CK Pohoda Švýcarsko Zájezd č. 314

Švýcarsko pro seniory - Wallis s kartou

Švýcarsko
Luzern, Zermatt, Saas Fee, Saas-Almagell, Saas-Grund, Täsch, Bernské Alpy, Centrální Švýcarsko, Flims Laax Falera
- místní lanovky a busy v ceně Lehká pěší turistika v nádherné oblasti pod „čtyřtisícovkami“…

8Počet dnů:

16.07.2022Termíny od:

14 390 Kč Cena od:

8 - denní zájezd

- místní lanovky a busy v ceně

Lehká pěší turistika v nádherné oblasti pod „čtyřtisícovkami“ Walliských Alp Vás zavede do středisek Saas Grund, Saas Fee a okolí, kde projdete řadu krásných údolí, panoramatických cest, vyjedete lanovkami k úžasným výhledům a dotknete se i ledovců. V ceně zájezdu je pobytová karta, se kterou budete mít lanovky a místní busy zdarma.

Ubytování: pension

Stravování: polopenze

Doprava: autokarem

Program zájezdu

1. den:Odjezd ve večerních hodinách z Prahy.
2. den:Ráno příjezd do Švýcarska. Dopoledne zastávka ve FLIMSU a vycházka lesoparkem k vyhlídce na kaňon řeky Rýn, který je nazýván "GRAND CANYON OF SWITZERLAND". Pokračování cesty údolím Rýna do Andermattu a přes průsmyk FURKA (možnost navštívit ledovcovou jeskyni) do údolí Rhony a k ubytování v Saaském údolí.
3. den:Výjezd lanovkou na HOCHSAAS do výšky 3.100 m, krátká naučná stezka kolem vrcholu s výkladem o švýcarských čtyřtisícovkách. Zpět lanovkou na KREUZBODEN a vycházka alpskou květinovou cestou přes Almagelleralp do SAAS ALMAGELL .
4. den:Odjezd místním busem do Saas Fee , výjezd lanovkou na FELSKINN do výše 3.000m, vycházka k ledovci. Zájemci mají možnost vyjet tzv. alpským metrem až do výše 3.500 m na MITTELALLALIN, kde se nachází otáčivá restaurace s úžasnými rozhledy až k Bernským Alpám a také největší ledovcová jeskyně na světě. Výjezd lanovkou na PLATTJEN s dalšími výhledy. Ze Saas Fee návrat do Saas Grund buď pěšky malebnou tzv. Kapličkovou cestou nebo busem.
5. den:Dopoledne odjezd místním busem k přehradě MATTMARK do výše 2.200 m, která má nejvyšší sypanou hráz na světě. Možnost návštěvy informačního centra s malou výstavou s technickými informacemi. Vycházka kolem přehrady, případně až do sedla nad přehradou. Cesta zpět do Saas Almagell a Saas Grund pěšky nebo místním busem.
6. den:Výlet do ZERMATTU . Z Täsche vláčkem do Zermattu . Podzemní lanovkou výjezd na SUNEGGU, odtud vycházka kolem jezer Leisee, Grinjisee, příp. i Stelisee a přes Findeln zpět do Zermattu . Vláčkem do Täsche zpět k našemu autobusu a návrat do Saas Grund . Ostatní, kteří nepojedou do Zermattu , mohou udělat další výlet v Saas Fee . Výjezd lanovkou na HANNIG a přes MÄLLIG (2.700 m) pěšky do Saas Grundu .
7. den:Dopoledne odjezd z Wallisu do oblasti centrálního Švýcarska . Výjezd lanovkou na PILATUS, nejvýznamnější horu této oblassti s fantastickými výhledy na celou oblast středního Švýcarska . Svezete se nejstrmější zubačkou na světě. Nahoře vycházka tzv. stezkou kozorohů a výstup vyhlídkovým bodům. Podvečerní procházka LUCERNEM , jedním z nejkrásnějších švýcarských měst. Večer odjezd do ČR.
8. den:Příjezd do Prahy ráno.
scalottas-17 Švýcarsko 11 Švýcarsko 110 Švýcarsko 113 Švýcarsko 12 Švýcarsko 13 Švýcarsko 14 Švýcarsko 15 Svycarsko_Matterhorn_01 Svycarsko_Matterhorn_03 zermatt - 14 zermatt - 8

Termíny a ceny

termín od termín do počet dní cena
16.07.2022 23.07.2022 8 14 390 Kč momentálně není k dispozici

Cena zahrnuje

  • doprava luxusním autobusem
  • průvodce
  • 5x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím v penzionu s bazénem
  • 5x polopenze (česká kuchyně)
  • pobytová karta na místní lanovky a busy dle programu

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna vč. turistiky nad 3000 m n.m. (příplatek: 400 Kč)
  • 5x balíček na oběd (příplatek: 500 Kč)
  • 1/1 pokoj (na ověření v CK, omezený počet) (příplatek: 1300 Kč)

Luzern

Hlavní město stejnojmenného kantonu se poprvé připomíná jako rybářská osada již v r.840. Ta získala městský statut v r.1178. Luzern v tuto dobu patřil k majektu kláštera v Murbachu, ale jeho opat část města prodal v r.1291 Habsburkům. Když byla v 13.stol. otevřena cesta přes průsmyk sv.Gotharda, začalo město dík rozvíjejícímu se obchodu bohatnout. V r.1322 se Luzern jako čtvrtý člen připojil k nově vzniklé konfederaci. Zajímavé jsou dějiny 16.stol., kdy byl Luzern baštou katolicismu proti rozvíjející se reformaci. Potom, co v r.1798 obsadili Švýcarsko Francouzi, stal se na krátkou dobu Luzern hlavním městem nově vzniklé tzv. Helvétské republiky. Město je vybudováno na obou březích řeky Reuss vlévající se zde do jezera. Pamětihodnosti města: Most Kapellbrücke - nejznámější památka města. Je 170 metrů dlouhý a šikmo přetíná řeku Reuss. Byl postaven v roce 1333 jako součást opevnění a donedávna byl nejstarší mostní stavbou Švýcarska. Na konci 20.století ovšem celý shořel a na jeho původním místě byla vybudována jeho přesná kopie. K mostu přiléhá vodárenská věž ze 13.stol., jež byla součástí opevnění. Určitou dobu sloužila jako klenotnice, později byla vězením i archívem. Jezuitský klášter byl postaven v l.1666-77 a je první velkou barokní stavbou ve Švýcarsku. Stará radnice z l.1602-08 je v italském renesančním stylu. Věž je ze 14.stol. Další paátky: klášter voršilek, kostel Hofkirche, Lví památník. Velmi navštěvované je Technické muzeum zaměřené na dopravní prostředky. Jsou zde zastoupeny všechny druhy dopravních prostředků.

Zermatt

Na pomezí Švýcarska a Itálie se rozkládá jedna z nejžádanějších lyžařských oblastí s dominantou jedné z nejkrásnějších hor Evropy 4478 metrů vysokým Matterhornem.
Terény:
Samotná výška vrcholu Gobba di Rollin 3899 metrů odkud začínají lyžařské tratě o celkové délce 350 kilometrů je úctyhodná. Z vrcholu Gobba di Rollin lze najednou sjet až do městečka Valtournenche a překonat tím výškový rozdíl 2375 metrů. Výborné lyžařské terény se nachází také na švýcarské straně a proto doporučujeme rozšíření skipasu na celou oblast Cervinia - Zermatt, včetně dvou ledovců Gornergratt a Rothorn. Za nejlepší lyžařskou oblast lze považovat sjezdy z oblasti Gornergratt, kam vyváží lyžaře typická švýcarská jednokolejnicová zubačka. Za prohlídku stojí také středisko Zermatt. Na sjezdech z vrcholu Kleine Matterhorn si přijdou na své zkušenější lyžaři. Příznivci snowboardingu naleznou v celé oblasti čtyři snowparky. Celá oblast je přímo rájem pro vyznavače jízdy volným terénem a heliski.
Aprés ski:
Restaurace, bary, obchody, diskotéky, zimní stadion a noční lyžování.

 

Sjezdové tratě: 34/92 km, 70/217 km, 22/41 km
Běžecké tratě:
22 km
Lanovky:
Poma 28, sedačka 17, kabina 23
Vzdálenost z ČR:
Praha 1115 km, Brno 1170 km

Saas Fee

Saas-Almagell

Saas-Grund

Täsch

Bernské Alpy

Centrální Švýcarsko

Flims Laax Falera

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
PO a ČT: 10:00 - 17:00
ÚTERÝ: 12:00 - 17:00
STŘEDA: 10:00 - 15:00
PÁTEK: zavřeno

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2022!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2022!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Disneyland, Legoland, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk, Europa park, Playmobil Fun Park aj.

PAŘÍŽ a zámky na Loiře - od 4.690 Kč!! TERMÍNY NA ROK 2022!!

PAŘÍŽ autobusem!!! KLIKNI
Doprava, 2x nocleh v hotelu, snídaně...

Aktuální kurzy

USA dolar 23,67 Kč
euro 24,75 Kč
Chorvatsko kuna 3,29 Kč

Počasí