CK Pohoda Francie Zájezd č. 533940

Romantická Paříž a pohádkové zámky na Loiře

Francie

Zažijete pohádkové zámky na Loiře, nejromantičtější místa Paříže a mystická místa…

5Počet dnů:

14.04.2022Termíny od:

4 690 Kč Cena od:

5 - denní zájezd

Zažijete pohádkové zámky na Loiře, nejromantičtější místa Paříže a mystická místa "Šifry Mistra Leonarda".

To vše v úžasných kulisách Paříže, Chartres a údolí Loiry, největšího území zapsaného na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Pro děti až do 14 let další sleva v objednávce!

Vše v ceně:
ubytování v hotelu, snídaně, průvodce, doprava autobusem s nástupy přes celou ČR bez příplatků, po trase z Ostravy přes Olomouc, Brno, Prahu, Plzeň a Rozvadov!


První den v Paříži se vydáme po stopách hlavních hrdinů „Šifry Mistra Leonarda“, Roberta Langdona, profesora náboženské symboliky na univerzitě v Harvardu a agentky Sophie Neveuové, vnučky správce Louvru, kteří jsou vtaženi do tajuplného a nebezpečného pátrání po svatém grálu a jejichž pátrání začíná přímo v Louvru u Leonardových obrazů Mona Lisa a Madona ve skalách a pokračuje na dalších místech v Paříži.

Věhlasná Pyramida v Louvru, je prosklená pyramida na hlavním nádvoří Paláce Louvre, letos slaví 30 let od svého zpřístupnění veřejnosti. Je zároveň hlavním vchodem do Louvru, dnes největšího palácového komplexu na světě. Muzeum v Louvru se stalo nejnavštěvovanějším muzeem na světě.

Náměstí Svornosti (Place de la Concorde) je nejmonumentálnější náměstí v Paříži, které zdobí 3 000 let starý obelisk z egyptského Luxoru.

Champs-Élysées, „hlavní z Pařížských ulic“, je na jedné straně ohraničená Vítězným obloukem (Arc de Triomphe) a na druhé straně náměstím Svornosti.

Kostel sv. Sulpicia, kterým prochází slavná "růžová linie" Máří Magdaleny, byl postaven na místě starověkého chrámu bohyně Isis. Nachází se poblíž Lucemburských zahrad v Latinské čtvrti, je druhým největším kostelem v Paříži (po katedrále Notre Dame).
Prohlédneme si zde i gnómon, jedno z nejstarších zařízení pro měření času, známé od starověku, které dodnes umožňuje přesně určit Velikonoce slavené za úplňku po jarní rovnodennosti.

Katedrála Notre Dame je jedním z hlavních symbolů Paříže. Mnumentální katedrála s pěti loděmi a 37 kaplemi, do níž se vejde přes deset tisíc věřících. Za pozornost stojí každý detail této 130 metrů dlouhé a 18 metrů široké stavby, jejíž věže dosahují výšky 69 metrů.

Vedle míst spjatých s Šifrou mistra Leonarda, navštívíme v průběhu zájezdu také další pamětihodnosti Paříže, jako je Eiffelova věž, Montmartre, Moulin Rouge, či Montparnasská věž.

Unikátní gotická katedrála v Chartres stojí na místě někdejší druidské svatyně a pyšně se tyčí nad řekou Eure. Je vyšší než Notre Dame v Paříži a patří k největším svého druhu.
Její výjimečnost netkví jen v její velikosti a v úžasné architektuře, ale i tím, co v žádném jiném kostele na světě nenajdete, tedy proslulým labyrintem, vsazeným do podlahy u hlavní chrámové lodi.

Chambord je největší zámek v oblasti Loiry, má přes 426 místností a 77 schodišť. To nejznámější, monumentální osmimetrové schodiště v centrální části, vzniklo již roku 1519 a navrhl jej Leonardo da Vinci.

Zámek Ambois, je jedním z nejkrásnějších zámků v oblasti a Leonardo da Vinci se podílel na jeho přestavbě jako architekt, projektant i malíř. Pro jeho výzdobu sem přinesl mimo jiné i obraz Mony Lisy. V kapli sv. Huberta na zámku Ambois je také Leonardo da Vinci pochován.

Zámeček Clos Luce je se zámkem Ambois spojený podzemním tunelem, Leonardo da Vinci zde bydlel poslední tři roky svého života. V plenéru zámečku je výstava jeho realizovaných vynálezů.

Středověké městečko Beaugency s historickými raritami, mostem přes řeku Loiru ze 14. století, nejstarším původním a dochovaným hradem v Evropě z 10. století a románskou basilikou panny Marie.

Na našich zájezdech Vám nabízíme:

ŽÁDNÉ PŘÍPLATKY za nástupní místa od Ostravy až po Rozvadov.

KVALITNÍ UBYTOVÁNÍ ověřené hotely se snídaněmi, ubytování v pokojích s vlastním sociálním příslušenstvím.

ZKUŠENÉ PRŮVODCE, klienty vysoce hodnocené za odbornost a přístup ke klientům.

NEJVÝHODNĚJŠÍ CENY VSTUPŮ do památek, muzeí a atrakcí. Naši průvodci v rámci přípravy zájezdu dojednávají jednotlivé vstupy za nejvýhodnějších podmínek pro Vás.

AUTOBUSOVOU DOPRAVA ZÁJEZDOVÝMI AUTOBUSY s klimatizací, toaletou, možností občerstvení a zkušené řidiče s dlouholetou praxí na zahraničních zájezdech.

Ubytování: hotel **+

Hotel Ibis nebo obdobný (např. Premiere Classe) - poskytuje příjemné ubytování v pohodlných a dobře vybavených pokojích s vlastním příslušenstvím na pokoji (koupelna s umyvadlem, sprchovým koutem a toaletou), satelitní televizí a Wi-Fi přístupem k internetu zdarma.

Stravování: snídaně

Kontinentální hotelové snídaně.

Doprava: autokarem

Nástupy po trase: z Ostravy (dopoledne), FM, NJ, Příbor, Hranice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Praha (17.hod.), Beroun, Plzeň, Rozvadov – časy budou upřesněny dle nástupních míst. VŠECHNA NÁSTUPNÍ MÍSTA JSOU BEZ PŘÍPLATKU!
Doprava: je realizována pohodlnými zájezdovými autokary s toaletou, audio - video okruhem a dostatečným zavazadlovým prostorem pro přepravu zavazadel. Cestujícím je k dispozici minibar s nabídkou teplých i chlazených nápojů v průběhu cesty (o přestávkách).

Program zájezdu

1. den:Odjezdy z ČR po trase z Ostravy (10.00) přes Olomouc (11.30), Brno (13.h), Prahu (17.h), Plzeň a Rozvadov, nástupy v dopoledních a odpoledních hodinách, přejezd přes Německo do Francie.
2. den:Příjezd do Paříže v ranních hodinách, celodenní prohlídka Paříže – po stopách „Šifry mistra Leonarda“ a další pamětihodnosti. V podvečer odjezd do hotelu, ubytování a nocleh.
3. den:Snídaně, prohlídka katedrály v Chartres, oblast Loiry, zámek Chambord, malebné historické městečko a zámek Ambois a Clos Luce, středověké městečko Beaugency s unikátními historickými památkami. Odjezd do hotelu, nocleh.
4. den:Snídaně, odjezd do Paříže. Dokončení prohlídky Paříži, Eiffelova věž , Champs Elyseé, Montmartre, Moulin Rouge, Montparnasská věž. Odjezd z Paříže do ČR ve večerních hodinách.
5. den:Příjezd do ČR, výstup po trase přes Rozvadov, Plzeň, Prahu, Brno, Olomouc a Ostravu, v dopoledních a odpoledních hodinách.
01 Francie Leonardo 01 Francie Leonardo 02Francie Leonardo 03 Francie Leonardo 04 Francie Leonardo 05 Francie Leonardo 07 Francie Leonardo 08 Francie Leonardo 09 Francie Leonardo 10 Francie Leonardo 11 Francie Leonardo 12 Francie Leonardo 12 Francie Leonardo 13 Francie Leonardo 14 Francie Leonardo 15 Francie Leonardo 17 Francie Leonardo 18 Francie Leonardo 19 Francie Leonardo 20 Francie Leonardo 21 Francie Leonardo 22 Francie Leonardo 23 Francie Leonardo 24 Francie Leonardo 25 Francie Leonardo 26 Francie Leonardo 27 Zámek Ambois 28 Clos Luce Ambois 29 Clos Luce Ambois 30 Clos Luce Ambois 31 Beaugency 32 Beaugency 33 Beaugency

Termíny a ceny

Tento zájezd již nenabízíme.

Cena zahrnuje

 • profesionální průvodce
 • doprava dálkovým zájezdovým autobusem
 • přepravní poplatky
 • ubytování v hotelu na 2 noci
 • pokoje s vlastním příslušenstvím
 • snídaně kontinentální
 • pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • pojištění léčebných výloh 28,- Kč/os./den
 • vstupy cca 40-60 Euro (dle vlastního zájmu, nepovinné)
 • kapesné dle vlastního uvážení
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 790,-/noc
 • pobytové poplatky na místě 5€ (z toho 1,5€ taxa x 2 noci, 2€ místní poplatek

Slevy

 • First / Last moment cena
 • dle věkových kategorií

Výlety

 • Dle programu

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
PO a ČT: 10:00 - 17:00
ÚTERÝ: 12:00 - 17:00
STŘEDA: 10:00 - 15:00
PÁTEK: zavřeno

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2023!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2023!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Disneyland, Legoland, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk, Europa park, Playmobil Fun Park aj.

PAŘÍŽ a zámky na Loiře - od 4.690 Kč!! TERMÍNY NA ROK 2022!!

PAŘÍŽ autobusem!!! KLIKNI
Doprava, 2x nocleh v hotelu, snídaně...

Aktuální kurzy

USA dolar 21,93 Kč
euro 23,83 Kč

Počasí