CK Pohoda Maroko Zájezd č. 499850

MAROCKÉ KRÁLOVSTVÍ-Velký okruh zemí ve stylu Pohádek tisíce a jedné noci

Maroko

V ideálním jarním termínu vás vtáhneme do kulis arabských pohádek. A v nich vystupují…

8Počet dnů:

11.03.2018Termíny od:

25 990 Kč Cena od:

8 - denní zájezd

V ideálním jarním termínu vás vtáhneme do kulis arabských pohádek. A v nich vystupují karavany velbloudů, tradičně odění komparsisté, drzé opice, kejklíři, orientální tanečníci, neomylný král nebo jezdci na koních a oslech. Všichni vystupují na pozadí zasněžených štítů nejvyšších hor severní Afriky, minaretů věhlasných mešit, královských paláců, středověkých barvíren kůží, hliněných hradů a vesnic, hlubokých kaňonů, zelených oáz, olivových hájů, snově tvarovaných písečných dun nebo bouřícího oceánu. Maroko má unikátní polohu mezi Středomořím na severu, nekonečnou pustou Saharou na východě i jihu a nedozírným Atlantikem na západě. Jde o konzervativní a bezpečnou monarchii, jejíž vládce je potomkem proroka Mohammeda. Nejzápadnější země orientálního světa představuje nejatraktivnější cestovatelský cíl v severní Africe.

POSLEDNÍ 1 VOLNÉ MÍSTO!!!

Ubytování: hotel ***

Stravování: polopenze

Doprava: letecky

z Vídně

Program zájezdu

1. den:Ráno odlet z letiště Schwechat ve Vídni. CK zajišťuje svoz autobusem Regiojetu z Prahy a Brna přímo na vídeňské letiště (za příplatek). Odlet do Maroka. Let z Vídně trvá přibližně 5 hodin. Přílet do Marrákeše, metropole jižního Maroka a jednoho z nejorientálnějších měst světa. Po ubytování prohlídka historického centra královského města, které dalo jméno celé zemi. Marrákeš svírají 19 km dlouhé červené hradby a dominuje jí slavný minaret Koutobia ze 12. století. Labyrint tržišť a uliček s tradičními řemesly (včetně barvíren kůží), náměstí Jemaa el Fna s akrobaty, zaklínači, vypravěči nebo tanečníky, zřejmě nejživější prostranství v celé zemi. Večeře a nocleh.
2. den:Dopoledne prohlídka nejvýznamnějších marrákešských památek – medresa a mauzoleum z éry saadských sultánů, palác Bahia – sídlo velkovezíra. Poté přejezd k Atlantiku a prohlídka nejpůsobivějšího marockého přímořského města – Essauwira s koloniálními hradbami a městskou výstavbou, orientálními trhy a rybářským přístavem. Písečná poušť tady končí až vlnách Atlantiku, vyhlídky na Purpurové ostrovy. Večeře a nocleh.
3. den:Dopoledne program v nejpůsobivější části Casablanky, největšího marockého města. Prohlídka Hassanovy mešity, která vyrůstá přímo z Atlantiku a je nejvyšší náboženskou stavbou světa a zároveň největší africkou islámskou svatyní. Odpoledne prohlídka marocké metropole Rabat – sídlo krále, mauzoleum marockých panovníků, labyrint tržišť starého města, středověká kasba s andaluskou čtvrtí a výhledy na ústí řeky Bou Regreg, pozůstatky mešity, která měla být ve 12. století největší na světě, a opevněné středověké mauzoleum merenidských sultánu – Chellah. Večeře a nocleh.
4. den:Dopoledne prohlídka prohlídka královského města Meknes, které bylo za vlády megalomanského sultána Moulaye Ismaila v 17. století, jednou ze světových metropolí – medresa, hlavní náměstí, hradby a trhy. Odpoledne prohlídka královského Fesu, který je nejzachovalejším středověkým městem v Africe. Fes kdysi patřil ke světovým metropolím, dodnes zůstává intelektuálním centrem země – královský palác, rozlehlá medina s labyrintem tržišť a tradičních řemesel (včetně fotogenických barvíren kůže), medresa z merenidského období, Kairuanská mešita s nejstarší univerzitou na světě, ochutnávka gastronomických specialit, vyhlídka na město. Večeře a nocleh.
5. den:Dopoledne cesta přes Střední Atlas – cedrové a korkové lesy, fotografování opic. Odpoledne příjezd na Saharu, vyhlídka na oázu a kaňon Ziz. Večer fakultativní výlet džípy na Saharu (cca 25 €) – písečné duny Erg Chebbi, které dosahují výšky až 100 m. Možnost projížďky na velbloudech, pozorování západu slunce na poušti. Večeře a nocleh v pouštním městě Erfoud. Večeře a nocleh.
6. den:Procházka v kaňonu Todra, který svírají až 250 m vysoké stěny Atlasu, vyhlídky na hliněnou vesnici – ksar v datlové oáze Tinerhir. Cesta berberských ksúrů a kaseb s fotogenickými zastávkami v místech, kde se zastavil čas ve středověku. Fakultativní výlet džípy do útrob Atlasu k jedinečným přírodním kulisám (cca 45 €) - údolí říčky Ngoun, kaňon Colorado, skalní útvary, jeskynní obydlí nomádů, tradiční hliněné vesnice. Večeře a nocleh.
7. den:Zastávky v oáze Skoura, kde se nachází nejpůsobivější berberská kasba (hliněný hrad), a v Ourzazate, které představuje centrum východního Maroka s hradem berberského paši. Prohlídka největší marocké opevněné vesnice – Ait Benhaddou, která bývala důležitou zastávkou karavan, jež putovaly z Timbuktu napříč Saharou. Původní hliněná architektura na působivém místě pod Vysokým Atlasem posloužila jako filmová kulisa při natáčení Gladiátora nebo Království nebeského. Večeře a nocleh.
8. den:Ráno přejezd Vysokého Atlasu, nejvyšších hor severní Afriky přes průsmyk Tizi-n-Tichka ve výšce 2.300 m. Transfer na letiště v Marrákeši. Kolem poledne odlet. Večer přílet do Vídně a transfer stejným způsobem jako při odletu.
Casablanca 91511 Benhaddou Féz

Termíny a ceny

Vysvětlivky

 • D: Cena za osobu

Cena zahrnuje

 • 7x ubytování s polopenzí v hotelech***
 • obousměrnou letenku
 • letištní taxy
 • dopravu minibusem po Maroku
 • průvodce
 • zákonné pojištění

Cena nezahrnuje

 • nápoje k večeři
 • vstupy
 • výlety džípy nebo na velbloudech (cca 25 – 95 €)
 • transfer z Prahy do Vídně (snížená cena 500,-Kč/os obousměrně)

Kontaktujte nás

Skype skype
tel/fax - 385 310 813
mobil - 720 154 400
info@cestovkapohoda.cz
Otevírací doba
Po - Pá 9.00 – 17.00

Předprodej vstupenek

CB SYSTÉM, TICKET PORTAL, TICKET STREAM, TICKET ART, COLOSSEUM TICKET, TICKET MASTER

Předprodej vstupenek na koncerty, divadla, muzikály, festivaly, výstavy....

Aktuality

ZÁJEZDY do HOLANDSKA 2019!!!

Již nyní poznávací zájezdy do Holandska na rok 2019!!! KLIKNI ZDE:

AUTOSALON ŽENEVA 2019!! CENA 1.899 Kč/os!!

TERMÍNY NA ROK 2019!! KLIKNI!!

ZÁJEZDY PRO DĚTI

Rezervujte již nyní !!! Heide Park, Eurodisneyland, Legoland, Bayern Park, Marineland, Delfinárium a Zoo Norimberk aj.

PAŘÍŽ, VERSAILLES, sídla Fontainebleau - od 2.399 Kč!! TERMÍNY NA ROK 2019!!

Nejlevnější PAŘÍŽ autobusem!!! KLIKNI
Doprava, 2x nocleh v hotelu...

Aktuální kurzy

USA dolar 22,82 Kč
euro 25,70 Kč
Chorvatsko kuna 3,47 Kč

Počasí