CK Pohoda Malajsie Zájezd č. 616

Přírodní krásy a památky Malajsie + možnost prodloužení o Singapur

Malajsie
Kuala Lumpur, Langkawi, Penang, Cameron Highlands
Zájezd do Malajsie, země, která zaujme svoji vyspělostí a též přívětivostí k turistům,…

12Počet dnů:

05.11.2022Termíny od:

53 990 Kč Cena od:

12 - denní zájezd

Zájezd do Malajsie, země, která zaujme svoji vyspělostí a též přívětivostí k turistům, svou krásnou exotickou přírodou a třpytivým mořem. Na zájezdu budete moci obdivovat krásné chrámy a svatyně, města s koloniální architekturou i moderními stavbami, přírodní zajímavosti, jako krajinu a čajové plantáže pohoří Cameron Highlands či tropickou vegetaci ostrova Langkawi. Na začátku i na konci zájezdu navštívíte dvě asijské metropole Kuala Lumpur a Singapur, kde se prolíná supermoderní architektura s tradičními čínskými, indickými i jinými vlivy.

Ubytování: hotel

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy do Kuala Lumpur .
2. den:Přílet do Kuala Lumpur .
3. den:KUALA LUMPUR s moderní čtvrtí plné mrakodrapů, které dominují věže PETRONAS TOWER (452 m). KLCC PARK nabízí odpočinek od městského shonu a zároveň díky své poloze v centru moderní čtvrti pěkné pohledy na Petronas Tower i okolní mrakodrapy. Moderní a historickou část města spojuje moderní nadzemní dráha, ze které je možné pozorovat město. Čínská čtvrť, čínský chrám Chan See Sbu Yuen, hinduistický chrám SRI MAHAMARIAMMAN, Central Market, náměstí nezávislosti s historickou budovou Nejvyššího soudu. Nejstarší mešita ve městě MASJID JAMEK aj.
4. den:KUALA LUMPUR – hinduistická svatyně BATU CAVES – komplex tří jeskynních hinduistických svatyní připomínající Indii. Ze svatyň můžeme zaslechnout zpěv manter. K největší jeskyni nás dovede 272 schodů, vchod do jeskyně hlídá ohromná zlatá socha boha Murgy (43 m vysoká, největší na světě), okolo je možné navštívit systém dalších menších jeskyň se zajímavými výjevy. Příjezd do CAMERON HIGHLANDS - pohoří s příjemným klimatem objevené již Angličany s mnoha stavbami připomínajícími jejich přítomnost. Camerom Highlands jsou známé pro své čajové plantáže, ale také jsou centrem pěstování jahod. Při příjezdu do pohoří zastávka u působivého vodopádu LATA ISKANDAR.
5. den:Malebné pohoří CAMERON HIGHLANDS . Návštěva čajových plantáží, čajové keříky se táhnou po okolních kopcích a vytváří krásné, šťavnatě zelené scenérie, které jsou pastvou pro fotografy. Možnost ochutnávky čaje na místních plantážích. Čínský chrám SAM POH TEMPLE s vyhlídkou na vesnici a okolní kopce. Cestou na pobřeží zastávka u mešity UBUDIAH – jeden z nejzajímavějších příkladů islámské architektury v Malajsii. Příjezd na ostrov PENANG .
6. den:Výlet po ostrově PENANG – zubačka na PENANG HILL – výhledy na město a přes mořskou úžinu na malajskou pevninu. Na vrcholu jsou též hinduistický chrám a malá mešita. Největší a nejposvátnější buddhistický chrám v Malajsii KEK LOK SI – jedna z nejvýznamnějších památek Malajsie. Rozsáhlý komplex chrámů, krásných zahrad s 30m vysokou pagodou deseti tisíců Buddhů BAN PO THAR. Chrám představuje spojení buddhistů z různých zemí, nachází se zde thajská, čínská i barmská architektura. Vše zastřešuje ohromná bronzová socha bohyně milosrdenství - Kuan-Jin. Centrum města GEORGETOWN – historicky významný a překrásně zdobený chrám Khoo Kongsi, koloniální čtvrť s pevností Fort Cornwallis , hodinová věž, zajímavé malby rozeseté po městě – „street art“. Chrám WAT CHAYA MANGKALARAM také známý jako „chrám ležícího Buddhy“, který je třetím největším ležícím Buddhou na světě.
7. den:Transfer na LANGKAWI – přírodně zajímavý ostrov s krásnými plážemi, vysokými horami, palmovými háji a působivými ostrůvky rozesetými kolem hlavního ostrova. Langkawi je tropický ráj, klenot malajského státu Kedah a též bezcelní zóna.
8. den:Výlet do nejvyššího pohoří ostrova. Výjezd soustavou lanovek na MACHINCHANG MOUNTAIN. Návštěva visutého mostu, LANGKAWI SKY BRIDGE, který spojuje vrcholky strmých hor. Působivé výhledy na kopce porostlé bujnou vegetací tyčící se vysoko nad mořskou hladinou. Oriental village s restauracemi a obchůdky. Hlavní město ostrova KUAH – market, Eagle square s ohromnou sochou orla – symbolu Langkawi.
9. den:Výlet na východní stranu ostrova do národního parku KILIM GEOFOREST PARK, kde lodičky jezdí průlivy mezi skalnatými ostrůvky s bujnou vegetací, zastávka na rybí farmě, pozorování hnědých orlů symbolu Langkawi, výjezd až na otevřené moře, plavba podél útvarů skalnatého pobřeží. V rámci plavby návštěva netopýří jeskyně se stovkami těchto živočichů na stropě jeskyně.
10. den:Přelet do Kuala Lumpur nebo Singapuru. Odlet do Čech nebo pokračování zájezdu v SINGAPURU. Večerní procházka osvětlenou metropolí zaujme každého návštěvníka Singapuru.
11. den:SINGAPUR - prohlídka jednoho z nejčistších a nejzajímavějších měst světa s úchvatnou kosmopolitní atmosférou. Návštěva centra města s koloniální čtvrtí a křesťanskými kostely (katedrála sv. Ondřeje, Arménský kostel aj.), barevné čínské čtvrti s malebnými chrámy (např. Buddha Tooth Relic Temple, Thian Hock Keng Temple), čtvrti Little India (malá Indie) se zajímavými chrámy (Sri Srinivasa Perumal, Sri Vadapathira Kaliamman aj.) i muslimské části s mešitou Sultan Masjid. Na závěr navštívíme i proslulou Orchard Street s vyhlášenými hotely a nákupními centry. Večer odlet do Prahy.
12. den:Přílet do Prahy.
IMG_1041 IMG_1124 IMG_1127 IMG_1180 IMG_1188 IMG_1200 IMG_1300 IMG_1432 IMG_1437 IMG_1449 IMG_1451 IMG_1461 IMG_1527 IMG_1558 IMG_1595 IMG_1638 IMG_1695 IMG_1748 IMG_1780 IMG_1900

Termíny a ceny

termín od termín do počet dní cena
05.11.2022 16.11.2022 12 53 990 Kč rezervovat

Cena zahrnuje

  • letenky Praha – Malajsie (Singapur) – Praha
  • vnitřní přelet z Langkawi
  • transfer Penang – Langkawi
  • dopravu minibusem po Malajsii
  • průvodce
  • 8x ubytování v hotelích – dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím v Malajsii
  • 8x snídani

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 40 000 Kč (příplatek: 800 Kč)
  • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 5800 Kč)
  • prodloužení o Singapur (příplatek: 2800 Kč)

Kuala Lumpur

Název hlavního města Malajsie Kuala Lumpur znamená "bahnité ústí řeky". Tento název dostalo město pro svoji polohu poněvadž se nachází na soutoku řek Kelang a Gombak v centru západního břehu Malajského poloostrova. Od moře leží asi 35 kilometrů. Původně malá osada byla založeno jako zázemí sloužící pro nedaleko otevřené cínové doly. Jak doly prosperovaly město se rozrostlo a v roce 1896 bylo Brity zvoleno za sídlo jejich administrativy. I dnes v samotném centru města je možné vidět nádhernou koloniální architekturu.

Langkawi

Penang

Ostrov Penang o rozloze 285 km2 nacházející se na severozápadním pobřeží Malajského poloostrova je nejstarší britskou kolonií a přední rekreační oblastí Malajsie. Co ve skutečnosti činí ostrov Penang přitažlivým, je živé a fascinující město George Town na severovýchodním pobřeží ostrova. Město má mnohem silnější čínský nádech než např. Singapur nebo Hong Kong a v jeho starobylých čtvrtích máte pocit, že se čas zastavil nejméně před 50 lety. George Town je kompaktním městem a je velmi příjemné se jím procházet. Kterýmkoli směrem se vydáte, máte jistotu, že spatříte nádherné staré čínské domy, tržiště plná zeleniny a ovoce, chrámové obřady, typické tříkolky (trishaws), provozování tradiční čínské hry mahjong a spousty dalších zajímavostí asijského pouličního života.

Cameron Highlands

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
Po - Pá 12.00 – 17.00

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, TICKET STREAM, TICKET ART, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2021!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2021!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Heide Park, Eurodisneyland, Legoland, Bayern Park, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk aj.

PAŘÍŽ, VERSAILLES, sídla Fontainebleau - od 2.599 Kč!! TERMÍNY NA ROK 2021!!

Nejlevnější PAŘÍŽ autobusem!!! KLIKNI
Doprava, 2x nocleh v hotelu...

Aktuální kurzy

USA dolar 21,64 Kč
euro 25,38 Kč
Chorvatsko kuna 3,39 Kč

Počasí