Česko – Valašsko – Tradice, Chutě A Řemesla

Vydejte se s námi na poznávací cestu Valašskem, kde se potkávají řemeslná zručnost,…
4Počet dnů:
05.02.2026Termíny od:
4 646 Kč Cena od:
4 - denní zájezd

Vydejte se s námi na poznávací cestu Valašskem, kde se potkávají řemeslná zručnost, lidové zvyky a poctivá gastronomie. Nahlédneme do zvonařské dílny v Brodku u Přerova i do sladkého světa Marlenky. Navštívíme gobelínovou manufakturu ve Valašském Meziříčí, řeznické muzeum Krásno i likérku ve Vizovicích.
Na vlastní oči uvidíme tradiční pohankový mlýn a svíčkařskou dílnu, a v Rožnově pod Radhoštěm nás vtáhne masopustní veselí plné hudby, tance a dobrot. Závěr zájezdu bude patřit duchovním místům – dřevěnému kostelu ve Velké Lhotě, spojenému s Janem Karafiátem, a poutnímu kostelu v Zašové.
Brodek u Přerova – zvonařská dílna – firma Marlenka – Valašské Meziříčí – Krásno – muzeum řeznictví – Vizovice – Ublo – Frenštát pod Radhoštěm – pohankový mlýn – Rožnov pod Radhoštěm – Masopust a Valašské muzeum v přírodě – Velká Lhota – Zašová
Ubytování: ano
hotel
UBYTOVÁNÍ
3x ubytování v hotelu - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
STRAVOVÁNÍ
3x snídaně. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.
Stravování: snídaně
Doprava: autokarem
Nástupní místa: 05.02. - 08.02. Odjezd D + Mohelnice (nástupní místo Ostrava není možné).
Další nástupní místa na trase možná, po dohodě v CK
Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.
Přehled nástupních míst najdete ZDE
Program zájezdu
1. den: | 1. den zájezdu: Vůně medu a zvonů V ranních hodinách odjezd z Prahy (cca 06:30 hod.), směr Olomouc. První zastávkou bude BRODEK U PŘEROVA – komentovaná prohlídka zvonařské dílny paní Tomáškové-Dytrychové, která již od roku 1950 dělá zvony v celoevropském měřítku a její výrobky zní z věží mnoha kostelů a radnic. Jako krásný dárek si můžete zakoupit i zvoneček. Při dobrém počasí shlédneme i zdejší zvonkohru. První gastronomická zastávka bude FRÝDEK-MÍSTEK , exkurze do výroby dnes už legendární cukrárenské firmy MARLENKA . Odměnou za naši pozornost bude závěrečné mlsání této lahůdky. Odjezd na ubytování. 2. den zájezdu: Gobelíny, dobroty a slivovice Po snídani nás čeká VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – prohlídka zdejší gobelínové manufaktury , jenž se podílí na restaurování i výrobě uměleckých klenotů nejen v ČR. Manufaktura je jednou z mála svého druhu u nás. Pro milovníky masa a řeznictví je připraveno Muzeum řeznictví v KRÁSNU , které nabízí pohled do historie řeznického řemesla a vývoje zpracování masa na Valašsku. Poutavou formou se seznámíme s prací valašských mistrů řeznického cechu, a i zde se dostane na degustaci výrobků. VIZOVICE , proslulé především dlouholetou tradicí palírenství, slivovicí, tradičním pečivem a také jako rodiště herce Bolka Polívky. Exkurze do stáčírny, pálenice známé likérky RUDOLF JELÍNEK s ochutnávkou. Návrat na ubytování, cestou UBLO , zastávka v restauraci U Zemské Osy , kde se opravdu můžeme kolem zemské osy otočit a poznat tak další raritu regionu. 3. den zájezdu: Valašské tradice a řemesla FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM – pro všechny, co mají rádi pohanku je připravena návštěva mlýna pana Šmajstrly. Seznámíme se zpracováním klasickým historickým způsobem a po prohlídce můžeme zdejší produkty zakoupit. Tradiční mlýn je jedním z mála, který u nás stále funguje. ROŽNOV POD RADHOŠTĚM , návštěva svíčkařské dílny UNIPAR , kde můžeme obdivovat výrobu ručně vyráběných svíček. Kolem poledne se přesuneme do VALAŠSKÉHO MUZEA V PŘÍRODĚ , kde se v části Valašského městečka bude odehrávat masopustní veselí, soutěž o nejlepší klobásu či tlačenku a samozřejmě i průvod se závěrečným pochováváním basy. Tradiční slavnost nabízí bohatý program plný lidových zvyků, hudby, tance a dobrého jídla. Masky a veselice nás vtáhnou do atmosféry starobylých tradic a zaručeně pobaví. Návrat na hotel. 4. den zájezdu: Šlechtické stopy a duchovní odkaz Valašska Po snídani prohlídka muzea a zámeckých interiérů zámku Žerotínů ve VALAŠSKÉM MEZIŘÍČÍ . V obci VELKÁ LHOTA si prohlédneme dřevěný toleranční kostel , jenž se zapsal i do naší literatury, jako kazatel zde působil Jan Karafiát autor slavné knihy "Broučci". Kostel je krásným příkladem lidové architektury. ZAŠOVÁ , zde se Valašskem, krajem plného tradic rozloučíme a rozloučení bude vskutku pohádkové, a to u zdejšího krásného moderního orloje z ořechového dřeva , mistrovského díla pana Miroslava Španera. Návrat domů dle nástupních míst, Praha cca 20:00 hod. |
Termíny a ceny
termín od | termín do | počet dní | cena | |
---|---|---|---|---|
05.02.2026 | 08.02.2026 | 4 | 4 646 Kč | rezervovat |
Cena zahrnuje
- dopravu lux. klim. busem ,
- 3x ubytování v zámeckém pensionu***- 2lůžkové pokoje s příslušenstvím,
- 3x snídani,
- průvodce CK
Cena nezahrnuje
- vstupné, ochutnávky a vše ostatní, co není uvedeno v "Cena zahrnuje"
- Fakultativní příplatek:
- 1lůžk. pokoj není možný, pouze pokoj s doobsazením,
- pojištění storna zájezdu 120 Kč
- Vstupné, platby: Orientační ceny vstupů (z roku 2024):
- Brodek u Přerova - Zvonařská dílna - 110,- Kč
- Frýdek Místek - Marlenka - s ochutnávkou 189.- Kč
- Valašské Meziříčí - Gobelínová manufaktura - 120,- Kč
- Zámek Žerotínů - 120,- Kč
- Krásno - Muzeum řeznictví - prohlídka s pohoštěním 225,- Kč
- Vizovice - Likérka Rudolf Jelínek - prohlídka s ochutnávkou 300,- Kč
- Frenštát pod Radhoštěm - UNIPAR - 50 Kč
- Valašské Muzeum v přírodě - 180,- Kč
- Ceny vstupů jsou pouze orientační, uvedeny vždy v plné sazbě pro dospělého. Většina z navštěvovaných objektů poskytuje slevy pro seniory nad 65 let a mládež do 15 let
- DOPORUČENÉ KAPESNÉ
- Doporučujeme min. kapesné ve výši cca 13 00,- Kč (dle individuálního zájmu o návštěvu objektů). Není podmínkou všechny objekty navštívit. Další kapesné dle vlastního uvážení. Vstupné do navštívených objektů, vláčky, lanovky, MHD, lodičky u výletů nejsou zahrnuty v ceně zájezdu, pokud není v odstavci "cena zahrnuje" výslovně uvedeno jinak
Slevy
- pro 3. osobu na pokoji 200 Kč
Kontaktujte nás
Skype | ![]() |
tel/fax | - 385 310 813 |
mobil | - 720 154 400 |
info@cestovkapohoda.cz |
PO a ÚT: 10:00 - 17:00
STŘEDA: 10:00 - 15:00
ČTVRTEK: 10:00 - 17:00
PÁTEK: zavřeno
Předprodej vstupenek
CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER
Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....
Aktuality
ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2025/2026!!!
Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2026!!! KLIKNI ZDE:
ZÁJEZDY PRO DĚTI
Rezervujte již nyní !!! Disneyland, Legoland, Gardaland, Delfinárium a Zoo Norimberk, Europa park, Playmobil Fun Park aj.
Paříž a Disneyland SLEVA NA DĚTI
PAŘÍŽ A DISNEYLAND!!!! KLIKNI
25. - 28.10.2025
Doprava, 1x nocleh v hotelu, snídaně...
Aktuální kurzy
![]() |
21,57 Kč |
![]() |
24,60 Kč |
Počasí
