CK Pohoda Maroko Zájezd č. 499850

MAROCKÉ KRÁLOVSTVÍ-Velký okruh zemí ve stylu Pohádek tisíce a jedné noci

Maroko

V ideálním jarním termínu vás vtáhneme do kulis arabských pohádek. A v nich vystupují…

8Počet dnů:

11.03.2018Termíny od:

25 990 Kč Cena od:

8 - denní zájezd

V ideálním jarním termínu vás vtáhneme do kulis arabských pohádek. A v nich vystupují karavany velbloudů, tradičně odění komparsisté, drzé opice, kejklíři, orientální tanečníci, neomylný král nebo jezdci na koních a oslech. Všichni vystupují na pozadí zasněžených štítů nejvyšších hor severní Afriky, minaretů věhlasných mešit, královských paláců, středověkých barvíren kůží, hliněných hradů a vesnic, hlubokých kaňonů, zelených oáz, olivových hájů, snově tvarovaných písečných dun nebo bouřícího oceánu. Maroko má unikátní polohu mezi Středomořím na severu, nekonečnou pustou Saharou na východě i jihu a nedozírným Atlantikem na západě. Jde o konzervativní a bezpečnou monarchii, jejíž vládce je potomkem proroka Mohammeda. Nejzápadnější země orientálního světa představuje nejatraktivnější cestovatelský cíl v severní Africe.

POSLEDNÍ 1 VOLNÉ MÍSTO!!!

Ubytování: hotel ***

Stravování: polopenze

Doprava: letecky

z Vídně

Program zájezdu

1. den:Ráno odlet z letiště Schwechat ve Vídni. CK zajišťuje svoz autobusem Regiojetu z Prahy a Brna přímo na vídeňské letiště (za příplatek). Odlet do Maroka. Let z Vídně trvá přibližně 5 hodin. Přílet do Marrákeše, metropole jižního Maroka a jednoho z nejorientálnějších měst světa. Po ubytování prohlídka historického centra královského města, které dalo jméno celé zemi. Marrákeš svírají 19 km dlouhé červené hradby a dominuje jí slavný minaret Koutobia ze 12. století. Labyrint tržišť a uliček s tradičními řemesly (včetně barvíren kůží), náměstí Jemaa el Fna s akrobaty, zaklínači, vypravěči nebo tanečníky, zřejmě nejživější prostranství v celé zemi. Večeře a nocleh.
2. den:Dopoledne prohlídka nejvýznamnějších marrákešských památek – medresa a mauzoleum z éry saadských sultánů, palác Bahia – sídlo velkovezíra. Poté přejezd k Atlantiku a prohlídka nejpůsobivějšího marockého přímořského města – Essauwira s koloniálními hradbami a městskou výstavbou, orientálními trhy a rybářským přístavem. Písečná poušť tady končí až vlnách Atlantiku, vyhlídky na Purpurové ostrovy. Večeře a nocleh.
3. den:Dopoledne program v nejpůsobivější části Casablanky, největšího marockého města. Prohlídka Hassanovy mešity, která vyrůstá přímo z Atlantiku a je nejvyšší náboženskou stavbou světa a zároveň největší africkou islámskou svatyní. Odpoledne prohlídka marocké metropole Rabat – sídlo krále, mauzoleum marockých panovníků, labyrint tržišť starého města, středověká kasba s andaluskou čtvrtí a výhledy na ústí řeky Bou Regreg, pozůstatky mešity, která měla být ve 12. století největší na světě, a opevněné středověké mauzoleum merenidských sultánu – Chellah. Večeře a nocleh.
4. den:Dopoledne prohlídka prohlídka královského města Meknes, které bylo za vlády megalomanského sultána Moulaye Ismaila v 17. století, jednou ze světových metropolí – medresa, hlavní náměstí, hradby a trhy. Odpoledne prohlídka královského Fesu, který je nejzachovalejším středověkým městem v Africe. Fes kdysi patřil ke světovým metropolím, dodnes zůstává intelektuálním centrem země – královský palác, rozlehlá medina s labyrintem tržišť a tradičních řemesel (včetně fotogenických barvíren kůže), medresa z merenidského období, Kairuanská mešita s nejstarší univerzitou na světě, ochutnávka gastronomických specialit, vyhlídka na město. Večeře a nocleh.
5. den:Dopoledne cesta přes Střední Atlas – cedrové a korkové lesy, fotografování opic. Odpoledne příjezd na Saharu, vyhlídka na oázu a kaňon Ziz. Večer fakultativní výlet džípy na Saharu (cca 25 €) – písečné duny Erg Chebbi, které dosahují výšky až 100 m. Možnost projížďky na velbloudech, pozorování západu slunce na poušti. Večeře a nocleh v pouštním městě Erfoud. Večeře a nocleh.
6. den:Procházka v kaňonu Todra, který svírají až 250 m vysoké stěny Atlasu, vyhlídky na hliněnou vesnici – ksar v datlové oáze Tinerhir. Cesta berberských ksúrů a kaseb s fotogenickými zastávkami v místech, kde se zastavil čas ve středověku. Fakultativní výlet džípy do útrob Atlasu k jedinečným přírodním kulisám (cca 45 €) - údolí říčky Ngoun, kaňon Colorado, skalní útvary, jeskynní obydlí nomádů, tradiční hliněné vesnice. Večeře a nocleh.
7. den:Zastávky v oáze Skoura, kde se nachází nejpůsobivější berberská kasba (hliněný hrad), a v Ourzazate, které představuje centrum východního Maroka s hradem berberského paši. Prohlídka největší marocké opevněné vesnice – Ait Benhaddou, která bývala důležitou zastávkou karavan, jež putovaly z Timbuktu napříč Saharou. Původní hliněná architektura na působivém místě pod Vysokým Atlasem posloužila jako filmová kulisa při natáčení Gladiátora nebo Království nebeského. Večeře a nocleh.
8. den:Ráno přejezd Vysokého Atlasu, nejvyšších hor severní Afriky přes průsmyk Tizi-n-Tichka ve výšce 2.300 m. Transfer na letiště v Marrákeši. Kolem poledne odlet. Večer přílet do Vídně a transfer stejným způsobem jako při odletu.
Casablanca 91511 Benhaddou Féz

Termíny a ceny

Vysvětlivky

 • D: Cena za osobu

Cena zahrnuje

 • 7x ubytování s polopenzí v hotelech***
 • obousměrnou letenku
 • letištní taxy
 • dopravu minibusem po Maroku
 • průvodce
 • zákonné pojištění

Cena nezahrnuje

 • nápoje k večeři
 • vstupy
 • výlety džípy nebo na velbloudech (cca 25 – 95 €)
 • transfer z Prahy do Vídně (snížená cena 500,-Kč/os obousměrně)

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
Po - Pá 9.00 – 17.00

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, TICKET PRO, TICKET STREAM, TICKET ART, COLOSSEUM TICKET

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2018/2019!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2018/2019!!! KLIKNI ZDE:

AUTOSALON ŽENEVA 2019!! CENA 1.899 Kč/os!!

TERMÍNY NA ROK 2019!! KLIKNI!!

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Heide Park, Eurodisneyland, Legoland, Bayern Park, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk aj.

PAŘÍŽ, VERSAILLES, sídla Fontainebleau - od 2.399 Kč!! TERMÍNY NA ROK 2018/2019!!

Nejlevnější PAŘÍŽ autobusem!!! KLIKNI
Doprava, 2x nocleh v hotelu...

Aktuální kurzy

USA dolar 22,79 Kč
euro 26,03 Kč
Chorvatsko kuna 3,50 Kč

Počasí