CK Pohoda Polsko Zájezd č. RE/PL718-26

Polsko - Krakov, Osvětim A Wieliczka

Polsko

Vydejte se s námi na poznávací zájezd do Polska, který propojuje krásu historického…

2Počet dnů:

16.05.2026Termíny od:

3 303 Kč Cena od:

2 - denní zájezd

Vydejte se s námi na poznávací zájezd do Polska, který propojuje krásu historického Krakova , dechberoucí solný důl Wieliczka (UNESCO) a hluboký prožitek z návštěvy koncentračního tábora Auschwitz-Birkenau – místa, které dodnes připomíná tragické kapitoly evropských dějin.
Pro ty, kteří dávají přednost lehčímu a kulturně laděnému programu, nabízíme alternativu v podobě návštěvy pohádkového zámku Pszczyna , známého jako perla slezských zámků.
Zájezd je ideální pro všechny, kdo chtějí spojit krásu historie s hlubokým poznáním a úctou k minulosti.

Zájezd do Krakova provází PhDr. Tomáš Jeřábek – kvalifikovaný historik umění

Na co se můžete těšit: Proč vyrazit právě s námi?

Spojení krásy a historie – od královských památek po památníky světového významu
Návštěva dvou památek UNESCO během jediného zájezdu
Pohodlný dvoudenní program s ubytováním v Krakově

Ubytování: ano

hotel

UBYTOVÁNÍ
1x ubytování v hotelu - 2lůžkové pokoje s příslušenstvím

STRAVOVÁNÍ
1x snídaně formou bufetu. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

Nástupní místa: 16.05. - 17.05. odjezd D

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.

Přehled nástupních míst najdete ZDE

Program zájezdu

1. den:1. den zájezdu: Memento dějin: Osvětim (variantně zámek Pszczyna ) a Krakov Odjezd v nočních hodinách z Prahy (z dalších nástupních míst v časných ranních hodinách) nám umožní už od rána začít objevovat krásy Polska. Navštívíme OSVĚTIM (AUSCHWITZ-BIRKENAU) místo, které se stalo symbolem holokaustu a druhé světové války. V doprovodu místního průvodce projdeme autentickými budovami, uvidíme expozice věnované životu vězňů a vyslechneme jejich příběhy. Návštěva tohoto místa je silným a hlubokým zážitkem. variantně – zámek Pszczyna Ti, kteří dávají přednost lehčímu a kulturně laděnému programu, se vydají na prohlídku nedalekého pohádkového zámku PSZCZYNA , kam vás odveze náš autobus. Tato perla slezských zámků vás okouzlí honosnými sály s původním mobiliářem a rozsáhlým zámeckým parkem, ideálním pro krátkou procházku a fotografování. Následně se všichni přesuneme do KRAKOVA , bývalého hlavního města Polska a památky UNESCO. Projdeme se částí Královské cesty , podíváme se na Hlavní náměstí – Rynek Główny s historickou tržnicí Sukiennice a uvidíme Mariánský kostel s proslulým vyřezávaným oltářem. Projdeme se také k Floriánské bráně a kolem Jagellonské univerzity. 2. den zájezdu: Královská cesta a podzemní zázrak Wieliczka Po snídani dokončíme prohlídku KRAKOVA – procházka zajímavou židovskou čtvrtí KAZIMĚŘ , kde se odehrávaly události zachycené ve filmu Stevena Spielberga – Schindlerův seznam. Navštívíme pahorek WAWEL s majestátním Královským zámkem a katedrálou sv. Stanislava a Václava , místem korunovace polských králů. Nahlédneme do podzemních krypt a vystoupáme k největšímu polskému zvonu Zikmund . Odpoledne nás čeká jedinečný zážitek – solný důl Wieliczka (UNESCO). V doprovodu průvodce sestoupíme do magického podzemního světa chodeb, sálů, soch a kaplí vytesaných ze soli . Vrcholem bude návštěva impozantní kaple sv. Kingy, která je považována za perlu solného umění. Kolem 18:00 hod. následuje odjezd do ČR.
Adventní zájezd Polsko, Krakov Polsko - Krakov Polsko - Krakov Polsko - zámek Pszczyna Poznávací zájezd Polsko - Krakov Poznávací zájezd Polsko - Krakov - Wawel Poznávací zájezd Polsko - Krakov - Wawel Poznávací zájezd Polsko - Krakov, hrad Wawel Poznávací zájezd Polsko - Krakov, kostel sv Petra a Pavla Poznávací zájezd Polsko - Krakov, Sukiennice

Termíny a ceny

termín od termín do počet dní
16.05.2026 17.05.2026 2 3 303 Kč3 303 Kč3 303 Kč3 303 Kč3 303 Kč rezervovat

Vysvětlivky

  • : dospělá osoba - Dvoulůžkový pokoj
  • : dospělá osoba - Dvoulůžkový pokoj s přistýlkou
  • : dospělá osoba - jednolůžkový pokoj
  • : dospělá osoba - Doobsazení pro ženu
  • : dospělá osoba - Doobsazení pro muže

Cena zahrnuje

  • 1x snídani formou bufetu,
  • 1x ubytování v hotelu***- 2lůžk. pokoje s příslušenstvím,
  • průvodce CK

Cena nezahrnuje

  • 1lůžk. pokoj 600 Kč,
  • DOPORUČENÉ KAPESNÉ
  • Fakultativní příplatek:
  • MĚNA A KURZ
  • vstupné, fakult. služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
PO a ÚT: 10:00 - 17:00
STŘEDA: 10:00 - 15:00
ČTVRTEK: 10:00 - 17:00
PÁTEK: zavřeno

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2025/2026!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2026!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Disneyland, Legoland, Gardaland, Delfinárium a Zoo Norimberk, Europa park, Playmobil Fun Park aj.

Paříž a Disneyland SLEVA NA DĚTI

PAŘÍŽ A DISNEYLAND!!!! KLIKNI
25. - 28.10.2025
Doprava, 1x nocleh v hotelu, snídaně...

Aktuální kurzy

USA dolar 20,75 Kč
euro 24,32 Kč

Počasí