CK Pohoda Srí Lanka Zájezd č. 413121

SRÍ LANKA - Cejlon, ráj bez andělů (KL)

Srí Lanka

Čeští cestovatelé Zikmund a Hanzelka, kteří projeli celý svět, nazvali cestopis O…

12Počet dnů:

22.11.2024Termíny od:

57 990 Kč Cena od:

12 - denní zájezd

Čeští cestovatelé Zikmund a Hanzelka, kteří projeli celý svět, nazvali cestopis O Cejlonu "Ráj bez andělů". Tento ostrov poblíž rovníku jim natolik učaroval, že na něj cestovali hned dvakrát. Srí Lanka se pro ně stala nejatraktivnější zemi na planetě. Pro českého turistu, který touží spatřit významné buddhistické památky, stáda slonů, mystické hory, čajové plantáže, džungli nebo bílé pláže s kokosovými palmami, je Cejlon optimálním výletním místem. Nemusíme se zde obávat nebezpečných epidemií a vysoké kriminality jako v jiných tropických zemích ani záplavy turistického byznysu jako v blízkém Thajsku. Program je rozdělen do tří částí: nejdříve se navštěvují slavné starověké a středověké památky v centru ostrova, poté se jede za přírodou do hor a oblasti čajových plantáží. Na závěr je naplánován odpočinek na pláži Indického oceánu. Na exotický ostrov směřujeme v období sucha.

Na Srí Lanku byla zavedena vízová povinnost. Cestovní kancelář Vám za poplatek 1 250 Kč může vízum vyřídit. Je k němu třeba číslo pasu, datum vydání a platnost pasu.
Za příplatek (dle délky pobytu, ceny transferu na letiště a zpátečního letu) lze zájezd pro individuální zájemce prodloužit o delší pobyt v letovisku Una Watuna.

Posloupnost programu zájezdu je v kompetenci průvodce. Program může být změněn či přizpůsoben aktuálním podmínkám.

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Doprava: letecky

Odlet z Prahy.

Program zájezdu

1. den:Odlet na Srí Lanku.
2. den:přílet do Colomba. Projížďka Negombem a pobyt u moře. Nocleh.
3. den:Dopoledne prohlídka středověké královské rezidence Yapahuwa u Ohnivé skály, možnost výstupu na Ohnivou skálu s krásným výhledem do krajiny, odpoledne prohlídka buddhistických chrámů a starověkých památek v Anuradhapuře (metropole starověkého Cejlonu, téměř 100 m vysoké stúpy, Tuparáma nejstarší dagoba na Srí Lance, 2500 let starý strom Bó, památka UNESCO), nocleh.
4. den:Dopoledne návštěva poutního místa Mihintale (starověké buddhistické památky). Odpoledne prohlídka buddhistických památek v Polonaruwě (středověká metropole ostrova, paláce, budhistické chrámy , Buddhové, památka UNESCO), fakultativní výlet na sloní safari v NP Minneriya, nocleh.
5. den:Výstup na skalní pevnost Sigirya (královské sídlo před 1500 lety, světoznámé fresky žen, komplex zahrad, památka UNESCO), odpoledne prohlídka skalního kláštera v Dambulle (Buddhové a cenné fresky v jeskyních, památka UNESCO), návštěva zahrady s kořením s možností nákupu, cestou do hotelu zastávka u hinduistického chrámu v Matale, nocleh v Kandy.
6. den:Prohlídka někdejší metropole Kandy (chrám Buddhova zubu – nejposvátnější buddhistické místo na Cejlonu, památka UNESCO ), Millennium - záchranná stanice opuštěných slonů, možnost koupání se slony, jízdy na slonech, informační výstava s výkladem o slonech, návštěva sloního sirotčince v Pinnawele, večer vystoupení tanečníků a tanečnic z oblasti Kandy a Srí Lanky, nocleh v Kandy.
7. den:Botanická zahrada Peradenija, bývalé královské zahrady, museum drahokamů, film o drahokamech, model dolu, design a výroba šperků, výstava a prodej certifikovaných šperků a drahokamů. Vyhlídková jízda přes hory Centrálního masívu – Hill Country, zastávka u působivých vodopádů Ramboda, zastávky mezi čajovými plantážemi, návštěva továrny na výrobu čaje (výroba a ochutnávka s možností nákupu místního čaje ). Prohlídka britského horského městečka Nuwara Eliya, nocleh (ubytování bez klimatizace).
8. den:Fakultativně brzy ráno výlet na Hortonsplains včetně snídaně v balíčku (cca 50 $), mlžný prales, krásná horská příroda, step ve výšce 2100 – 2300 m n. m. Pěšky k propastem Malý konec světa a 850 m hluboké propasti „Konec světa“, vodopády Baker´s Falls. Turistický okruh cca 9 km. Odpoledne cesta mezi čajovými plantážemi, zastávka u vodopádu Rawana Falls, příjezd k romantické zátoce Una Watuna, nocleh.
9. den:Návštěva koloniálního města Galle, želví farmy, fakultativní výlet na říční safari, skořicové plantáže, nocleh.
10. den:Pobyt u moře, možnost šnorchlování na pláži Jungle beach. Fakultativně lodní výlet z Mirissi za pozorováním velryb. Orientční cena 40 USD a doprava ca 10 USD, nocleh.
11. den:Dopoledne pobyt u moře, odpoledne přesun do Colomba, prohlídka centra metropole Srí Lanky (buddhistické chrámy, vládní budovy, tržiště) a odlet.
12. den:Návrat domů.
Cejlon 1 Cejlon 2 Cejlon 3 Cejlon 4 Cejlon 5

Termíny a ceny

termín od termín do počet dní cena
22.11.2024 03.12.2024 12 57 990 Kč rezervovat

Cena zahrnuje

 • 9x ubytování s polopenzí
 • klimatizované pokoje s vlastním příslušenstvím (2-3 lůžkové)
 • obousměrnou letenku
 • letištní taxy
 • dopravu mikrobusem
 • průvodce
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • vstupy

Příplatky

 • Vízum ( na osobu a pobyt) (příplatek: 1250 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 6950 Kč)

Slevy

 • Cena je platná při koupi do 30.4.2024

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
PO a ÚT: 10:00 - 17:00
STŘEDA: 10:00 - 15:00
ČTVRTEK: 10:00 - 17:00
PÁTEK: zavřeno

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2024/2025!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2025!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Disneyland, Legoland, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk, Europa park, Playmobil Fun Park aj.

Paříž, nejkrásnější místa, doprava, hotel, snídaně, průvodce - od 4.490 Kč!!

PAŘÍŽ autobusem, VŠE V CENĚ!!! KLIKNI
25. - 28.10.2024
Doprava, 1x nocleh v hotelu, snídaně...

Aktuální kurzy

USA dolar 23,15 Kč
euro 24,74 Kč

Počasí