CK Pohoda Portugalsko Zájezd č. 447922

MADEIRA 55+ Květinové slavnosti

Portugalsko
Madeira
Poloha: Na co se můžete na Madeiře těšit: atmosféru květinového festivalu hlavní…

8Počet dnů:

20.04.2018Termíny od:

25 990 Kč Cena od:

8 - denní zájezd

Poloha: Na co se můžete na Madeiře těšit:
atmosféru květinového festivalu
hlavní květinový průvod
krásy hlavního města Funchal
jeden z nejvyšších útesů světa
ojedinělé levády (zavlažovací kanály)
nejstarší vesnici ostrova
 
Madeira - Ostrov květin
Ne nadarmo se Madeiře, exotickému ostrovu uprostřed Atlantiku, přezdívá „ Ostrov květin “. Celoroční příznivé subtropické podmínky prospívají zejména madeirské flóře, díky čemuž má místní květena ty nejlepší podmínky pro svůj růst. Slavnosti opěvující krásu místní květeny patří na Madeiře mezi nejkrásnější a nejvelkolepější. Chcete-li jaro přivítat velkolepě, neexistuje lepší způsob, než vydat se jeho příchod oslavit na Ostrov květin a uchovat si tak ojedinělý zážitek z těchto pozoruhodných slavností.

1. den – PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ.  Odlet z Prahy na letiště Funchal na Madeiře, transfer do hotelu (přibližně 10 min). Ubytování v hotelu Dom Pedro Madeira 4* a seznámení s průvodcem.
 
2. den –  FUNCHAL + BOTANICKÁ ZAHRADA
V dopoledních hodinách přesun autobusem do  centra Funchalu , jehož prohlídku započnete v blízkosti  kasina , navrženého architektem Oskarem Niemayerem (hlavní architekt města Brasília), prohlédnete si  sochu Sissi  a zamíříte přes  park Sv. Kateřiny  směrem k centru města. Naskytne se vám krásný pohled na  funchalský přístav , ve kterém kotví sportovní i zaoceánské lodě.
Následuje prohlídka  katedrály Sé  a přesun do  vinných sklepů  na ochutnávku madeirského vína. Poté přesun do staré části města –  Zona Velha , prohlídka známé historické ulice  Santa María  a přesun na vyhlášenou tržnici  Mercado dos Lavradores  plného květin, exotického ovoce a ryb. Poté přejedete autobusem do  Jardím Botánico , jedné z  nejznámějších botanických zahrad Madeiry , která se nalézá nad hlavním městem tohoto exotického ostrova. Zahrada je postavena na prudkých svazích a upravena do teras, z nichž se vám naskytne pohled na celý Funchal, který zde budete mít doslova jako dlani. Transfer zpět do hotelu, osobní volno.
 
3. den –  STŘEDNÍ OKRUH
Po snídani odjezd k  vyhlídce Eira do Serrado  (1 094 m), odkud se ještě několik metrů pěšky přesunete po stezce vedoucí k  nejlepšímu vyhlídkovému bodu , nabízející krásný pohled na 800 m hluboké horské údolí, na jejímž dně zahlédnete vesnici  Curral das Freiras  –  Údolí jeptišek .
Následuje  Monte  – farní a poutní místo v blízkosti Funchalu, kde navštívíte naprˇ. známý  kostel Nossa Senhora do Monte . Neobvyklou atrakcí celého ostrova jsou  proutěné saně , na kterých vás dva elegantně a typicky madeirsky oblečení muži dovezou na místo zvané Livramento, kde na vás již bude čekat autobus. Cena za saně je cca 15 EUR/ os. a není zahrnuta v ceně zájezdu. Přesun autobusem do centra Funchalu, kde začíná  vrchol největších slavností  na Madeiře.
 
KVĚTINOVÉ SLAVNOSTI
Slavnostní pestrobarevný průvod  opěvující příchod jara se koná v odpoledních hodinách, kdy průvod pomalu postupuje bohatě vyzdobeným městem. Pohled na vyzdobené alegorické vozy s nastrojenými rodinami a dětmi, ale i mladšími či staršími tanečníky a tanečnicemi je naprosto úchvatný. Po ukončení průvodu transfer do hotelu, osobní volno.
 
4. den – ZÁPADNÍ OKRUH
Celodenní program po západní části ostrova započnete na  horském sedle Encumeada , kde budete moci ochutnat vyhlášený alkoholický  nápoj Poncha . Odsud je za dobrého počasí možno dohlédnout na severní i jižní pobřeží ostrova. Následuje přesun panoramatickou silnicí na  náhorní plošinu Paúl da Serra , jedinou rovinatou oblast ostrova, nabízející krásnou přírodní scenerii. Poté zastávka na vyhlídce v okolí místa  Rabaçal  do údolí říčky  Ribeira da Janela .
Přejezd na severní pobřeží a další zastávka v severní části ostrova v jedinečném městečku  Porto Moniz , které je speciální zejména díky prˇírodním bazénům s morˇskou vodou, vybudovaných v lávových vyvrˇelinách (vstup cca 1,5 EUR není zahrnut v ceně zájezdu). Následně přesun po severním pobřeží na  vyhlídku Véu da Noiva  s jedinečnými výhledy na vodopád a strmé útesy. Přejezd zpět na jižní pobřeží a zastávka v městečku  Ribeira Brava  s krásným kostelíkem. Poslední zastávka bude v idylickém rybárˇském městečku  Camara de Lobos , kde svého času pobýval i Winston Churchill. Transfer zpět do hotelu, osobní volno.
 
5. den – POBYT U MOŘE
Volno, pobyt u moře. FAKULTATIVNÍ VÝLET – JIHOZÁPADNÍ OKRUH MADEIRY Pro zájemce možnost polodenního fakultativního výletu s průvodcem na jihozápadní část ostrova. Výlet začíná přesunem na nejzápadnější  mys ostrova Ponta do Pargo . Nádherné vyhlídkové místo nabízí pohledy na útesy, na jejichž vrcholu najdete i jeden z nejdůležitějších  ostrovních majáků .
Následuje přejezd na monumentální vyhlídku nad  vesnicí Paúl do Mar  a sjezd starou silnicí okolo jižního pobřeží směrem  k městečku Calheta . Zde si budete moci prohlédnout  starou továrnu na zpracování cukrové třtiny  a zakoupit věhlasný madeirský koláč  Bolo de mel , případně pálenku z cukrové třtiny. Poté zastávka na koupání na jedné z mála pláží se světlým pískem na ostrově. Transfer zpět do hotelu, osobní volno.
 
FAKULTATIVNÍ VÝLET –  LEVÁDA RABACAL A VODOPÁD RISCO
Pro zájemce možnost polodenního fakultativního výletu po nejoblíbenější a nejznámější  levádě  na ostrově v údolí  Rabacal . Jedna z levád vás zavede až k  vodopádu Risco , druhá následně k místu  25 pramenů , uprostřed vavřínových lesů. Příjezd do hotelu, osobní volno.
 
6. den –  VÝCHODNÍ OKRUH
Celodenní výlet po východní části Madeiry započnete ve městečku  Camacha  ležící vysoko v horách, které je proslulé svou výrobou proutěného zboží, které je zde možno i zakoupit. Po návštěvě tohoto městečka se prˇesunete k trˇetímu nejvyššímu bodu Madeiry,  Pico do Arieiro  (1 818 m), odkud je prˇi dobrých podmínkách vidět sousední ostrov Porto Santo. Vrchol této hory je prˇístupný po silnici a nabízí jeden z nejhezčích výhledů do centrálního masivu nejvyšších hor. Další zastávkou bude  Ribeiro Frio , prˇírodní rezervace a vesnička, známá zejména svými sádkami s pstruhy.
Vaše cesta bude dál směrˇovat k severní části ostrova do městečka  Faial  a  Santana , které je známé zejména svými typickými trojúhelníkovými domky se slaměnými strˇechami. Další zastávkou tohoto výletového dne bude vesnice  Porto da Cruz , nabízející úžasný výhled na tzv.  Orlí skálu  (Penha d´Áquia). Poslední zastávkou bude vyhlídka  Ponta de Rosto , nabízející jedinečný výhled na nejvýchodnější mys ostrova  Sao Lourenço , krajinu barevných útesů a bouřlivého oceánu. Prˇíjezd do hotelu v odpoledních hodinách, osobní volno.
 
7. den –  LEVADA DO NORTE
Po snídani prˇesun autobusem na  pohodový pěší výlet  podél jižního pobřeží podél levády (typického zavlažovacího kanálku). Nemusíte se obávat prˇípadné náročnosti, jedná se o prˇíjemnou procházku po rovině. Cesta vede v okolí vesnice  Quinta Grande  a nabízí úchvatné pohledy na oblast rozprostírající se od  Camara de Lobos až po  Funchal . Budete tak moci nahlédnout do života vesničanů a prohlédnout si zdejší terasovitá políčka a vesnická obydlí. Celková trasa, kterou pěšky absolvujete, čítá cca 2,5 hodiny pohodlné chůze. Na cestě zpět budete mít možnost vychutnat si výhled z jednoho z nejvyšších útesů na světě,  Cabo Girao  (580 m), na jehož vrchol se dá pohodlně dojet autobusem. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách, osobní volno.
 
8. den – ODLET
Snídaně, transfer na letiště Funchal a let do Prahy.   AKCE  Záloha za zájezd pouze 2 500 Kč/osoba* *při zakoupení zájezdu do 1.12. 2017

Ubytování: hotel ****

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Foto - Madeira 55+ Květinové slavnosti Foto - Madeira 55+ Květinové slavnosti Foto - Madeira 55+ Květinové slavnosti Foto - Madeira 55+ Květinové slavnosti Foto - Madeira 55+ Květinové slavnosti Foto - Madeira 55+ Květinové slavnosti Foto - Madeira 55+ Květinové slavnosti Foto - Madeira 55+ Květinové slavnosti Foto - Madeira 55+ Květinové slavnosti Foto - Madeira 55+ Květinové slavnosti Foto - Madeira 55+ Květinové slavnosti Foto - Madeira 55+ Květinové slavnosti Foto - Madeira 55+ Květinové slavnosti Foto - Madeira 55+ Květinové slavnosti Foto - Madeira 55+ Květinové slavnosti Foto - Madeira 55+ Květinové slavnosti Foto - Madeira 55+ Květinové slavnosti Foto - Madeira 55+ Květinové slavnosti Foto - Madeira 55+ Květinové slavnosti Foto - Madeira 55+ Květinové slavnosti Foto - MADEIRA 55+ Květinové slavnosti Foto - MADEIRA 55+ Květinové slavnosti Foto - MADEIRA 55+ Květinové slavnosti Foto - MADEIRA 55+ Květinové slavnosti Foto - MADEIRA 55+ Květinové slavnosti Foto - MADEIRA 55+ Květinové slavnosti Foto - MADEIRA 55+ Květinové slavnosti Foto - MADEIRA 55+ Květinové slavnosti Foto - MADEIRA 55+ Květinové slavnosti Foto - MADEIRA 55+ Květinové slavnosti Foto - MADEIRA 55+ Květinové slavnosti Foto - MADEIRA 55+ Květinové slavnosti Foto - MADEIRA 55+ Květinové slavnosti Foto - MADEIRA 55+ Květinové slavnosti Foto - MADEIRA 55+ Květinové slavnosti Foto - MADEIRA 55+ Květinové slavnosti Foto - MADEIRA 55+ Květinové slavnosti Foto - MADEIRA 55+ Květinové slavnosti

Termíny a ceny

termín od termín do počet dní cena
20.04.2018 27.04.2018 8 25 990 Kč rezervovat

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu (vč. letištních poplatků): let Praha – Funchal – Praha 
 • ubytování 7 nocí se snídaní ve  4* hotelu Dom Pedro Madeira
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby českého průvodce během celého pobytu (doprovod již z Prahy)
 • Změna hotelu vyhrazena

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění (425 Kč/ pobyt pro osoby 0 – 69 let; 875 Kč pro osoby starší 70 let)
 • prˇi´platek za jednolu°zˇkovy´ pokoj 5 700 Kcˇ
 • příplatek za 7x večeři vč. nápoje 3 700 Kč
 • fakultativní výlet: jihozápad ostrova cca 35 EUR
 • fakukltativní výlet: Rabacal cca 35 EUR
 • vstupy dle programu
 • kapesné
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • městskou pobytovou taxu 1 EUR/ os./ noc
 • Taxa může být v roce 2018 změněna.  

Madeira

Mezi zelení hor a modří moře, ve vzdálenosti 1000 kilometrů od Lisabonu a 800 kilometrů od afrického pobřeží, leží Madeira nabízející příjemné subtropické podnebí. Souostroví sopečného původu, které v roce 1419 objevili portugalští mořeplavci Gonçalves Zarco a Tristão Vaz Teixeira, zahrnuje ostrov Madeiru (největší a nejhustěji osídleny s hlavním městem Funchalem), ostrov Porto Santo a dvě skupiny neobydlených ostrovů: Uhas Desertas a Uhas Selvagens (rezervace mořského ptactva). Výjimečně příjemné klima (mezi 16 °C a 25 °C) a pověstná krása přírody udělaly z těchto ostrovů oblíbené místo odpočinku a klidu. Snadnou dostupnost hlavního ostrova a ostrova Porto Santo dnes zaručují dvě mezinárodní letiště. Klikaté silnice na Madeiře (dějišti automobilových závodů) jsou samy zajímavým turistickým cílem díky působivé krajině plné lesů, roklí a vodopádů. Pohled na Madeiru z moře je zcela nezapomenutelným zážitkem: pohoří vypínající se do výšky nad hlubokými údolími, hustá exotická vegetace s předěly prudkých strží a tečkami bílých domků. Tropické rostliny a ovoce, příjemná teplota vody jak v moři, tak v přírodních koupalištích, bohaté kulturní dědictví, luxusní hotely a kosmopolitní Funchal (bary, diskotéky, kasino) jsou dalšími trumfy tohoto místa, jež je vhodné k pobytu každý den v roce. Madeira je také synonymem pro známé víno štědré chuti, které již déle než čtyři století šíří dobré jméno a chuť rodného ostrova po celém světě.

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
Po - Čt 9.00 – 18.00
Pá 9.00 - 17.00

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, TICKET PRO, TICKET STREAM, TICKET ART, COLOSSEUM TICKET

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2017/2018!!!

AUTOSALON ŽENEVA 2018!! CENA 1.839 Kč/os!!

ZÁJEZDY PRO DĚTI

PAŘÍŽ SPECIÁL - od 3.890 Kč!! TERMÍNY NA ROK 2017!!

Aktuální kurzy

USA dolar 20,75 Kč
euro 25,43 Kč
Chorvatsko kuna 3,42 Kč

Počasí