CK Pohoda Arménie Zájezd č. 644894

ARMÉNIE- Mystická země pod biblickým Araratem

Arménie

Nejstarší křesťanská země světa s památkami z biblických časů, zasněžené štíty velehor,…

7Počet dnů:

04.10.2022Termíny od:

20 950 Kč Cena od:

7 - denní zájezd

Nejstarší křesťanská země světa s památkami z biblických časů, zasněžené štíty velehor, země přívětivých lidí, středověké kostely a kláštery, výhledy na Ararat, modré jezero, kaňony, nejdelší lanovka na světě, výstavná metropole, polopenze v ceně

Ubytování: hotel ***

5x nocleh s polopenzí ve dvoulůžkových pokojích (s vlastním příslušenstvím a TV) v hotelu*** v centru arménské metropole Jerevan.

Stravování: polopenze

Snídaně i večeře jsou servírované

Doprava: letecky

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy.
2. den:Přílet do Jerevanu v ranních hodinách. Přejezd do centra města. Prohlídka arménské metropole JEREVANU – Opera, Kaskády, Modrá mešita, arménské kostely, náměstí Republiky aj. Přejezd do EČMIADZINU – sídlo hlavy arménské církve (tzv. arménský Vatikán) – raně křesťanské i moderní kostely, muzeum s mystickými relikviemi - úlomek Noemovy archy či Kopí osudu. Prohlídka ruin impozantního raně křesťanského chrámu ZVARTNOS (památka UNESCO). Večeře a nocleh v hotelu v Jerevanu. Večeře. Ubytování.
3. den:Program na severu země: cesta k jezeru SEVAN, které je největším kavkazským a jedním z nejvýše položených jezer (1.900 m n. m.) – prohlídka kláštera Sevanavank na jeho břehu. Zastávka v historickém horském městečku DILIDŽAN. Odpoledne prohlídka cenných historických klášterů Gošavank a Hagharčin v kulise zalesněných arménských hor. Večeře a nocleh v hotelu v Jerevanu.
4. den:Program na jihu země: cesta pod biblickou horu Ararat (5.140 m), kde měl Noe přistát se svou archou: klášter CHOR VIRAP s výhledy na Ararat, červený kaňon s klášterem NORAVANK, cesta přes Selimův průsmyk (2.410 m) a podél Sevanského jezera (tzv. arménské moře), zastávka na největším arménském hřbitově – NORATUS s polem historických náhrobků, chačkarů. Večeře a nocleh v hotelu v Jerevanu.
5. den:Cesta přes hory jižní Arménie k iránské hranici: zastávka v městečku ARENI, kde se už 6.100 let produkuje a pije víno (nejstarší místo na světě), exkurze do vinařství a ochutnávka arménského vína. Zastávky v Šaki u jednoho z největších arménských vodopádů a u přírodního Ďáblova mostu nad termálními zřídly, cesta na hraně kaňonu k opevněnému historickému klášteru TATEV. Jízda nejdelší kabinkovou lanovkou na světě (téměř 6 km) stovky metrů vysoko nad údolím. Večeře a nocleh v hotelu v Jerevanu.
6. - 7. den:Po snídani výlet za atrakcemi v okolí Jerevanu: prohlídka kláštera GEGHARD (památka UNESCO), který byl vystavěn v kaňonu do skály, a prohlídka zachovalého antického chrámu v GARNI. Transfer na letiště. Odlet do ČR. Návrat domů.
ar1 ar2 ar3

Termíny a ceny

termín od termín do počet dní D
04.10.2022 10.10.2022 7 20 950 Kč rezervovat

Vysvětlivky

  • D: Cena za osobu

Cena zahrnuje

  • 5x nocleh s polopenzí v hotelu***
  • zpáteční letenku
  • letištní taxy
  • transfery busem nebo minibusem po Arménii
  • průvodce
  • zákonné pojištění

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění

Příplatky

  • jednolůžkový pokoj (příplatek: 2800 Kč)

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
PO a ČT: 10:00 - 17:00
ÚTERÝ: 12:00 - 17:00
STŘEDA: 10:00 - 15:00
PÁTEK: zavřeno

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2022!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2022!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Disneyland, Legoland, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk, Europa park, Playmobil Fun Park aj.

PAŘÍŽ a zámky na Loiře - od 4.690 Kč!! TERMÍNY NA ROK 2022!!

PAŘÍŽ autobusem!!! KLIKNI
Doprava, 2x nocleh v hotelu, snídaně...

Aktuální kurzy

USA dolar 24,03 Kč
euro 24,58 Kč
Chorvatsko kuna 3,27 Kč

Počasí