pobřežnímu úseku Causeway Coast a dramaticky se tyčí na vrcholu čedičového skalního výběžku (sídlo rodu MacDonnellů) - fotopauza. Ve chvíli, kdy spatříme OBRŮV CHODNÍK (Giant´s Causeway) s pozoruhodnými šestibokými čedičovými sloupy (UNESCO), pochopíme, proč naši předkové nevěřili, že vznikl přirozenou cestou. Návštěva palírny BUSHMILLS ve stejnojmenném městečku mezi Portrush a Ballycastle, poutní místo znalců irské whiskey. Lehká pěší turistika v oblasti, ti odvážnější mohou překonat slavný visutý provazový most CARRICK-A-REDE-ROPE , 20 m dlouhý a 1 m široký lanový most vede ve výšce 30 m přes propast mezi pobřežními útesy a ostrůvkem Carrick-a-Rede. Napříč malebným pohořím Antrim přejedeme na ubytování do oblasti Carrickfergus.
9. den:Zamíříme do hlavního města Severního Irska BELFASTU , města pyšnícího se viktoriánskými budovami. Navštívíme nové a unikátní Muzeum TITANIKU , právě zde v Belfastu, byla loď postavena. Během vyhlídkové jízdy se podíváme do protestanské enklávy Shankill Road se zajímavými nástěnnými malbami z období severoirského konfliktu. Projdeme si historické centrum vč. extravagantní budovy radnice z bílého portlandského kamene a shlédneme i další budovy na Donegall square. Po pobřežní silnici pokračujeme k sídlu rodu Londonderryů do MONT STEWART HOUSE , okázalému sídlu s nevídanými interiéry a zahradami. Krátkým trajektem se přeplavíme přes jezero STRANGFORD LOUGH k podvečerní návštěvě městečka DOWNPATRICK , pojmenovaného po irském národním světci, jehož život je spojen s mnoha místy ležícími v této části hrabství - exteriér katedrály Down Cathedral, která je výsledkem 16. stol. trvajících prací a oprav, zastávka u hrobu sv. Patrika.
10. den:Severně od Dublinu navštívíme lokalitu mýtického významu TARA , kde byli voleni legendární králové starého Irska, oblast opředena tajemstvím. Pokračujeme do NP WICKLOW MOUNTAINS , pěší procházka kolem jezer, prohlídka klášterního komplexu GLENDALOUGH , jedno z nejdůležitějších, raně křesťanských míst v Irsku, odpoledne odjezd do DUBLINU , města s historií sahající až do dob Vikingů, centrum města, dublinský hrad, katedrála sv. Patrika , čtvrť hospod Temple Bar, O´Connelova třída. Nocleh v Dublinu.
11. den:Dokončení prohlídky centra DUBLINU vč. katedrály sv. Patrika a muzea pivovaru Guiness - starý pivovar, vyhlídková věž ve tvaru pinty. Přejezd trajektem z/do severního Walesu – ostrov Anglesey a dále na ubytování do Anglie.
12. - 13. den:Po snídani prohlídka historického centra města COVENTRY s ruinami katedrály, odjezd do ČR, přejezd kanálu La Manche, tranzit přes Francii a Německo. Předpokládaný návrat v ranních hodinách (přejezd hranic do ČR v cca 06:00 hod).
Poznávací zájezd Irsko - Adare Poznávací zájezd Irsko - Adare Poznávací zájezd Irsko - Burren - dolmen Poulnabrone Poznávací zájezd Irsko - Cliffs of Moher Poznávací zájezd Irsko - Cliffs of Moher Poznávací zájezd Irsko - Connemara Poznávací zájezd Irsko - Dublin Poznávací zájezd Irsko - Dublin - katedrála sv. Patrika Poznávací zájezd Irsko - Dunluce Poznávací zájezd Irsko - Dunluce Poznávací zájezd Irsko - Glendalough Poznávací zájezd Irsko - klášter Kylemore Poznávací zájezd Irsko - Muckross Abbey Poznávací zájezd Irsko - NP Connemara Poznávací zájezd Irsko - NP Killarney Poznávací zájezd Irsko - okolí Muckeross House - NP Killarney Poznávací zájezd Irsko - Pobřeží Severního Irska Poznávací zájezd Irsko - Ring of Kerry Poznávací zájezd Irsko - Sligo - Benbulben Poznávací zájezd Severní Irsko - Belfast Poznávací zájezd Severní Irsko - Belfast - City Hall Poznávací zájezd Severní Irsko - Giant's Causeway

Termíny a ceny

Tento zájezd již nenabízíme.

Vysvětlivky

 • : dospělá osoba - Dvoulůžkový pokoj
 • : dospělá osoba - Dvoulůžkový pokoj s přistýlkou
 • : dospělá osoba - jednolůžkový pokoj
 • : dospělá osoba - Doobsazení pro ženu
 • : dospělá osoba - Doobsazení pro muže

Cena zahrnuje

 • 10 x ubytování (9x hotel – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, 1x 4lůžk. kabina na trajektu),
 • 9x snídani,
 • dopravu lux. klim busem,
 • Eurotunel z Anglie,
 • průvodce CK
 • trajekty do Irska a zpět,

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
Po - Pá 12.00 – 17.00

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, TICKET STREAM, TICKET ART, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2021!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2021!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Heide Park, Eurodisneyland, Legoland, Bayern Park, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk aj.

PAŘÍŽ, VERSAILLES, sídla Fontainebleau - od 2.599 Kč!! TERMÍNY NA ROK 2021!!

Nejlevnější PAŘÍŽ autobusem!!! KLIKNI
Doprava, 2x nocleh v hotelu...

Aktuální kurzy

USA dolar 21,48 Kč
euro 25,51 Kč
Chorvatsko kuna 3,40 Kč

Počasí