CK Pohoda Irsko Zájezd č. RE/IRL573-22

Severní Irsko A Irská Republika

Irsko

Irsko, země s keltskou minulostí, viktoriánskými sídly, prehistorickými památkami…

10Počet dnů:

15.07.2022Termíny od:

32 090 Kč Cena od:

10 - denní zájezd

Irsko, země s keltskou minulostí, viktoriánskými sídly, prehistorickými památkami a fascinující přírodou. Vydejte se s námi na jedinečný poznávací zájezd do země, která neopouští své hrdé tradice. Navštívíme turisticky nejpůsobivější místa od severu na jih, od jedinečného Obrova chodníku po podmanivou cestu Ring of Kerry s pobřežními scenériemi a rybářskými osadami. Nevynecháme Dublin, Belfast, Gallway, národní parky, útesy Cllifs of Moher bičované rozbouřeným Atlantikem, "skalnatou zemi" The Burren, poloostrov Dingle, ale ani whiskey a pivo Guinnes.

Poznávací zájezd do Irska provází Mgr. Tomáš Rezler, Tomasz Kedzior

Dublin – Tara – Monasterboice – Belfast – Obrův chodník – Bushmills - Derry – Westport – NP Connemara – Gallway – The Burren – Kilfenora – Cllifs of Moher – Adare – Ring of Kerry - NP Killarney – poloostrov Dingle – Blarney Castle – Rock of Cashel – Kilkenny – Glendalough – Dublin

Časový posun, počasí: Časový posun
Velká Británie, Irsko má časové pásmo GTM +0, tudíž je zde o hodinu méně než v České republice.

Ubytování: ano

hotel

Ubytování
9x ubytování v hotelu*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím.

Strava
9x snídaně. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Nástupní místa: 15.07. - 24.07. odjezd L2, L3
12.08. - 21.08. odjezd L2, L3

letecká přeprava – Praha – Dublin – Praha. Po Irsku bude doprava probíhat klimatizovaným autobusem.

Přehled nástupních míst najdete ZDE

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy s průvodcem do Dublinu , transfer na ubytování do hotelu.
2. den:Navštívíme mýtickou TARU , kde byli až do 11. století voleni nejvyšší králové starého Irska. Poté přejedeme do klášterního komplexu z 5. století MONASTERBOICE , v němž spatříme i jedinečné křesťanské památky typické pro Irsko (kulatá věž a tři vysoké kamenné kříže z 10. stol.). Překročíme hranici Severního Irska a zamíříme do jeho metropole BELFASTU . Zde si prohlédneme novou městskou čtvrť na místě starých doků v ústí řeky Lagan s velmi zajímavým muzeem Titanicu . Procházka centrem kolem radnice, opery, katedrály sv. Anny, historickou čtvrtí Entries s univerzitou aj.
3. den:Zamíříme k severnímu pobřeží ke slavnému OBROVU CHODNÍKU (UNESCO), k čedičovým sloupům svažujícím se do mořských hlubin, jež jsou jedním z nejzajímavějších přírodních útvarů světa. Odpočineme si v proslulé palírně whiskey v BUSHMILLS , pálící již od roku 1608 jednu z pověstných značek zdejší whiskey . Odpoledne si prohlédneme druhé největší severoirské město DERRY (LONDONDERRY) , navštívíme Staré město, starosvětské hospůdky, nejzachovalejší městské hradby ve Spojeném království. Podíváme se do katolické čtvrti Bogside , s nádhernými malbami na zdech domů, které připomínají dlouhá léta konfliktu mezi katolíky a protestanty v Ulsteru.
4. den:Vrátíme se do Irské republiky, zastavíme u hrobu irského básníka W.B Jeatse pod stolovou horou Ben Bulben a navštívíme malebné městečko WESTPORT . Budeme se kochat vyhlídkovou jízdou drsným krajem zálivů, hor, jezer a rašelinišť NP CONNEMARA , kde si mj. prohlédneme návštěvnické centrum Národního parku Connemara a při procházce zdejší krajinou určitě uvidíme i slavné connemarské poníky. Na závěr dne procházka centrem univerzitního města GALLWAY . Nebude chybět náměstí Eyre Square, Latinská čtvrť, Church of St.Nicholas ani hospůdky lemující uličky u starých doků.
5. den:Zamíříme do drsné, ale nesmírně zajímavé vápencové oblasti THE BURREN " Skalnatá země". Ukážeme si úžasnou hrobku POLNABRONE DOLMEN z doby před 4 tisíci lety, dále městečko KILFENORA s nádhernými keltskými kříži a maličkou katedrálou. Podíváme se na fascinující útesy CLIFFS OF MOHER dosahující výšky 200 m a táhnoucí se v délce 8 km. Zastavíme v malebném městečku ADARE . Nocleh v oblasti Killarney.
6. den:Vyhlídková jízda po poloostrově Iveragh RING OF KERRY : skanzen BOG VILLAGE , přímořské městečko WATERVILLE , kam na dovolenou jezdíval Charlie Chaplin, překrásné výhledy na pobřeží irského jihozápadu, zálivy s písečnými plážemi, malebné městečko SNEEM a vyhlídky na nejvyšší irskou horu Carrantuohill (1040 m n.m.) a jezera NP Killarney. Na závěr zastavíme u viktoriánského sídla MUCKROSS na břehu stejnojmenného jezera a prohlédneme si centrum města KILLARNEY s krásnou katedrálou a stylovými hospůdkami.
7. den:Vydáme se na samotný západ Irska na poloostrově DINGLE : nádherná písečná pláž INCH , městečko DINGLE , keltská pevnost DUNBEG , nejzápadnější výběžek mys DUNMORE s výhledy na souostroví Blasket Islands, nejstarší irský kostelík Gallariova oratoř, tajemné kameny se starým keltským písmem Ogam.
8. den:Naše cesta pokračuje na jih ke zřícenině hradu BLARNEY CASTLE s legendárním kamenem výmluvnosti. Navštívíme irskou Akropoli, jak jsou nazývány pozůstatky církevních staveb na skále ROCK OF CASHEL ve stejnojmenném městečku, kde bylo na dvoře místních arcibiskupů uvařeno poprvé slavné černé pivo Guinness . Na závěr dne zavítáme do nejpůvabnějšího vnitrozemského města ostrova KILKENNY v ohybu řeky Nore. Prohlédneme si nejvýznamnější památky vč. katedrály Sv.Canice, Rothe House i exteriéru kilkennského hradu.
9. den:Dopoledne si během procházky v překrásné horské krajině prohlédneme ruiny starého irského kláštera Sv.Kevina v GLENDALOUGH ( Údolí dvou jezer) v NP WICKLOW . Odpoledne DUBLIN , rušná O´Connell Street , první irská univerzita Trinity College, sbírky Národního muzea, katedrála Sv.Patricka , dublinský hrad, čtvrť vyhlášených hospod s živou hudbou Temple Bar a mnoho dalšího. Nocleh v Dublinu.
10. den:Individuální volno v Dublinu, v návaznosti na letový řád transfer na letiště, odlet do Prahy.
Poznávací zájezd Irsko - Burren - dolmen Polnabrone Poznávací zájezd Irsko - Cliffs of Moher Poznávací zájezd Irsko - Cliff's of Moher Poznávací zájezd Irsko - Dublin Poznávací zájezd Irsko - Dublin - katedrála sv. Patrika Poznávací zájezd Irsko - Dublin, knihovna Poznávací zájezd Irsko - Galway Poznávací zájezd Irsko - Glendalough - ruiny kláštera sv. Kevina Poznávací zájezd Irsko - klášter Kylemore - NP Connemara Poznávací zájezd Irsko - klášter Kylemore - NP Connemara Poznávací zájezd Irsko - Muckross Abbey Poznávací zájezd Irsko - NP Connemara Poznávací zájezd Irsko - NP Killarney Poznávací zájezd Irsko - pobřeží poloostrova Dingle Poznávací zájezd Irsko - Pobřeží Severního Irska Poznávací zájezd Irsko - poloostrov Dingle - nejstarší irský kostelík Gallariova oratoř Poznávací zájezd Irsko - Ring of Kerry Poznávací zájezd Irsko - Sligo - Benbulben Poznávací zájezd Severní Irsko - Belfast Poznávací zájezd Severní Irsko - Belfast - City Hall Poznávací zájezd Severní Irsko - Giant's Causeway

Termíny a ceny

termín od termín do počet dní
15.07.2022 24.07.2022 10 32 090 Kč32 090 Kč32 090 Kč32 090 Kč32 090 Kč rezervovat
12.08.2022 21.08.2022 10 32 090 Kč32 090 Kč32 090 Kč32 090 Kč32 090 Kč rezervovat

Vysvětlivky

 • : dospělá osoba - Dvoulůžkový pokoj
 • : dospělá osoba - Dvoulůžkový pokoj s přistýlkou
 • : dospělá osoba - jednolůžkový pokoj
 • : dospělá osoba - Doobsazení pro ženu
 • : dospělá osoba - Doobsazení pro muže

Cena zahrnuje

 • 9x snídani,
 • 9x ubytování v hotelu*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím,
 • dopravu klim. busem v Irsku,
 • letištní taxy,
 • průvodce CK
 • transfer z/na letiště,

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
Po - Pá 12.00 – 17.00

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, TICKET STREAM, TICKET ART, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2021!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2021!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Heide Park, Eurodisneyland, Legoland, Bayern Park, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk aj.

PAŘÍŽ, VERSAILLES, sídla Fontainebleau - od 2.599 Kč!! TERMÍNY NA ROK 2021!!

Nejlevnější PAŘÍŽ autobusem!!! KLIKNI
Doprava, 2x nocleh v hotelu...

Aktuální kurzy

USA dolar 22,76 Kč
euro 25,67 Kč
Chorvatsko kuna 3,41 Kč

Počasí