CK Pohoda Island Zájezd č. RE/IS501-21

To Nejlepší Z Islandu

Island

Poznávací zájezd na Island. Ideální a tak trochu netradiční dovolená do země, jejíž…

9Počet dnů:

31.07.2021Termíny od:

43 990 Kč Cena od:

9 - denní zájezd

Poznávací zájezd na Island. Ideální a tak trochu netradiční dovolená do země, jejíž zeměpisné názvy jsou pro nás těžko vyslovitelné, ale o to krásnější. Kombinace dokonalých přírodních úkazů ostrova těsně pod polárním kruhem. Vydáme se do země "ohně a ledu", která ve své divokosti nemá na světě obdoby. Do země, kde vládnou elfové a která nás přenese do doby Vikingů. V průběhu poznávacího zájezdu máme pro vaše pohodlí zajištěno ubytování vč. snídaně na jednom místě (mimo první a poslední den) a pokoje vždy disponují vlastním příslušenstvím, navíc máte v ceně i využití geotermální sauny.

Garance skupiny max. 12 osob

Časový posun, počasí: ČASOVÝ POSUN
V zimě -1 hodina, v létě -2 hodiny oproti ČR.

POČASÍ
Island se nachází v subpolárním podnebném pásmu. Střídá se tu polární den a noc a v létě to znamená, že ani v noci není nikdy úplná tma. V nejvyšším bodě islandského léta vydrží slunce za obzorem dřímat dlouhé dvě hodiny (zhruba od půlnoci do dvou). Od poloviny listopadu do konce ledna se vyšplhá nad horizont na slabé tři čtyři hodinky denně a vytvoří skomíravé šero. Počasí je ovlivněné Golfským proudem, což má za následek chladné léto kdy teploty přes den vyšplhají na max 15°C. Průměrná roční teplota: 4,3°C (v červenci 10,6°C a v lednu 0,5°C). Počasí je velmi proměnlivé s převahou větru, deště a mlh. Přizpůsobte tomu prosím svůj šatník, doporučujeme vzít si pohodlné turistické oblečení a obuv odolné proti větru i vodě, pláštenky, ale i ochranný krém na obličej s UV faktorem.

Ubytování: ano

turistický hotel / guesthouse

UBYTOVÁNÍ
7x ubytování turist. hotelech/guesthouse – 2lůžkové pokoje (z toho 5x na jednom místě)

STRAVOVÁNÍ
7x snídaně. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Nástupní místa: 27.06. - 05.07. Odjezd L2, L3
31.07. - 08.08. Odjezd L2, L3

07.08. - 15.08. Odjezd L2, L3
14.08. - 22.08. Odjezd L2, L3

letecky na trase Praha – Keflavík – Praha, po destinaci se budeme pohybovat minivanem.

Přehled nástupních míst najdete ZDE

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy na Island. Po příletu transfer na ubytování.
2. den:Navštívíme nejvýznamnější místo islandské historie NP THINGVELLIR , místo kde se od sebe oddělují euroasijské a severoamerické tektonické desky. Největší přírodní jezero ostrova Thingvellir , mohutný "Zlatý" vodopád GULLFOSS , odkud z 32 m padá voda do 2 km dlouhé rokle řeky Hvítá. Oblast Haukadalur (Jestřábí údolí), kde se nachází slavný GEYSIR vytvořený ve 13. stol. a v současnosti aktivnější STROKKUR (15-30 m). Na závěr historická osada SKÁLHOLT , sídlo islandského biskupa s luteránským chrámem, významné duchovní centrum Islandu. Odjezd na ubytování, kde se ubytujeme na 5 nocí.
3. den:Duhové hory – LANDMANNALAUGAR , labyrint barevných lávových balvanů - vulkanická oblast NP FJALLABAK na okraji lávového pole Laugahraun, nacházející se severně od ledovce MÝRDALSJOKULL . Návrat na ubytování, cestou kráterové jezero LJÓTIPOLLUR .
4. den:Jeden z nejznámějších vodopádů Islandu SELJALANDSFOSS , přesun do vesničky SKÓGAR , nejznámější islandské folklórní muzeum island. venkovských staveb a procházka k vodopádu SKÓGAFOSS , legenda o vikingském pokladu. Sopka EYJAFJALLAJÖKULL se stejnojmenným ledovcem a nejstarší štítová sopka Islandu KATLA , ukrytá pod mohutným ledovcem MÝRDALSJÖKULL . Nejjižnější bod Islandu mys DYRHÓLAEY , jedinečná krajina ledovcových a čedičových věží, pozůstatky vulkanických ostrovů, výhledy na ptačí kolonie. REYNISDRANGAR , skalní jehly s ostrými hroty, procházka po černých písečných plážích, vzniklých vzájemným vlivem sopek a chladného podnebí.
5. den:NP VATNAJÖKULL , vzniklý spojením NP Skaftafell a NP Jökulsárgljúfur , chránící největší ledovec v Evropě. Mecca islandské přírody, velkolepá ledovcová laguna JÖKULSÁRLÓN , jezero plné obrovských ledových ker odlamujících se od ledovce a místo proslavené několika známými hollywoodskými filmy. Fakult. projížďka po jezeře obojživelným vozem (cca 40 min.), Pokračuje k BREIDAMERKURSANDUR tzv. Diamantové pláži, místu uvíznutí a hromadění některých ledových ker z laguny.
6. den:
7. den:
8. den:POLOOSTROV REYKJANES , bahenní výpary, sirná jezírka, stovky kráterů. Navštívíme srdce geotermální oblasti Islandu GUNNUHVER , fumaroly a bahenní kotle. Odpolední relaxace a odpočinek v MODRÉ LAGUNĚ , vyhlášené termální lázně, vytvořené uprostřed lávového pole, proslulé mléčně bílou barvou vody a vysokou koncentrací solí. Dle časových možností krátká návštěva nejsevernější metropole světa REYKJAVIKU , katedrála Halmgrímskirkja , islandský parlament, přístav se svými původními dřevěnými domky a starými uličkami. Přejezd na letiště a odlet v nočních hodinách.
9. den:Přílet do Prahy.
Poznávací zájezd Island - Duhové hory Poznávací zájezd Island - gejzír Strokkur Poznávací zájezd Island - Hveravellir Poznávací zájezd Island - Jokullsarlon Poznávací zájezd Island - Kirkjufell Poznávací zájezd Island - laguna Jokulsarlon Poznávací zájezd Island - Landmannalaugar Poznávací zájezd Island - Landmannalaugar Poznávací zájezd Island - Modrá Laguna Poznávací zájezd Island - polární záře Poznávací zájezd Island - Reykjavik Poznávací zájezd Island - Reykjavík Poznávací zájezd Island - Seljalandsfoss Poznávací zájezd Island - Skogafoss Poznávací zájezd Island - Skogafoss Poznávací zájezd Island - Strokkur geysir Poznávací zájezd Island - útesy Dyrholaey Poznávací zájezd Island - vodopád Skogafoss

Termíny a ceny

termín od termín do počet dní
27.06.2021 05.07.2021 9 43 990 Kč43 990 Kč43 990 Kč momentálně není k dispozici
31.07.2021 08.08.2021 9 43 990 Kč43 990 Kč43 990 Kč rezervovat
07.08.2021 15.08.2021 9 43 990 Kč43 990 Kč43 990 Kč momentálně není k dispozici
14.08.2021 22.08.2021 9 43 990 Kč43 990 Kč43 990 Kč rezervovat

Vysvětlivky

 • : dospělá osoba - Dvoulůžkový pokoj
 • : dospělá osoba - Doobsazení pro ženu
 • : dospělá osoba - Doobsazení pro muže

Cena zahrnuje

 • 5x využití geotermální sauny
 • 7x snídani,
 • 7x ubytování turist. hotelech/guesthouse – 2lůžkové pokoje (z toho 5x na jednom místě),
 • dopravu minivanem dle programu,
 • leteckou přepravu Praha – Kefavík – Praha vč. letištních tax a poplatků,
 • průvodce CK
 • transfery z/na letiště,

Cena nezahrnuje

 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • DOPORUČENÉ KAPESNÉ
 • fakult. služby,
 • Fakultativní příplatek:
 • jízda po jezeře Jökulsárlón a Modrá laguna cca 130 €,
 • komplex. pojištění vč připojištění vyššího storna zájezdu a případné nákazy Covid-19 v ČR i zahraničí 860 Kč,
 • lodní výlety (ostrovy Vestmannaeyjar),
 • MĚNA A KURZ
 • připojištění Covid-19 (doplňkové pojištění ke komplexnímu pojištění - rozšířená ochrana) Evropa - 30 Kč/den
 • vstupné,

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
Po - Pá 12.00 – 17.00

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, TICKET STREAM, TICKET ART, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2021!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2021!!! KLIKNI ZDE:

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Heide Park, Eurodisneyland, Legoland, Bayern Park, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk aj.

PAŘÍŽ, VERSAILLES, sídla Fontainebleau - od 2.599 Kč!! TERMÍNY NA ROK 2021!!

Nejlevnější PAŘÍŽ autobusem!!! KLIKNI
Doprava, 2x nocleh v hotelu...

Aktuální kurzy

USA dolar 20,98 Kč
euro 25,42 Kč
Chorvatsko kuna 3,39 Kč

Počasí