CK Pohoda Norsko Zájezd č. RE/N505-21

Norsko - Zlatá Cesta Severu

Norsko

Poznávací zájezd do Norska za romantikou dalekého severu je jedním z našich nejoblíbenějších…

9Počet dnů:

13.08.2021Termíny od:

16 990 Kč Cena od:

9 - denní zájezd

Poznávací zájezd do Norska za romantikou dalekého severu je jedním z našich nejoblíbenějších zájezdů do tohoto koutu Evropy. Snad každý, kdo se do severské země vypraví, je doslova očarován krásou kolem sebe - nezapomenutelné hory, divoké řeky, hluboké fjordy. Navštívíme střední část Norska, která se může pochlubit těmi nejkrásnějšími scenériemi, které budeme jinde hledat jen marně.Svinesund - Oslo - Gjovik - Lillehammer - údolí Gudbrandsdalen - Dombas - soutěska Romsdalen - stěna Trollů - cesta Trollů - Orlí stezka - Geirangerfjord - Dalsnibba - Jostedalsbreen - Briksdalsbreen - Sognefjord - vodopády Tvindefoss - Voss - Bergen - vyhlídka Fløyen - Geilo - Holmenkollen

Časový posun, počasí: ČASOVÝ POSUN
Je celoročně čas stejný jako v ČR; letní čas je zaváděn od poslední neděle v březnu do poslední neděle v říjnu.

POČASÍ V NORSKU
Ačkoliv má Norsko pověst poměrně deštivé země, může tu být i dost horko, a to i vysoko na severu.
Léto se v Norsku vyznačuje teplotami v průměru o několik stupňů nižšími než u nás, na západním pobřeží a na návětrných svazích hor prší více a častěji.
V jižních oblastech počítejte i s teplotami kolem 25°C v letních měsících. Počasí může být velmi proměnlivé. I v létě mohou být chladné večery.

Ubytování: ano

Ubytování: Hotel – 2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím. Hostely – 2 a 4lůžk.pokoje, na patře je vždy kuchyňka – možnost vaření, k dispozici místnost s TV, společenská místnost.
Norský kemp – luxusně vybavené chatky se čtyřmi lůžky, některé velké chatky apartmánového typu, oddělené 2lůžkové pokoje. K dispozici lednice, vařič a varná konvice.

hotel/kemp

UBYTOVÁNÍ
6x ubytování – 2x dvoulůžkové pokoje v hotelu, 4x 4lůžkové pokoje nebo chatky
Ubytování: Hotel – 2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím. Hostely – 2 a 4lůžk.pokoje, na patře je vždy kuchyňka – možnost vaření, k dispozici místnost s TV, společenská místnost.
Norský kemp – luxusně vybavené chatky se čtyřmi lůžky, některé velké chatky apartmánového typu, oddělené 2lůžkové pokoje. K dispozici lednice, vařič a varná konvice.

Pozn.:
- Nutné mít sebou vlastní povlečení a ručníky, alternativně spací pytel a polštář.
- Ve většině ubytování je potřeba při opuštění udělat základní úklid (vynést odpadky, umýt nádobí…) - předem za toto děkujeme.
- V norských kempech se většinou platí poplatek 5-10 NOK za sprchy. V kempech nádobí bývá, ale raději doporučujeme vzít si základní věci sebou.

STRAVOVÁNÍ
6x snídaně převážně formou bufetu. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

Nástupní místa: 02.07. - 10.07. Odjezd A, B
13.08. - 21.08. Odjezd A, B

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem a trajektem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení. Na trajektu nejsou polohovací sedadla, pouze sedačky bez místa určení, 4lůžková kabina pouze pro klienty, kteří si tuto službu prostřednictvím CK připlatili.

Přehled nástupních míst najdete ZDE

Program zájezdu

1. den:Odjezd z ČR v dopoledních hodinách (cca 14:00 hod. překročení hranic ČR) přes Německo na noční trajekt do Skandinávie. Fakultativně možnost ubytování ve 4lůžk. kajutách.
2. den:Podél západního pobřeží Švédska zamíříme k úžině SVINESUND , tvořící přírodní hranici mezi Švédskem a Norskem. Příjezd do OSLA , první část prohlídky města – světoznámá budova radnice, budova Opery na břehu Oslofjordu. Ubytování v hotelu v Oslu.
3. den:Po snídani odjíždíme do GJOVIKU – Hala Fjellhalen, Gjovik Kirke. Navštívíme olympijský LILLEHAMMER , ležící u největšího norského jezera Mjösa a "srdce Norska" mohutné údolí Gudbrandsdalen . Dojedeme do DOMBASU a podél divoké řeky Rauma do monumentální soutěsky Romsdalen, na úpatí nejvyšší převislé skalní stěny v Evropě. Nocleh.
4. den:"ZLATÁ CESTA SEVERU" - divoké údolí Romsdalen, jenž lemují strmé rozeklané vrcholy a vodopády. Zastávka u pověstné převislé STĚNY TROLLŮ – Trollveggen. Výjezd věhlasnou CESTOU TROLLŮ – Trollstigveien, která 11 serpentinami překonává výškový rozdíl 800 m a prochází překrásnými horskými scenériemi. Překonáme Storfjord a ORLÍ STEZKOU dojedeme do městečka GEIRANGER , ležícího v romantických scenériích GEIRANGERFJORDU (UNESCO). Jeho krásy nejlépe vychutnáte při vyhlídkové plavbě. Pak vyjedeme na horské sedlo s vyhlášenou vyhlídkou DALSNIBBA (1.440 m n.m.) s úchvatnými pohledy na fjord Geiranger, jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami nádherných vodopádů, z nichž nejznámější jsou vodopády Sedm sester, Nápadník a Naděje. Ubytování.
5. den:Vycházka horským údolím k největšímu ledovci v Evropě JOSTEDALSBREEN resp. k jeho nádhernému ledovcovému splazu BRIKSDALSBREEN . Přejedeme nádhernými scenériemi k rameni nejdelšího norského fjordu SOGNEFJORDU (délka 200 km), toto legendární údolí plné jezer a vodopádů je často přirovnáváno k americkému Grand Canyonu. Zastávka u kaskádovitého vodopádu TVINDEFOSS a odjezd na ubytování.
6. den:Druhé největší město Norska BERGEN , prohlídka historického centra (UNESCO), neopakovatelná atmosféra trhu, unikátní hanzovní domy Bryggen (UNESCO) - středověké kostely, stará čtvrť dřevěných domů Gamle Bergen, fakultat. možnost výjezdu lanovkou na vyhlídku Floyen , ze které je vidět centrum města jako na dlani (na vyhlídku je možné vystoupat i pěšky) nebo návštěva známého akvária. Návrat na ubytování.
7. den:Pokračujeme podél impozantních vodopádů VORINGFOSSEN do GEILO , středisko zimních sportů. Přejedeme největší evropskou náhorní plošinu Hardangervidda a zbytek dne věnujeme prohlídce OSLA, Vigelandův park (více než 200 soch G. Vigelanda), výjezd do dějiště zimní olympiády v HOLMENKOLLENU , zastávka u nově postaveného skokanského můstku, překrásný panoramatický výhled na Oslo. Ubytování v hotelu v Oslu.
8. den:Dokončení prohlídky OSLA , poloostrov muzeií BYGDOY, návštěva Muzea polárních výprav, kde nalezla svůj domov polární loď Fram , na které se plavil Amundsen k severnímu a jižnímu pólu, muzeum Kon-Tiky , Vikingské muzeum. V poledních hodinách odjedeme do Švédska na noční trajekt.
9. den:Přes území Německa pokračujeme do ČR. Příjezd v odpoledních hodinách (přejezd hranic ČR v cca 13:00 hod.).
Norsko - Bergen Norsko - Cesta Trollů Norsko - Dalsnibba a Geiranger fjord Norsko - Geiranger fjord Norsko - Geiranger fjord Norsko - Nigardsbreen Norsko - Sognefjord Norsko - Sognefjord Norsko - vodopád 7 sester Norsko - Voringfossen Poznávací zájezd - Norsko - Gamla Stan v Oslu Poznávací zájezd Norsko - Briksdalsbreen Poznávací zájezd Norsko - Briksdalsbreen Poznávací zájezd Norsko - Geiranger fjord Poznávací zájezd Norsko - okolí Sognefjordu Poznávací zájezd Norsko - Voringfossen Poznávací zájezd Trasa zájezdu - Norsko- zlatá cesta severu

Termíny a ceny

Tento zájezd již nenabízíme.

Vysvětlivky

 • : dospělá osoba - Čtyřlůžkový pokoj

Cena zahrnuje

 • 6x snídani převážně bufetovou formou,
 • 6x ubytování – 2x dvoulůžkové pokoje v hotelu, 4x 4lůžkové pokoje nebo chatky,
 • dopravu lux. klim. busem,
 • ložní prádlo,
 • průvodce CK
 • trajekty do Skandinávie a zpět,
 • vnitrostátní trajekty,

Cena nezahrnuje

 • 1lůžk.pokoj na 2 noci v Oslu 1700 Kč,
 • 2lůžk.pokoj - 4 noci 1600 Kč/os.,
 • 4lůžk.kabina na trajektu tam i zpět 1600 Kč/os.,
 • 6x večeře 3600 Kč (min.10 osob),
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • DOPORUČENÉ KAPESNÉ
 • fakult. služby,
 • Fakultativní příplatek:
 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu a případné nákazy Covid-19 v ČR i zahraničí 360 Kč,
 • MĚNA A KURZ
 • připojištění Covid-19 (doplňkové pojištění ke komplexnímu pojištění - rozšířená ochrana) Evropa - 30 Kč/den
 • vstupné,
 • vyhlídkovou plavbu Geirangerfjord,

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
Po - Pá 12.00 – 17.00

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, TICKET STREAM, TICKET ART, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2021!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2021!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Heide Park, Eurodisneyland, Legoland, Bayern Park, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk aj.

PAŘÍŽ, VERSAILLES, sídla Fontainebleau - od 2.599 Kč!! TERMÍNY NA ROK 2021!!

Nejlevnější PAŘÍŽ autobusem!!! KLIKNI
Doprava, 2x nocleh v hotelu...

Aktuální kurzy

USA dolar 21,64 Kč
euro 25,38 Kč
Chorvatsko kuna 3,39 Kč

Počasí