CK Pohoda Island Zájezd č. RE/IS501-22

To Nejlepší Z Islandu

Island

Poznávací zájezd na Island. Ideální a tak trochu netradiční dovolená do země, jejíž…

9Počet dnů:

02.07.2022Termíny od:

43 390 Kč Cena od:

9 - denní zájezd

Poznávací zájezd na Island. Ideální a tak trochu netradiční dovolená do země, jejíž zeměpisné názvy jsou pro nás těžko vyslovitelné, ale o to krásnější. Kombinace dokonalých přírodních úkazů ostrova těsně pod polárním kruhem. Vydáme se do země "ohně a ledu", která ve své divokosti nemá na světě obdoby. Do země, kde vládnou elfové a která nás přenese do doby Vikingů. V průběhu poznávacího zájezdu máme pro vaše pohodlí zajištěno ubytování vč. snídaně pouze na 3 místech ostrova. Pokoje vždy disponují vlastním příslušenstvím, navíc máte v ceně i možnost využití geotermální sauny.


Zájezd provází Roman Halama a Lukáš Zedníček, garance malé skupiny 8 - 12 osob.
Normal
0


21


false
false
false

CS
X-NONE
X-NONE
/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:"Normální tabulka";
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:10.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:115%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:"Calibri",sans-serif;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-bidi-font-family:"Times New Roman";
mso-bidi-theme-font:minor-bidi;
mso-fareast-language:EN-US;}

Časový posun, počasí: ČASOVÝ POSUN
V zimě -1 hodina, v létě -2 hodiny oproti ČR.

POČASÍ
Island se nachází v subpolárním podnebném pásmu. Střídá se tu polární den a noc a v létě to znamená, že ani v noci není nikdy úplná tma. V nejvyšším bodě islandského léta vydrží slunce za obzorem dřímat dlouhé dvě hodiny (zhruba od půlnoci do dvou). Od poloviny listopadu do konce ledna se vyšplhá nad horizont na slabé tři čtyři hodinky denně a vytvoří skomíravé šero. Počasí je ovlivněné Golfským proudem, což má za následek chladné léto kdy teploty přes den vyšplhají na max 15°C. Průměrná roční teplota: 4,3°C (v červenci 10,6°C a v lednu 0,5°C). Počasí je velmi proměnlivé s převahou větru, deště a mlh. Přizpůsobte tomu prosím svůj šatník, doporučujeme vzít si pohodlné turistické oblečení a obuv odolné proti větru i vodě, pláštenky, ale i ochranný krém na obličej s UV faktorem.

Ubytování: ano

1x ubytování v pensionu u letiště, 6x ubytování typu guesthouse, vždy s bohatou snídaní, vždy 2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím, WIFI, 4x zdarma možnost využití geotermální sauny, na ubytování možnost přípravy instantních jídel.

turistický hotel / guesthouse

UBYTOVÁNÍ
1x ubytování v pensionu u letiště, 6x ubytování typu guesthouse, vždy s bohatou snídaní, vždy 2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím, WIFI, 4x zdarma možnost využití geotermální sauny, na ubytování možnost přípravy instantních jídel

STRAVOVÁNÍ
7x snídaně. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Nástupní místa: 02.07. - 10.07. Odjezd L2, L3
23.07. - 31.07. Odjezd L2, L3

06.08. - 14.08. Odjezd L2, L3
13.08. - 21.08. Odjezd L2, L3

letecky na trase Praha – Keflavík – Praha, po destinaci se budeme pohybovat minivanem.

Přehled nástupních míst najdete ZDE

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy na Island. Po příletu vyzvednutí mikrobusu a odjezd na ubytování.
2. den:Dnes nenáročný program po příletu, poznávání POLOOSTROVA REYKJANES , bahenní výpary, sirná jezírka, stovky kráterů. Navštívíme srdce geotermální oblasti Islandu GUNNUHVER , fumaroly a bahenní kotle. Nejstarší maják na Islandu Reykjanesviti a poslední výskyt Alky velké, krásný ptačí útes Reykjanesbaer . Odpoledne návštěva nejsevernější metropole světa REYKJAVIKU , katedrála Halmgrímskirkja , islandský parlament, přístav se svými původními dřevěnými domky a starými uličkami. Odjezd na ubytování, kde strávíme následující 4 noci.
3. den:
4. den:Jeden z nejznámějších vodopádů Islandu SELJALANDSFOSS , přesun do vesničky SKÓGAR , nejznámější islandské folklórní muzeum island. venkovských staveb a procházka k vodopádu SKÓGAFOSS , legenda o vikingském pokladu. Sopka EYJAFJALLAJÖKULL se stejnojmenným ledovcem a nejstarší štítová sopka Islandu KATLA , ukrytá pod mohutným ledovcem MÝRDALSJÖKULL . Nejjižnější bod Islandu mys DYRHÓLAEY , jedinečná krajina ledovcových a čedičových věží, pozůstatky vulkanických ostrovů, výhledy na ptačí kolonie. REYNISDRANGAR , skalní jehly s ostrými hroty, procházka po černých písečných plážích, vzniklých vzájemným vlivem sopek a chladného podnebí. Večer návrat na ubytování.
5. den:NP VATNAJÖKULL , vzniklý spojením NP Skaftafell a NP Jökulsárgljúfur , chránící největší ledovec v Evropě. Mecca islandské přírody, velkolepá ledovcová laguna JÖKULSÁRLÓN , jezero plné obrovských ledových ker odlamujících se od ledovce a místo proslavené několika známými hollywoodskými filmy. Fakult. projížďka po jezeře obojživelným vozem (cca 40 min.), pokračuje k BREIDAMERKURSANDUR tzv. Diamantové pláži, místu uvíznutí a hromadění některých ledových ker z laguny. Večer návrat na ubytování.
6. den:Navštívíme nejvýznamnější místo islandské historie NP THINGVELLIR , místo, kde se od sebe oddělují euroasijské a severoamerické tektonické desky. Největší přírodní jezero ostrova Thingvellir , mohutný "Zlatý” vodopád GULLFOSS , odkud z 32 m padá voda do 2 km dlouhé rokle řeky Hvítá. Oblast Haukadalur (Jestřábí údolí), kde se nachází slavný GEYSIR vytvořený ve 13. století a v součastnosti aktivnější STROKKUR (15-30 m). Na závěr historická osada SKÁLHOLT , sídlo islandského biskupa s luteránským chrámem, významné duchovní centrum Islandu. Přejezd na ubytování, kde strávíme následující 2 noci.
7. den:
8. den:Poznávání úchvatných přírodních scenérií vnitrozemí ostrova, nenáročná vycházka na 170 m vysokou spící sopku Grábrok , vodopády Hraunfoss a dětský vodopád Barnafoss vytékající z lávového pole zpod ledovce Langjökull do řeky Hvítá. Největší vývěr horké vody v Evropě Deildartunga , vyhřívající okolní skleníkyk pěstování ovoce a zeleniny. Odpoledne dokončíme prohlídku Reykjavíku a závěr programu strávíme příjemným odpočinkem a relaxací v MODRÉ LAGUNĚ - vyhlášené termální lázně, vytvořené uprostřed lávového pole, proslulé mléčně bílou barvou vody a vysokou koncentrací solí. Odjezd na letiště a odlet v pozdních nočních hodinách.
9. den:Přílet do Prahy.
Poznávací zájezd Island - Duhové hory Poznávací zájezd Island - gejzír Strokkur Poznávací zájezd Island - Hveravellir Poznávací zájezd Island - Jokullsarlon Poznávací zájezd Island - Kirkjufell Poznávací zájezd Island - laguna Jokulsarlon Poznávací zájezd Island - Landmannalaugar Poznávací zájezd Island - Landmannalaugar Poznávací zájezd Island - Modrá Laguna Poznávací zájezd Island - polární záře Poznávací zájezd Island - Reykjavik Poznávací zájezd Island - Reykjavík Poznávací zájezd Island - Seljalandsfoss Poznávací zájezd Island - Skogafoss Poznávací zájezd Island - Skogafoss Poznávací zájezd Island - Strokkur geysir Poznávací zájezd Island - útesy Dyrholaey Poznávací zájezd Island - vodopád Skogafoss

Termíny a ceny

termín od termín do počet dní
02.07.2022 10.07.2022 9 43 390 Kč43 390 Kč43 390 Kč43 390 Kč rezervovat
23.07.2022 31.07.2022 9 43 390 Kč43 390 Kč43 390 Kč43 390 Kč rezervovat
06.08.2022 14.08.2022 9 43 390 Kč43 390 Kč43 390 Kč43 390 Kč rezervovat
13.08.2022 21.08.2022 9 43 390 Kč43 390 Kč43 390 Kč43 390 Kč rezervovat

Vysvětlivky

 • : dospělá osoba - Dvoulůžkový pokoj
 • : dospělá osoba - jednolůžkový pokoj
 • : dospělá osoba - Doobsazení pro ženu
 • : dospělá osoba - Doobsazení pro muže

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Kefavík – Praha vč. letištních tax a poplatků,
 • průvodce CK
 • transfery z/na letiště,

Cena nezahrnuje

 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • DOPORUČENÉ KAPESNÉ
 • fakult. služby,
 • Fakultativní příplatek:
 • komplex. pojištění vč připojištění vyššího storna zájezdu a případné nákazy Covid-19 v ČR i zahraničí 860 Kč,
 • MĚNA A KURZ
 • připojištění Covid-19 (doplňkové pojištění ke komplexnímu pojištění - rozšířená ochrana) Evropa - 30 Kč/den
 • vstupné,

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
Po - Pá 12.00 – 17.00

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, TICKET STREAM, TICKET ART, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2021!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2021!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Heide Park, Eurodisneyland, Legoland, Bayern Park, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk aj.

PAŘÍŽ, VERSAILLES, sídla Fontainebleau - od 2.599 Kč!! TERMÍNY NA ROK 2021!!

Nejlevnější PAŘÍŽ autobusem!!! KLIKNI
Doprava, 2x nocleh v hotelu...

Aktuální kurzy

USA dolar 22,76 Kč
euro 25,67 Kč
Chorvatsko kuna 3,41 Kč

Počasí