CK Pohoda Brazílie Zájezd č. 2460

4 přírodní krásy Brazílie - Rio, Iguazú, Amazonia a Pantanal

17Počet dnů:

07.02.2025Termíny od:

139 900 Kč Cena od:

17 - denní zájezd

RIO DE JANEIRO – VODOPÁDY IGUAZÚ – MANAUS – AMAZONIE – PANTANAL.

Nejobsáhlejší zájezd po Brazílii na českém trhu zaměřený na přírodní krásy toto jihoamerické země. Ukážeme Vám krásné Rio, dech beroucí vodopády Iguazú, stále panenskou Amazonii, město Manaus a především oblast Pantanalu.

Minimum: 8 osob

Ubytování: hotel ***+

hotely 3-4*, v Amazonii a Pantanalu komfortní bungalovy s příslušenstvím

Stravování: snídaně

v Amazonii a Pantanalu plná penze

Doprava: letecky

Pravidelná linková doprava s renomovanými aerolinkami. Na letu z Prahy je přestup v jedné z evropských metropolí a poté následuje transatlantický let do cílové destinace. Nevyužíváme letecké spojení přes USA, takže klienti nepotřebují vízum do USA nebo ESTA.

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy nebo Vídně pravidelnou linkou s přestupem. Přílet do Rio de Janeiro, ubytování ve čtvrti Copacabana v hotelu 4* v blízkosti samotné pláže.
2. den:Tento den nás čeká celodenní prohlídka, během níž uvidíme stadiony Maracanã a Sambodromo, kde se pořádá největší festival samby na světě. Zastavíme se u moderní Metropolitní katedrály ve tvaru sopky. Poblíž historického akvaduktu se nachází také vyhlášené Selaronovo schodiště s mnoha barevnými kachlíky. Přejedeme Guanabarský záliv po 13 km dlouhém mostu a navštívíme protilehlé město Niteroi s okouzlujícími výhledy na Rio z druhé strany zálivu. Zde se nachází zajímavá budova Muzea současného umění ve tvaru létajícího talíře od slavného architekta Oscara Niemeyera. Odpoledne vyjedeme kabinovou lanovkou na skalní útvar zvaný Cukrová homole (Pão de Açúcar). První lanovka nás doveze do stanice Morro da Urca ve výšce 270 m, zde je možné fakultativně absolvovat vyhlídkový let vrtulníkem nad městem, a odtud budeme pokračovat až na vrchol do výšky 390 metrů, kde si počkáme na západ slunce.
3. den:Dnes vyjedeme zubačkou na vrchol Corcovado, na kterém se ve výšce 710 metrů tyčí slavná socha Ježíše Krista a odkud se nám naskytne působivé panorama na celé Rio de Janeiro a zátoku Guanabara. Dále si projdeme botanickou zahradu založenou portugalským králem Janem VI., uvidíme pláže Leblon, Ipanema, São Conrado a Barra da Tijuca.
4. den:Dopoledne možnost navštívit chudinskou čtvrť tzv. favelu nebo vodopády v městském pralese Tijuca. Odpoledne odlet do Foz do Iguaçu, kde se nachází jedna z největších přírodních atrakcí Latinské Ameriky – vodopády Iguacu na hranicích Brazílie a Argentiny.
5. den:Návštěva vodopádů na brazilské straně, která Vás okouzlí majestátním pohledem na celkovou šíři vodopádů. Během okruhu kolem vodopádů se Vám připletou do cesty i žebrající nosálové. Navštívíme park exotického ptactva a bude možnost absolvovat přelet nad vodopády.
6. den:Tento den nás čeká prohlídka vodopádů Iguazú na argentinské straně, kde se návštěvníci ocitají v nitru samotných vodopádů a mohou si vychutnat nekonečnou spoustu míst vždy s jedinečnými výhledy na vodopády, které jsou dle názoru mnoha návštěvníků nejkrásnějšími vodopády na světě. Doporučujeme projížďku motorovým člunem pod vodopády, která vás příjemně osvěží. Při návratu do hotelu se zastavíme u hranice trojmezí - Marco de las Tres Fronteras na soutoku řek Iguazú a Paraná.
7. den:Odlet do Amazonie. Čeká nás téměř celodenní přesun lety do Sao Paula a následně do Manausu. Po odpoledním příletu transfer do hotelu v centru.
8. den:Po snídani odjezd lodí k úžasnému soutoku řek Rio Negro a Rio Solimões, kde se zřetelně protínají žluté vody řeky Solimões s černou řekou Negro. Pokračování lodí po přítocích Amazonky na ubytování v chatkách na malebném místě u řeky. Hned za chatkami se nachází džungle. Po pozdním obědě vyrazíme v kánoích po řece pozorovat říční delfíny. Po setmění pozorování kajmanů. Večeře.
9. den:Poznávání místní fauny a flóry, procházka v amazonském pralese s místním průvodcem a minikurzem „Jak přežít v džungli“. Po obědě projížďka v kánoích a lovení dravých piraň, večeře. Navštívíme také obydlí místních domorodců a seznámíme se s jejich způsobem života.
10. den:Časně ráno se v kanoích vypravíme pozorovat východ slunce z říční hladiny. Po snídani návrat do Manausu, ubytování v centru, kde si prohlédneme Amazonské divadlo – nejhezčí operní budovu Jižní Ameriky, městskou tržnici postavenou jako malou kopii pařížské Les Halles a Plovoucí přístav, který je unikátním technickým dílem.
11. den:Transfer na letiště a cesta s přestupem do města Cuiabá, které je vstupní branou do oblasti Pantanal. Ubytování u letiště v Cuiabá.
12. den:Dopoledne nás čeká cesta do nitra Pantanalu. První část se odehrává po zpevněné cestě, podél níž jsou rozprostřeny farmy a stáda dobytka. Od městečka Poconé pojedeme po silnici Transpantaneira, která lehce převyšuje hladinu pantanalských mokřad a umožní nám pozorovat faunu a flóru místního ekosystému. Po vzdálenost cca 32 km tak budeme mít safari projížďku se zastávkami na focení.
13. den:Program spojený s pozorováním přírody – kombinace pozemního safari s vyjížďkami po vodě. Při troše štěstí uvidíme vydry obrovské, kajmany, piraně, kapybary a mnoho druhů ptactva. Po večeři projížďka za pozorováním noční přírody. Zahrnuta plná penze.
14. den:Program spojený s pozorováním přírody – kombinace pozemního safari s vyjížďkami po vodě. Při troše štěstí uvidíme vydry obrovské, kajmany, piraně, kapybary a mnoho druhů ptactva. Po večeři projížďka za pozorováním noční přírody. Zahrnuta plná penze.
15. den:Kolem poledne odjezd do Cuiabá, kde přenucujeme u letiště.
16. den:Časně ráno odlet z Cuiabá do Sao Paula a odpoledne pokračování dále do Evropy
17. den:Přílet do Prahy nebo Vídně.
pestrobarevna brazilie 03 pestrobarevna brazilie 05 pestrobarevna brazilie 06 pestrobarevna brazilie 08 velka cesta brazilie 02 velka cesta brazilie 05 velka cesta brazilie 06 velka cesta brazilie 08 velka cesta brazilie 11 velka cesta brazilie 12 velka cesta brazilie 13 velka cesta brazilie 14 velka cesta brazilie 15 velka cesta brazilie 16 velka cesta brazilie 18

Termíny a ceny

termín od termín do počet dní cena
07.02.2025 23.02.2025 17 139 900 Kč rezervovat

Cena zahrnuje

 • mezinárodní letecká doprava do Brazílie s přestupy včetně tax a odbaveného zavazadla
 • 5x vnitrostátní přelet na trase
 • 9x nocleh v 3* hotelech se snídaní
 • 2 noci v Amazonii s plnou penzí
 • 3 noci v Panatanalu s plnou penzí
 • privátní doprava a transfery
 • vstupy na vodopády Iguazú na argentinské i brazilské straně
 • jízdenka na lanovku na Cukrovou homoli v Riu a lanovku na Corcovado se sochou Ježíše Krista
 • vstup do Parku ptáků na Iguazú
 • služby česky mluvícího průvodce (minimum: 8 osob)
 • zákonné pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

 • fakultativní výlety a spropitné

Příplatky

 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 22000 Kč)
 • komplexní cestovní pojištění A90 Pandemic (140Kč/den) vč.storna (příplatek: 2520 Kč)

Slevy

 • 3% při rezervaci více než 120 dnů před odjezdem
 • 5% pro stále klienty více než 90 dnů před odjezdem
 • časové slevy se vztahují pouze na katalogové ceny

Výlety

 • přelet vrtulníkem nad vodopády Iguazú (příplatek: 3000 Kč)
 • jízda člunem pod vodopády Iguazú (příplatek: 1500 Kč)

Iguaçu

Říka se o nich, že jsou to nejkrásnější vodopády světa. Přestože plné dvě třetiny rozlohy patří Argentině, jsou právě z brazilské strány romantičtější a lze je lépe pozorovat. Od roku 1986 jsou vodopády na seznamu světového přírodního dědictví UNESCO.

Rio de Janeiro

Bývalé hlavní město Brazílie je mnohými považováno za vůbec nejkrásnější město světa. Vděčí za to ideální poloze na břehu Atlantského oceánu, okolním horám, přírodě, nádherným zálivům a nesčetným přilehlým ostrovům a ostrůvkům. Všechny tyto atributy zde vytvářejí jedno z nejkrásnějších panoramat světa. Mezi nejznámější atrakce města se řadí proslulá pláž Copacabana se širokou promenádou, hora Corcovado se sochou Krista Vykupitele či tzv. Homole cukru. Přímo ve městě se nachází unikátní národní park Tijuca, který je největším městským lesem na světě. Milovníci koupání ocení zdejší pláže, jichž je zde více než dvacet. Nezapomenutelným zážitkem je každoroční karneval, jehož vyvrcholením je průvod škol samby, kdy tisíce tanečníků předvádí své umění v tzv. „Sambodromu“. Návštěvníkům města je k dispozici široká nabídka fakultativních výletů – mezi nejoblíbenější patří třídenní výlet k vodopádům Iguazu.

Amazonie

Manaus

Foz do Iguacu

Copacabana

Ilha dos Frades

Iguazú

Corcovado

Maracanã

Ipanema

Leblon

Sambodromo

Cukrová homole

Rio Negro

Rio Solimões

Rio Paraná

Oscar Niemeyer

Amazonka

Pelourinho

Iguazú

Niteroi

Pantanal

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
PO a ÚT: 10:00 - 17:00
STŘEDA: 10:00 - 15:00
ČTVRTEK: 10:00 - 17:00
PÁTEK: zavřeno

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2024/2025!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2025!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Disneyland, Legoland, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk, Europa park, Playmobil Fun Park aj.

MÁJOVÁ PAŘÍŽ s ubytováním - od 4.490 Kč!!

Májová PAŘÍŽ autobusem, VŠE V CENĚ!!! KLIKNI
8. - 11.5.2024
23. - 26.5.2024

Doprava, 1x nocleh v hotelu, snídaně...

Aktuální kurzy

USA dolar 22,79 Kč
euro 24,71 Kč

Počasí