CK Pohoda Srí Lanka Zájezd č. RE/CL326-22

SRÍ LANKA - EXOTIKA a VÁNOCE

Srí Lanka

Oslavte s námi Vánoce netradičně v duchu exotické Srí Lanky. O Vánocích se zde žádný…

11Počet dnů:

18.12.2022Termíny od:

52 990 Kč Cena od:

11 - denní zájezd

Oslavte s námi Vánoce netradičně v duchu exotické Srí Lanky. O Vánocích se zde žádný kapr nesmaží, za to ale kuchyni provoní vepřové maso, kokosové víno či známý tradiční likér ´Arack´ s lahodnou vůní čerstvě upečeného kokosového moučníku.
Jeden z nejúspěšnějších pobytově – poznávacích zájezdů za exotikou, do země tajů, nádherné fauny i flóry na exotickou Srí Lanku. Do země nacházející se těsně nad rovníkem, uprostřed vod Indického oceánu. Srí Lanka se překládá jako "Krásná země" a my se o její kráse přesvědčíme. Objevíme fantastickou rozmanitost ostrova, kulturní dědictví buddhistů i hinduistů, nádherné chrámy s bohatou výzdobou, bujnou vegetaci deštných pralesů, volně žijící slony, čajové plantáže a překrásné pláže Indického oceánu.
Colombo - Anuradhapura - Polonnaruwa – Gal Viharaya - NP Minneriya - Lion Rock - Sigiriya – Dambulla - Kandy - chrám Buddhova zubu - Peradeniya – vysočina Hill Country - vodopády Ramboda - Nuwara Eliya - NP Horton Plains – Baker´s Falls

Vstupní vízum: turistické vízum 35 USD, o potřebných formalitách budeme včas informovat

Očkování: při vstupu na Srí Lanku není vyžadováno žádné očkování

Na co se můžete těšit: památky "Zlatého trojúhelníku"
národní parky s exotickou faunou a flórou
vyhlídka Konec světa a vodopády Baker´s falls
čajové plantáže a Indický oceán

Časový posun, počasí: ČASOVÝ POSUN
Srí Lanka je v časovém pásmu GTM +4,5 hod.
Dubaj je v časovém pásmu GTM + 3 hod.


POČASÍ Srí Lanka se nachází v tropickém podnebném pásmu s vysokými teplotami okolo 30°C a náhlými krátkými a intenzivními dešti. Doporučujeme lehké letní oblečení, při výletech dlouhý rukáv / lehké kalhoty na ochranu proti komárům, repelent, pohodlnou turistickou obuv, pokrývku hlavy a opalovací krém s vysokým faktorem. V průběhu dne vás kdykoliv může zastihnout déšť, mějte s sebou pláštěnky (pozor - do některých NP je zakázáno vnášet jakýkoliv plast), př. větrovku. Vezměte si také jedno teplejší oblečení, při noclehu na vysočině bývají rána chladnější i deštivé v podzimním termínu. V jarním termínu bývá sucho a teplo.

Ubytování: ano

hotel***/****

UBYTOVÁNÍ
8x ubytování v hotelu****/*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím

STRAVOVÁNÍ
8x polopenze (vč. štědrovečerní večeře). Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Stravování: polopenze

Doprava: letecky

Nástupní místa: 18.12. - 28.12. odjezd L2, L3

letecky Praha (Vídeň) - Colombo s přestupem a zpět, po destinaci se budeme pohybovat místním klim. autobusem.

Přehled nástupních míst najdete ZDE

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy z českým průvodcem na Srí Lanku.
2. den:Ráno přílet do COLOMBA , prohlídka hlavního města Srí Lanky, návštěva buddhistického chrámu, Památníku nezávislosti, místního trhu Pettah, Galle Face green, odpoledne odjezd do hotelu.
3. den:Brzy ráno odjedeme do nejstaršího královského města Srí Lanky ANURADHAPURA (UNESCO), bývalé hlavní město velkolepé buddhistické říše, prohlídka, množství dágob (Ruvanvalisaya, Abhayagiri aj.), posvátný více než 2 tisíce let starý strom "Bo".
4. den:Dopoledne prohlídka druhého královského města POLONNARUWA (UNESCO), středověká metropole Srí Lanky, paláce, chrámy, dágoby, gigantický zavlažovací systém a komplex GAL VIHARAYA , vrchol sochařského a kamenického umění (Svatyně z černého kamene). Navštívíme tradiční srílanské dřevařské dílny s možností nakoupení suvenýrů. Odpoledne možnost tradiční jízdy na slonech, která k ostrovu patří. Pro zájemce je připravena i návštěva NP MINNERIYA s rozlohou více než 8900 m 2 formou Jeep safari (cca 50 $). Celé oblasti, kterou tvoří les a křoviny, dominuje stejnojmenná nádrž. Při projížďce parkem spatříme stáda slonů, sambary, makaky aj. NP je rájem i pro milovníky ptactva - čápi, pelikáni, volavky, papoušci aj.
5. den:Skalní masív LION ROCK (Lví skála) na jehož vrcholu jsou ruiny paláce SIGIRIYA (UNESCO), tzv. osmý div světa - komplex zahrad, fontán a vodních nádrží. Výstup na vrchol je velkým zážitkem, cestou vzhůru budeme obdivovat světoznámé fresky žen a nahlédneme i do jeskyní, které kdysi sloužily poustevníkům. Přejedeme k jeskynním chrámům v DAMBULLE (UNESCO) "Zlatá skála" – v překrásně zdobených jeskyních se nachází mnoho symbolů buddhismu a hinduismu, fresky zachycující život Buddhy a události sinhálské historie, průvodci nám zde budou i všetečné opice. Odjezd do posledního města sinhálských králů KANDY (UNESCO), města ležícího na stejnojmenném jezeře, na okraji srílanské vysočiny. Cestou zastávka v tradiční Ayurvedické zahradě koření s vysvětlením jednotlivých druhů a jejich léčebných účinků.
6. den:Návštěva nejposvátnějšího buddhistického místa na Srí Lance chrámu BUDDHOVA ZUBU (chrám Dalada Maligawa s vzácnou relikvií - Buddhův zub) a Královské botanické zahrady PERADENIYA u řeky Mahaweli Ganga. Zde se seznámíme s flórou Srí Lanky a prohlédneme si i atrakce zahrady - jávský fíkovník, jehož koruna pokrývá 3000 m2, obří bambusy, vzácné palmy "Coco de Mer". Zastavíme v muzeu drahých kamenů a diamantů - ukázka těžby a opracování tradičních rubínů a safírů formou videoprojekce. Návrat na ubytování, večer slavnostní štědrovečerní menu, zábavný program.
7. den:Přejedeme na Srílanskou vysočinu HILL COUNTRY , zastávka mezi čajovými plantážemi, návštěva typické továrny na čaj s vysvětlením celého procesu výroby, ochutnávka a možnost nákupu tradičního cejlonského čaje. V horské oblasti vysočiny zastavíme u překrásných vodopádů RAMBODA a nedaleko nejvyšší hory Srí Lanky Piduruthalagala (2555 m n. m.) si prohlédneme nejvýše položené koloniální městečko ostrova NUWARA ELIYA , v překladu "město světla"- sídelní místo Britů.
8. den:Fakultativní výlet do NP HORTON PLAINS (UNESCO), krásná, tichá oblast vysočiny, exotická zvěř a množství ptáků (cca 50 $). Brzy ráno (snídaně formou balíčku) odjedeme jeepy z hotelu na náhorní plošinu ve výšce cca 2100 - 2300 m n. m. Pěší turistický okruh (cca 9 km) k Bakerovým vodopádům - Baker´s Falls až k vyhlídce Konec světa . Tu náhle plošina Hortonských plání končí 880 m hlubokým srázem, odtud název vyhlídky Konec světa a další krok už udělat nemůžeme. Cestou pestrá flóra a fauna, krásné výhledy po vysočině. Ostatní individuální volno, odpoledne společně odjezd do letoviska u Indického oceánu NEGOMBO .
9. den:Volný den, koupání v INDICKÉM OCEÁNU , bazénu nebo relaxace v hotelovém wellness centru.
10. den:Volný den, koupání , nákup suvenýrů. V podvečer transfer na letiště do Colomba, odlet s průvodcem do ČR.
11. den:Přílet do Prahy v dopoledních hodinách.
Poznávací zájezd Sri Lanka Poznávací zájezd Srí Lanka Poznávací zájezd Sri Lanka - chrám v Dambulle Poznávací zájezd Srí Lanka - Chrám Zlatého Buddhy Poznávací zájezd Sri Lanka - Colombo Poznávací zájezd Srí Lanka - Colombo Poznávací zájezd Srí Lanka - Dambulla Poznávací zájezd Srí Lanka - Galle Poznávací zájezd Sri Lanka - Kandy - zahrada Peradeniya Poznávací zájezd Srí Lanka - NP Horton Plains Poznávací zájezd Srí Lanka - Polonnaruwa Poznávací zájezd Srí Lanka - Sigiriya, Lví skála Poznávací zájezd Srí Lanka - Sigirya - Lion Rock Poznávací zájezd Sri Lanka - skalní pevnost Sigiriya Poznávací zájezd Srí Lanka - výstup na Lví skálu - Sigiriya Poznávací zájezd Sri Lanka - Zlatý chrám buddhistické jeskyně Poznávací zájezd Srí Lanka a všudypřítomné opice Romantika Srí Lanky Rybář na Srí Lance, Indický oceán Srí Lanka - čajovníkové plantáže Srí Lanka - Colombo Srí Lanka - Indický oceán Srí Lanka - Rekawa Srí Lanka - Sigiriya

Termíny a ceny

Tento zájezd již nenabízíme.

Vysvětlivky

 • : dospělá osoba - Dvoulůžkový pokoj
 • : dospělá osoba - jednolůžkový pokoj

Cena zahrnuje

 • 8x polopenzi (vč. štědrovečerní večeře),
 • 8x ubytování v hotelu***/**** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím,
 • dopravu místním klim. busem na Srí Lance,
 • leteckou přepravu: Praha - Colombo a zpět,
 • letištní taxy, transfer z/na letiště,
 • místního průvodce
 • průvodce CK,

Cena nezahrnuje

 • DOPORUČENÉ KAPESNÉ
 • Fakultativní příplatek:
 • fakultativní výlety,
 • komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu a případné nákazy Covid-19 v ČR i zahraničí 1050 Kč,
 • MĚNA A KURZ
 • připojištění Covid-19 (doplňkové pojištění ke komplexnímu pojištění - rozšířená ochrana) Svět - 60 Kč/den

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
PO a ČT: 10:00 - 17:00
ÚTERÝ: 12:00 - 17:00
STŘEDA: 10:00 - 15:00
PÁTEK: zavřeno

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2023!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2023!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Disneyland, Legoland, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk, Europa park, Playmobil Fun Park aj.

MÁJOVÁ PAŘÍŽ s ubytováním - od 3.790 Kč!!

PAŘÍŽ autobusem, VŠE V CENĚ!!! KLIKNI
28.4. - 1.5.2023
5.5. - 8.5.2023

Doprava, 1x nocleh v hotelu, snídaně...

Aktuální kurzy

USA dolar 21,98 Kč
euro 23,66 Kč

Počasí